Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Трудности с iCloud


wsgar3

Въпрос

Привет,

След като минах на iOS 5.0 имам някой трудности с iCloud.

- В контактите ми на телефона започнаха да се появяват дублажи ( Едно име с еднаква информация го има 2 или 3 пъти), най-интересното е, че няма закономерност. Освен това имам контакти в телефона липсващи в облака?

- има и някакъв проблем със синхронизирането на iCal. Ако правя промени на МВР-то, то те се синхронизират и се появяват на телефона, обратното обаче не се случва......добавям нещо в телефона и то не се появява на МВР-то?

Моля за съвет! Аз ли бъркам нещо....

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

То хубаво ама сега там са контактите на балдъзата:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да пробва какво е бекъпнал iTunes.

pp. Сега прочетох, че е гръмнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега ще вадя харда на гръмналия лаптоп( ако и той не е гръмнал де). Друг начин няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

От няколко дни имам проблем с прехвърлянето на снимки чрез iCloud. Въпросът е там, че изведнъж iPad-a и iPhone изгубиха връзка с компютъра и нито могат да се прехвърлят снимки от него към тях, нито обратно? Погледнах всичко - wifi връзката си е перфектна, ровичках в програмата iCloud и на 3-те устройства и навсякъде PhotoStream е на On, но не става и не става? Отделно поразчистих снимките, които са се стриймвали, да не би случайно да има някво ограничение на паметта и пак нищо. Вече дори между iPhone и iPad не става трансфера на снимките.

Някакви предложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам какво стана, но като минах от 4-ката на 5-ца и ми изчезнаха някои контакти. Всичко ми се пази в облака и бях спокоен, ама ето че има проблеми. На един колега също му прави подобни номера. На icloud.com не му изкарва някои контакти, които на телефона има. А и той смята да сменя скоро с 5.

Абе има някакъв проблем с облака. Колегата е с 4-ка и при него има контакти, който съществуват само в облака а в телефона ги няма. Това го установихме след рестор и вливане на контактите от облака.

При мен при преминаването от 4s към 5 пък ми дублира няколко контакта...

И двата телефона ползват само icloud за бекъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен ми дублира в Nots няколко бележки, но с различни дати, до различни редове. Въпросните са дописвани на съответните дати, но досега се е случвало постоянно и винаги записва една бележка но със актуалната дата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Закупих си iPhone 5 , всичко си стана както трябва и контакти и акаунти и арр , само един проблем ми се струва, че се получава. Качих си Pages & Numbers програми, които съм си купил още за айпада, при стартирането им ме пита дали да ползваме iCloud избрах си - да и тръгнаха да се качват файловете ми, които имам в айпада и в iCloud като цяло, но има няколко документа, които стигат донякъде за ъплоад и се връщат в началото и пак тръгват и пак се връщат , а останалите ми документи се качват без проблеми. Нарочно направих промени и на айпада и на Мас и ги записах в iCloud но ъпдейта зацикля, но не на всички документи , а на половината , да речем от 27 документа 13 не могат да се ъпдейтнат, а се връщат до нула и отново почват. Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля Ви помогнете ми. Има ли значение, че сим картата още не е активна , работя с WiFi и в настройките съм го активирал за синхронизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1 по 1 пробва ли, да не са всички на куп? И да попитам, място има ли свободно - Settings>iCloud>Storage&Backup = Available.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не ще - тегли ги в мак-а, после в тюнса и синхронизирай с компютъра ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1 по 1 пробва ли, да не са всички на куп? И да попитам, място има ли свободно - Settings>iCloud>Storage&Backup = Available.

Да достатъчно място имам още 3 GB

Ако не ще - тегли ги в мак-а, после в тюнса и синхронизирай с компютъра ;)

Днес реших да правя нов документ на айфона и да видя дали ще се синхронизира, бях спрял синхронизацията за Pages. Направих документа и включих използване на iCloud, веднага всички се синхронизираха и готово. Може би сървъра е бил в новогодишна треска :tooth::smiley-face:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

...или при първото правене на нов документ, папката му получава нужните права в iOS ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм.

И ръчно да му дам, мисли малко и казва че не може да завърши бекъпа...

Интересно...в тунето пише че последния бекъп в облака е днес в 2:03 PM :blink:

А телефона пише Never...

WTF?!?

Имах същият проблем (и от гоогле намерих тази тема)

Оправих го по следния начин.

Ресторнах си телефона през компа с и сложих последната записана информация от icloud (въпреки, че на тела ми пише never на компа в подкатеговия icloud имах запаметено инфо от сегашното свързване). След това пробвах да back up-на по стария начин през телефона и най-накрая стана, а се мъчих по 100 други начина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте другари ....... проблема е следния

Закупих си втора употреба iPhone 4s iOS 8.1.1 преди да го взема стария собственик върна заводските настройки и се отписа от стора ,клауда и фейстим/съобщения обачеееее аз си направих от същия телефон профил в стора но не иска да ме логва в клауда поради причината за максималния брой на профилите на даден телефон "The maximum number of free accounts have been activated on this Iphone" ..... влязох тук четох наляво надясно , свързах се със собственика и го помолих след като е ползвал телефона да отпише това устройство което е в мен вече от неговия профил ....дадох му темите той си го намери и ми вика при мен няма такова устройство праща ми снимка и наистина в неговото поле където е iCloud-а има едно под поле Manage Devices и там пише следното "1 device is associated with this Apple ID and бла бла бла не можах да го запомня цялото на изуст но накрая пишеше нещо purchases from iTunes in the cloud" ...... демек той казва ,че най вероятно се е отписал и пак не мога да се логна. Някакви схеми да сте чели някъде по пътя на логиката той като си е въвел профила в стора когато е взел телефона автоматично се логва и в клауда , но не мога да разбера защо като се е отписал аз не мога ?!?!

Редактирано от Lacoste
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ключът е в "накрая пишеше нещо...". Да го махне оттам. В лошия вариант чакаш 90 дни без акаунт в клауда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами как да го махне като му изписва ,че само неговият телефон е там в случая неговия 5s ........ въобще моя не го изписва ,че е там това е странната магия ......

и пардом не ми е ясно аз ли чакам 90 дни без профил и след това ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ да се логна в клауда ,малко не ми става ясно кой трябва да чака 90 дни :smile:

Благодаря предварително :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

90 дни чакаш да изтече оторизацията на последния работил в телефона акаунт.

Не цитирай последен пост - счита се за спам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте , нов съм във форума , както и в ползването на АйОС , живея в Англия , преди нова година стария ми телефон напълно блокира .Семейството за което работя , ми дадоха айфон 5 с одраскан скрийн , след смяна на скрийна всичко тръгна ОК , въведох си номерата които ползвам и се заех да разуча телефона и възможностите му.Останах доволен след работата ми с тази ОС , аз не съм някакъв маниак или специалист в тези неща , предимно го ползвам като телефон и понякога чета имейли или браузвам в нета за адреси или дребни неща.Четейки темата за облака и изчистването на телефона ,при мен положението е почти същото както в по горния пост , с разликата че аз имам връзка с хората който ми го дадоха .Остава само вашия съвет за това , къде трябва да се отпише , от кой приложения , за да мога да се впиша аз и да ползвам всичките му функций.Ще успея ли да премахна всички неща който са поръчвани от стора и седят в айтюна и в телефона , и след това бекъпа да не би да ги върне отново.Благодаря предварително за съветите който ще ми дадете , ... п.с не съм човек който се обижда от собственото си незнание

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да стартираш от самото начало - правиш един хубав рестор на телефона(преди това изключи акаунта от айклауд на предишния собственик), правиш си твой айклауд и си го ползвай със здраве. Има вградено ръководство в "отметки" на браузъра Сафари в телефона. Не е лоша идея да го разгледаш.

П.П. Винаги помни паролата си за айклауд! Защитата на телефона с този акаунт е непробиваема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...