Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Airpot Extreme Base Station vs. Apple Time Capsule


Pe6o666

Recommended Posts

Здравейте.

От доста време съм намислил да сменя Линксис-а в къщи с това животно, Apple Airpot Extreme Base Station.

Предполагам че някои от вас ползват такъв.

Сигурно няма да сбъркам като го взема, ама все пак да питам :smile:

post-217-0-99168000-1319801770_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но не мога да дам мнение, но ето една оферта, на която попаднах вчера : http://www.megamacs.com/index.php?action=frameview&id=404854435&D=1 . Става дума за refurbished продукт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си наясно,но все пак да кажа:внимавай с модела - МС е последният(все още не съм го ползвал,чакам го вече месец)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм намислил някаква смяна на рутера и то именно с такъв (или TimeCapsule).

В момента съм с wrt320N на Linksys. В мезонет съм и има обхват навсякъде, но нещо apple tv-то не се справя много добре с HD материалите. Дали този ябълков рутер ще оправи нещата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такъв от 2 години и нямам абсолютно никакви забележки. Добре се справя с HD-съдържание. единствено при стрийминг на 1080p от PC-то към PS3 имаше зацикляне, но се оказа , че е от друго и сега е ok.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно!И мене ме нави.Аз 720р не мога да пусна през въздуха към пс3-то,макар че ми е вързано с кабел към рутера.То иначе няма начин,защото варлеза на пс3 е G.

LUBECA предполагам,ползваш ps3media server?Ако е така коя версия,че аз нещо имам ядове с последната.

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добрият вариянт и вече не толкова по-скъп е 1ТВ Тайм Капсула. Стрийвам си без проблеми 720п през стаите, даже и някои 1080п, но много зависи от битрейт-а на видеото. Да не казваме и автоматичния бекъп които ти прави на мака :)

Цената 490лв за 1ТВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ще си взимам еъра с 128гб памет другата седмица и точно си мислех допълнително да си купя time capsule 1TB.Ако си инсталирам пс3 медия сървър и си шерна папките с филмите ,които са ми в бъдещата тайм капсула дали ще стане?Защото пс3 не чете мкв файлове и конвертира в реално време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Новата муха, да взема Time Capsule, поне 1TB

Гледам че и за рутер става.

С PC дали ще работи нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я ползвам и с РС и с мак, няма грижи за нищо. Има си софт на епъл за РС да си я сетъпнеш. Взимай не се чуди. После ще си викаш - Лелее как съм бил до сега без капсулата...

Ако имаш някакви грижи насреща сме !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TV-то е поръчано, до седмица ще го доставят...надявам се.

Сега се озъртам за другото ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо и аз съм на тоя хал :smile: Даже го намерих на оферта/ за капсулата става дума :) /

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момента е подходящ, защото излезна нов модел на ТС 3ТБ, и цената падна, пак ти казвам, ще се родиш :smile: Ама стига сме спамили, че JB, ще ни порицае и после пак трябва да ходя за сомове да го снизходя :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами сподели де :tooth:

пп. как е малкия четирикрак мушмурок :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен тайм капсулата малко е глезотия след като можеш да си направиш едно фтп на компа вкъщи и да си стриймваш от него. Отделно, че всеки си има някакъв рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подай и насам. Че и аз се ослушвам. Мислех да занимавам приятел в USA за 2ТБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пеца, Тео продава с промоции бре - чукни му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях.

Още не съм се палнал дотолкова, че да дам 900 кентавъра :tooth:

Като гледам, натам отиват нещата :)

На полусъединител съм/на автоматика :nosepick: /

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен капсулата е чудесна :) така не ми се налага да имам включен компютър 24/7. Имам 3 Apple TV за спалните и забравих какво е кабел от компютър към телевизор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце подкрепям! В офиса ползваме капсула с 1ТБ смесено, закачени са Macs, PCs, iDevices и едно Ubuntu + 2 принтера никаква грижа, всеки си има дял на диска, има и shared dir, допълнително можеш да си разделиш мрежата на 2 (например Guest WiFi) за посетители, които дори и не виждат HDD-то. Пуснах Капсулата през май (или април беше) и от тогава не е гасена ... Преди това имахме един Линксис, който се налагаше чат пат да рестартваме през седмица...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глезотия не глезотия 3 TB са си 3 TB само дето цената идва малко соленичка $499.00 или в БГ

Time Capsule 3TB Hard Drive

Производител: Apple

Код на продукта: MD033LL/A

Наличност: В наличност

Цена: 888,00 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между 3ТБ и 2ТБ е значителна в полза на втората - $300 = приблизително 450лв. Само чакам удобен момент да поръчам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 350 лева си взех втора ръка.Имах ядове с харда,но се оправи иаз не знам как.Обаче :censored2: и рутера -4.5-5МБ/с през въздух.В офиса направо ми блокира компа,хем е нов и не успях да разбера къде е проблема та си го взех в нас.Я кажете как да разделя харда на дялове.В момента през windows 7 го виждам като ФАТ32.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда на Mac OSX или можеш да видиш със MacDrive, има опция за формат, но малко ме съмнява да е читава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички скачате на Time Capsule, след като може да се вземе по-евтино Аirport Extreme и към него при нужда да се закачи външен хард? А и не съм сигурен за следното: виждат ми се еднакви кутиите (поне отвън), не може ли да се отвори и да му се сложи диск?

Новото поколение наистина ли е доста по-добро от старото, както Епъл го изкарват?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...