Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Менюто ти е по друг начин, защото OS на ATV в клипа е стара, а твоето е с последната ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах Media Player до 2.0 /най-новата версия/, но все още имам проблем със Dolbi Digital звука :( На какво може да се дължи?

Ресийвъра го приема като Dolbi Digital, но няма никакъв звук, само картина. При DTS всичко е шест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сряда се прибирам в София и ще пробвам с новата версия как се държи през ресивъра. Ако искаш пробвай да направиш от меню: Audio & Video -> Audio Output -> 16 bit и сподели дали има промяна.

Sent from my iPad using Tapatalk

Пропуснах да те питам дали си пипал и по тези менюта:

Media Player -> Settings -> Playback -> Dolby Digital (AC3) Audio & DTS Audio -> Enable

post-8-1347809223,5779_thumb.jpg

post-8-1347809239,574_thumb.jpg

post-8-1347809255,182_thumb.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, да под менютата съм ги дал на Enable :), а от Настройките звука е на 16bit, пробвах и на Ауто, но няма ефект :( Също така над него, където пише Dolbi Digital го пробвах на On, Auto, Off, но пак няма ефект :(

Обаче и на XBMC също няма звук на Dolbi Digital, така, че едвали ще е от версията на Media Player.

П.П. Във форума на FireCore има цяла тема по този проблем /не съм само аз, това ме успокоява :) / Пуснах пост и там да видя дали са открили решение за този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за мнение по следният въпрос:

АТВ 2 е свързано към тайм капсулата у дома чрез WiFi.

Шернал съм някаква част от диска на капсулата и го виждам през АТВ и всичко е ОК, до момента до който си пусна някой филм да речем и едновременно свалям нещо от интернет (било то с м-торент или с трансмишън) - филма насича. Ако спра трасферите от торент клиента всичко заспива.

Въпроса ми е ако вържа АТВ към капсулата с мрежов кабел ще изчезне ли насичането?

Принципно ме интересува....не е проблем да спирам трансферите докато гледам разбира се.

Благодаря предварително!

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В м-торент има настройка да съобрази скоростта с останалите консуматори - пуснал ли си я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не...ще я потърся и ще я активирам.

Благодаря за бързия отговор!

Edit: Намерих я! Ако говорим за "automatically manage bandwith" е активна.

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма проблем при същите действия!Също ставa и ако си вържеш лаптопа към 2.4GH а Apple TV-то на 5GH!

Всъщност не вникнах в това което си написал:)Не е като при мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли че трябва да направя две мрежи?

Една на 2,4 и една на 5?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм така и нямам никакви проблеми:)Тегля с 3MB и гледам HD филм....никога не ми е насичало:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но зависи АТВ-то колко далеч от рутера ти е.. Защото 5 ghz мрежите имат по-малък радиус. Ако не ти е в същата стая, въобще не си прави труда с 5ghz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На не повече от 10 см. едно от друго са.... ще експериментирам и ще видя какво ще се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като са ти толкова близо, си ги вържи с кабел, аз така съм направил с АТВ-то в хола, което е точно то ТК. С него нямам проблем за буфериране и лаг. Пак да кажа, че последните две зависят и от кодека и битрейта на филма, който гледаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вържа ли кабела, ТВ-то остава без нет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без кабели е когато е отдалечена АТВ, при положение, че са една до друга и че най-вероятно са някъде в ниша под телевизора, какво пречи да се сложи кабел за една доста по-бърза връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

papalin4o, сега пробвах, при мен всичко работи:

Има някакви ресивъри Yamaha, от които хората се оплакват, аз съм с Pioneer. Пробвах и с оптичен аудио кабел, пак работи. В момента съм с HDMI Cable -> Receiver -> TV, всичко е ОК.

В XBMC също работи всичко. Ето какви са ми настройките:

photocb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много.

Настройките са ми като твойте, но няма звук :(

Ресивъра ми е Sony STR-DB930QS.

Ще си дърпам филмите с DTS звук :)

П.П. Сега ми се гледа Прометей, ама го няма още със DTS и ще трябва да чакам :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да добавя, че кабелите ми са най-обикновени Philips от 18-20 лв. закупени от Техномаркет. Пробвах и с едни noname, които също работят прекрасно. Идеята ми е да не се набутваш за скъпи кабели и да изчакаш някакъв ъпдейт. Преди време имах проблем с един сателитен приемник Dreambox DM800 HD, който губеше картина когато си реши, пробвах какви ли не кабели, но проблема си оставаше. На финала се оказа, че причината е софтуерен проблем, който беше оправен със следващ Firmware Update.

Точно!А и нали целта е без кабели!

Аз предпочитам ако има възможност да използвам кабели. До всички телевизори съм изкарал и по един LAN кабел освен коаксиалния от сателита. Отделно съм сложил и два рутъра в двата края на апартамента плюс една Time Capsule в хола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О не не. Дори не съм си мислил, че може да е от кабела :)

Благодаря за съвета.

Ще се чака ъпдейт или ще сменям ресивъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На не повече от 10 см. едно от друго са.... ще експериментирам и ще видя какво ще се получи.

Вързах ги с кабела и проблема изчеза.

Всичко работи без грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Вас на aTV2 когато пуснете филм 1080p /8-9ГБ/ буферира ли често ?

При мен го прави през минутка-две ?

Снощи гледах филм 720p 9ГБ и през целият филм е буферирало само 4пъти, а когат офилма е нормален 4.4ГБ не буферира нито веднъж.

Има ли начин за оправяне на това буфериране при 1080p, или да търся филма 720p?

Пробвах да свържа aTV2 със кабел към рутера и пак буферира!

P.S. За тези които ще попитат, защо съм изтеглил 1080p и, че aTV2 не го подържа, ще отговоря, че знам, но съм го изтеглил 1080p, защото единствено в такъв формат го има със звук DTS /поне за сега/, понеже имам проблем със DolbyDigital

P.S.1 Става въпрос за филма "Прометей"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж в рутерът ти дали няма някакви глупави ограничения-по принцип с кабел не би трябвало да ти буферира,ако мрежата ти е добре.

Sent from my iPhone using Tapatalk v. 1.14

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Коя е последната версия на софта за TV-то?

5.0.2?!?

Нещо се объркаФ iconmrgreen.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5.1.1(5433) беше допреди 10 дни, последният актуализиран ОТА, че Тюнса отказа.

Едит: 5.1(5201) за AppleTV 3 1080p.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...