Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Mac OS X Lion


Adamov

Recommended Posts

Koгато правя скрийншот, той става 1,* МБ голям. контрола?

Смени ли от формата на скрийншота от png на jpg?

http://hints.macworld.com/article.php?story=20050627224051361

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Adamov

    15

  • DreamcatcheR

    15

  • Pe6o666

    13

  • iPhoneman

    12

Този линк се отнася за Tiger. На мен си ми стават в jpg всеки път. Пробвайте и вие, направете скрийншот на едно супер миниатюрно квадратче и вижте колко голям е файла.. Над 1мб със сигурност. От лъвчо насам е така. И мисля, че е от тази новата глупост с versions. Т.е. то запазва raw файл с всичката информация (целия екран), но изобразява само това, което е селектирано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно проблемът е само при мен.. Всеки път трябва да си ресайзвам скрийновете и е много неудобно. А и през някои програми не става. Пак си остават същия размер. Preview например.

8dedacf2b5c0a309.jpg

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно проблемът е само при мен..

С кои бутони правиш шота?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@DreamcatcheR, ако вече не си го пробвал, опитай с това тук [savescreenie2], има различни опции, както и възможност за Mac Os X default и Reset to Defaults

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx, настроил съм си ги леко по-различни. cmd+alt+p - screenshot на целия екран; cmd+alt+control+p - screen на определена част от екрана.

MacIlian, ще я пробвам. Знам, че има third-party програми за такива цели, но не ми се искаше да се занимавам с нещо допълнително, след като си го има вградено в ОС-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Странен проблем при Lion 10.7.4! Качих се на 10.7.4 преди 2 седмици ,нямах ядове. Днсе от сутринта насам ми сече на FULLSCREEN мод. До сега машината ми не еправила никога такова нещо! Ще се радвам ако ме светнете защо се получава така. Все едно видеокартата нещо се мъчи.

http://youtu.be/g-5ks1FFsj0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десктоп уолпейпъра дефолтски ли е? Ако не е го разкарай - и на снежко "боде" ако сложиш нещо с голяма резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че не е от уолпейпъра. Тъй като със същия пейпър не е правил проблеми преди! 1680 x 1050 точна резолюция за 20 инча екран!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oпита ли стандартните неща? Поправка на permission-ите, reset pram..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уиджета с часовника нов ли е? Имал съм подобен случай.....чудехме се какво товари и не се отчита, накрая се оказа от дашборда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oпита ли стандартните неща? Поправка на permission-ите, reset pram..

Поправка на permission-ите съм направил никакъв резултат. Това reset pream.. не го знам какво е и от къде се поправя!

Бях инсталирал един ExtraFinder,не беше официално съвместим със Lion. После го премахнах със AppCleaner но не се промени нищо! Съмнявам се тази програма да не е бъгнала системата!

Другото нещо което забелязах е ,че машината не се успокоява! Охлаждането работи над нормалните обороти,малко е шумен! Преди малко направих десктоп скрееншот, не ги изкарва на екрана ,а преди го правеше! Мирише ми нещо на преинсталация. Явно и Мак ОС са бъгави :biggrin: . Няма ли как да върна назад системата ,както при Windows?

Добавка! Машината се успокои след няколко рестарта и скрииншотовете пак са ОК ,но Фулскреен мода продължава да сече.

Аз не забелязвам странни процеси, а вие?

CPU

22zv2c.jpg

RAM

1zxr2m8.png

VRAM

vq2mpc.png

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://bit.ly/Aqc8Zu

Провери си за всеки случай и хард диска през disk utility в recovery режим.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно и Мак ОС са бъгави :biggrin: . Няма ли как да върна назад системата ,както при Windows?

Най - бъгави са потребителите(нищо лично). Можеш да връщаш, но при едно у-вие: ползваш ли Time machine? Иначе откъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма промени след RESETT PRAM и SMC, май ще трябва да преинсталирам за да се оправи проблема!

Според мен нещо Finder-а се прецака!

Можеби от тук идва проблеа, може и да греша.

kf31a0.png

Никой ли няма да помага!?

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти помогнем? Махни я тази антивирусна и виж как ще е без нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти помогнем? Махни я тази антивирусна и виж как ще е без нея.

Това беше първото нещо което направих ,без промяна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай, от липсата на коментари се предполага, че идеите на всички са се изчерпали, не че никой не иска да ти помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забележете когато прелиствам фулскриина! Пробелма се появява когадо стигна към десктопа и премигва таскбара,когато спра на десктопа само тогава сече, иначе като прелиствам приложени към друго приложение,прелистването става плавно без да сече. Когато стигна до десктопа се усеща този сеч. Целия проблем идва явно от десктопа ,нещо го мъчи!

http://youtu.be/JPhQgCBTUPc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не го забелязвам този "сеч"?

Направи си бекъп с машината на времето и направи реинстал на ОС-а през рекоувъри партишъна. След това виж дали всичко е наред. Накрая си върни бекъпа и виж дали пак се появява проблема. Нищо освен време няма да изгубиш..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти си с c2d процесор и очакваш да ти отваря десктоп с 3200х2000 като стрела? Е...помниш какво ти писах за разликата лайън/сноу на старите машини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сърди на себе си - предупреждаван си нееднократно за цитиране на последен пост!

Преди не ми правеше проблеми,беше много добре,всичко беше плавно.

Мисля,че целия проблем идва от таскбара.

Най-много той насича.

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...