Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Трудности с iCloud


wsgar3

Въпрос

Привет,

След като минах на iOS 5.0 имам някой трудности с iCloud.

- В контактите ми на телефона започнаха да се появяват дублажи ( Едно име с еднаква информация го има 2 или 3 пъти), най-интересното е, че няма закономерност. Освен това имам контакти в телефона липсващи в облака?

- има и някакъв проблем със синхронизирането на iCal. Ако правя промени на МВР-то, то те се синхронизират и се появяват на телефона, обратното обаче не се случва......добавям нещо в телефона и то не се появява на МВР-то?

Моля за съвет! Аз ли бъркам нещо....

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

И аз минах през подобен проблем, накрая оствих водеща информацията в iCloud, и нещата си дойдоха на мястото. Специално за ical, създадох празни календари в облака, след като се появиха в iCal на Mac-a, импортанах предварително експорнатата информация от календарите, за поща направих същите директории и поддиректории в облака като в майл клиента на Мас-а, след като се появиха и в мейл клиента на Мас-а, копирах мейлите от "On My Mac" в "ICLOUD" и те автоматично си се синхронизираха в iCloud, сега мейлите в "On My Mac" ги държа само като архив, в интерес на истината, точно контактите ми се синхронизираха без проблем както с телефона така и с Мас-а, и не съм забелязъл да ми се повтарят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Macilian, благодаря за съвета! Мисля, че се справих, но малко по различно.

Ползвам и Funambol и в него открих, че всички контакти са по 2 броя и реших, че може би проблема е там. Затрих всичко от там като първа стъпка.

От сетингс на телефона спрях синхронизирането с облака (също и на МВР спрях синхрона с облака). Изтрих контактите от МВР-то и синхронизирах за да премахна и контактите от телефона. След което пуснах от сетингс синхронизирането с облака на телефона и всички контакти си дойдоха по местата (също и на МВР). Като теб дадодох водещата информация да бъде облака. Синхронизация с Funambol накрая за да ги има на още едно място и всичко заспа. Не знам дали стана ясно, но не ме бива много в обясненията......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имах подобен проблем с повтарянето на контактите в Gmail и изтеглих програма от апстора за премахване на дублирани контакти и се реши проблеми.За момента съм си оставил водещите контакти да са ми на Gmail.Не мога да кажа,защо се получава това дублиране и редовно си ги трия то мейла и телефона,но поне нямам 2000 контакта,както беше по едно време:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен проблема беше че съм пуснал едновремено:

icloud contacts and icloud mail contacts.

Спиране на двете синхрнизации и изтриване на контактите от облака след което пускане само на едната синхронизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте , при мене се появи дублиране на контактите във Viber. Контактите във адресбука са си засега ок с изключение на това че се появи на три еднакви места моят номер с мейл адреса ми и адреса където живея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Привет,

Моят проблем е следният:

Контактите ми се качиха в облака и се изтриха от телефона и от мака. В момента ги виждам в облака, през интернет и в адресната книга на мака, като посоча контактите в облака, имам ги и на единия си телефон отново като контакти от облака, т.к. е с iOs 5.0.1.

Тоест контактите ми са само в облака. Въпроса ми е как да ги сваля по някакъв начин за да мога да ги сложа и на стария ми телефон, който не поддържа версия с iCloud?

Благодаря предварително

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Sync Address Book Contact като избереш не става ли?

Replace info from this iPhone трябва да избереш.

Ако имаш гуугъл акаунт и са ти там контактите пак става или yahoo.

Предполагам, си с последната версия на тюнса? А там опциите в info не са като при старите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Въпроса ми е как да ги сваля по някакъв начин за да мога да ги сложа и на стария ми телефон, който не поддържа версия с iCloud?

Синкваш мак-а с облака и маркираш "риплейс инфо он мак"(или нещо подобно). След като са вече в мак-а - слагаш телефона, на таб-а info маркираш синхронизация на контактите, скролваш надолу на advanced и отмяташ replace на контактите в телефона, чак тогава цъкаш sync. Ако ги няма в адрес бука на мак-а, при последващ синк на телефона пак ще се изтрият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

От скоро имам Iphone 4S и досега не бях пускал iCloud. Реших да го пробвам и след като въведа юзер и парола почва да върти и ме изхвърлия в основния екран.

Версиата ми е 5.0.1 ФО и Джейлнат. iCloud не е пускан никога на този iphone. Благодаря ви предварително разгледах форума не намерих подобен проблем ако е писано моля да ме извините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има обновяване на сигурността за акаунтите. Влез от браузъра в акаунта си и обнови секюрити инфото с отговаряне на три тайни въпроса, които ще избереш сам - те са в случай че си забравиш паролата.

После пробвай да се логнеш от icloud.com - ако там сработи, трябва и на телефона да тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

днес реших да си направя backup чрез iCloud, но - червен светофар.

Тъй като си купих втора употреба Iphone-a, явно собственика преди мен е изразходвал всички безплатни акаунти или поне така твърди iCloud, когато си въведа user-a.

Дали има начин да си освободя един юзър без да знам данните на предишния собственик ? Или по някакъв начин да излъжа системата?

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как да ги видя ? Телефона е върнат до заводски настройки, и нищо не ми излиза. Просто когато въведа моя юзър и пас, ми казва че този Iphone използва всички безплатни акаунти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Или ти нещо не си наясно или аз не те разбирам...

С коя версия е и има ли джейл?

п.п. не може да се логнеш с повече от 1 акаунт в iCloud. И как е върнат в заводски настройки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих му "Erase All Content nad Settings" от General/Reset . Сега като се опитам да се логна в iCloud с акаунта ми от App Store ми изписва "The maximum number of free accounts have been activated on this Iphone"

Телефона е с iOS6 не е jail-нат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прави рестор,Set as New после!Чак тогава се логвай с акаунта си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има ограничение за 3 акаунта на устройство.

Трябва да си създадеш нов акаунт, но на друго устройство или комп. После да изтриеш съществуващия и да въведеш новия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като го рестартирах през самия телефон, ме питаше дали да е нов или да върна бекъп, аз му дадох нов !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Създай нов акаунт от друго устройство или от компютъра и виж с него дали ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам 3 акаунта даже, и с нито един не се получава. Нито един не е създаден през iCloud, но предполагам че това не е проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

днес реших да си направя backup чрез iCloud, но - червен светофар.

Тъй като си купих втора употреба Iphone-a, явно собственика преди мен е изразходвал всички безплатни акаунти или поне така твърди iCloud, когато си въведа user-a.

Дали има начин да си освободя един юзър без да знам данните на предишния собственик ? Или по някакъв начин да излъжа системата?

Поздрави!

Бившият собственик да си влезе в акаунта с който е ползвал телефона и да го махне от регистрираните устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рестор не е рестарт!!!Мисля,че си се пообъркал?Прочети как се прави Restore!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знам какво е рестор, но нарочно пиша рестарт, за да обърнете внимание, че съм го направил през телефона, а не през Itunes.

Нямам контакт с бившия собственик вече, затова питам дали има друг начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това от телефона НЕ Е рестор. Нещо не сгряваш, май.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно, ще пробвам с рестор (през Itunes). Извинявам се за неразбориите.. :smile:

п.п. Тъй като доста време съм дебнел програмите, които съм свалил, да ги изтегля докато са безплатни.... като направя рестор и му дам set up new, за да тръгне iCloud-a, след това ако върна backup-a от PC-то, ще си върна ли и апликациите или ще стане боза ?

Редактирано от Jordyv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...