Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Airpot Extreme Base Station vs. Apple Time Capsule


Pe6o666

Recommended Posts

Ами Time Capsule 2Тб е $300, Аirport Extreme е $180. Какъв да е ХДД 2Тб за $120 ? А и всичко прибрано в една кутия без излишни кабели. Така ми се струва, мое мнение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен поне капсулата на теория би трябвало да предостави по-бързи скоростти на достъп до харда. "Екстремалния" достига до харда през USB, което ограничава до теоретичните 480 Мб/с, което е доста по-малко от SATA2 стандарта, който пък се ползва в капсулата. Това за мен е основната разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за това: http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10520

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво имаш да кажеш?

Явно го ползваш.

Я раздуй :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не го ползвам (за сега) но се чудя дали да не си го купя, същите възможности като ТК но по-евтин и с малко по-различен дизайн дивайс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен на пръв поглед ми харесва. Особено ми харесва операционната система, а именно това, че има доста повече опции за контрол.

Ако като мен си падате малко по мрежите и се задълбочавате във всичко, с което се захванете, то капсулата ще ви се стори малко семпла от към опциите за споделяне на файлове. Аз лично обичам да имам повече контрол върху правата на потребителите. Например бих искал да задам една обща папка между всички потребители, но не всички да могат да пишат в нея, но пък всички да могат да си пишат в "home" директориите. Това не може да се направи на капсулата. За мен дизайна не може да прокрие една такава липса на функционалност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като всяко Apple устройство :)

Стандартно, свикнали сме :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Time Capsule 1TB пътува към Варна :smile:

Благодарско на всички за отзивите и на nikitobet за линка ;)

Остана и за MAC да се донавия....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така така, да сме повече. Аз ще поизчакам да паднат малко цените на хардовете и ще вкарам един 2Tb вътре и това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз поръчах по един приятел от щатите - 2 tb Time Capsule :) Но ще почакам повечко, докато дойде :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, настроих го, свети зелено, ама през някакъв интервал от време, няма точно определен май, нета ми спира.

Като ресна WiFi от компа, появява се :blink:

Нещо не разбира...

Wireless Security каква е най-удачно да се направи?

И друго, има версия 7.6 за капсулата.

Да я ъпдейтвам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wireless Security - WPA2 Personal

И да, ъпдейтни я :smile: И нещо странно, при мене не спря да прави какви ли не куриози на уиндоуската машина докато не махнах '-то от Niki's network :tooth:

Звучи като куриоз ама на, ходи разбери...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз да махна ' от Pe6o666's Apple Netwok :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

<p>Тези които ще ъпдейтвате към 7.6, обърнете внимание дали капсулата стартира харда без причина от време на време. Това е бъг, който според мен се получава, ако преди това капсулата не е била на фабрични настройки. За да се отттървете от честото стартиране на харда без да има заявка за това се препоуръчва да ресетнете капсулата до фабрични и тогава да ъпдейтвате или (при качен вече 7.6) да си експортнете настройките и след това да рестенете и пак да си ги импортнете. Това решение идва от хелп съпорта на Apple

За махане на специалните символи от SSID-тата на мрежите сте се ориентирали добре, по мое мнение Windows не обича много интервали, апострофи и тем подобни. Добре е да се придържате към една дума само с малки или големи букви.

Как се държи при вас Samba сървъра? Аз не ползвам Windows машина на тоя етап постоянно, но имам тук една, която няма грижи.

Pe6o666, ще има ли ъпдейт с 2 Tb хард?

Редактирано от techo91
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз този още не съм напълнил :)

Как да разбера че е стартиран?

Седи си, тихичко и си излъчва красота!

Не забелязвам аномалии напоследък.

Мисля и карбонов скин да и подаря за коледа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стартира харда без причина, ама ъпдейтнах на чисто, после настройвах.

Какво значи "как се държи Samba сървъра" ? Ами държи се ... :tooth: Питай по-конкретно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, харда принципно не се върти постоянно, развърта се всеки път, когато има заявка за четен или писане, през останалото време не се върти. Ако няма заявки спира въртенето след около минута. Когато се развърта това се чува и то не малко споре мен. Ако не чуваш нищо значи не се върти. Аз както и доста други собственници забелязахме, че след ъпдейта харда се развърта без причина, без да има заявки към него. Това при предишни фирмуеъри не се наблюдаваше.

Ники, имам предвид, че 2 фирмуера назад имахме проблеми. Примерно започваме да копираме 100-150 файла на Windows машини. Започва копирането без грижи, но примерно на 2-рата минута на 80-90% Самбата на капсулата крашва и прекъсва връзката, копирането се проваля. След опит за рефреш на папката в която се намираме на капсулата излиза грешка, че няма връзка със сървъра. След 2-3 минути след рефреш се връзва и пак същото. Така беше по едно време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да прехвърлям с кабел, по уайърлеса се губеше връзката преди, както казваш.

Сега даже качвам, а е толкова тихичко, че чак се притеснявам да не би да нямам хард вътре :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго, което мен ме дразни доста. Когато някой от маковете в мрежата (вързани безжично) започне бекъп през Time Machine, нета на този, пък и на другите участници в безжичната мрежа или много накъсва или направо спира по времето на бекъпа. Явно капсулата агресивно приоритизира Mac OSX комповете по време на бекъп за да намали вероятността за проблеми по време на процеса. Честно казано бих предпочел да бекъпва по-бавно от колкото да спира или накъсва нета на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, искам да попитам как да се свържа отдалечено с капсулата, през интернет?

Нещо се обърках и не мога да се оправя.

Оправих се. То било много елементарно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...