Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Общи въпроси относно AppleTV 2Gen


imanev

Recommended Posts

Не открих тема за AppleTV3, така че да попитам тук.

Apple са изложили кои кодове от бройките на AppleTV3 са засегнати от проблема с WiFi, на мен едните букви не ми съвпадат от тези, които са изложили Apple - имам 7J в номера, а те са писали J7.

Въпросът е да сменям ли в Apple Store, въпреки че не съм имал проблем с WiFi засега или не съм забелязал ? Новият процесор на AppleTV3 бил различен и му липсвало напълно едното коре и не знам за в бъдеще да не би да излезе Jailbreak само за първият процесор на AppleTV3 с едно дезактивирано коре. Някой има ли идея дали може да има проблеми или разлика в Jailbreak експлойта, в случай че съществуват 2 вида процесори, които са еднакви всъщност, но единият уж бил с отрязано коре, а старият само с дезактивирано !?

Едит: Поразгледах оше малко и изглежда е изцяло нова ревизия на AppleTV3, по-малко на размери и вероятно със сериозни разлики по дъното, не знам, така че ако сменям моето не се знае как ще процедират тези в Аппле магазина.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Как стриимвате от MAC на XBMC (ATV 2) през DAV или FTP или друго?

AFP мисля, че е слабо.

Кой е най-добрия(бърз) метод за стриим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Бях на почивка и се върнах преди 2-3 дни и забелязах, че ATV (2) мигаше и нито мака го разпознава нито тв, само мига. Изгасих го от тока пак го пуснах и пак така си мига, идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да влезе в никакъв мод, задържам копчетата почва да премигва малко по често (не е като нормално да мига много бързо) и нищо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръпни му шалтера и изчакай малко повече време да мине (10-30 мин). Това с бързото мигане се получаваше точно като се рестартира АТВ-то с комбинацията бутони на дистанционното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

най-после с 20 опита влезе в DFU, boot-нах го, включва се но стои като забило на първата иконка Movies и не мърда на никъде...

Проблема се реши:

http://support.firecore.com/entries/259301-my-remote-doesn-t-work

С две думи: Трябва да се задържи лявата стрелка и Menu за 5-6 сек.

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Имам едно питане относно 3д филмите. Някой беше споменал, че гледа 3д филми през апъл тв-то. Има ли някаква настройка която трябва да се направи, защото при мен излиза с разделено на 2 екран. Трябва ли да се избира някакъв точно определен 3д формат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е формат SBS(side by side). Трябва ТВ-то да го поддържа и съответно от 3D настройките на ТВ да избереш този формат. Друг формат за 3D TV е OU(една над друга). Ако ТВ-то не е 3D, трябва формата на филма да е за анаглифни очила(със син/червен филтър). Такива 3D филми няма много из мрежата (в Замунда има само един — "Последен изход 4").

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се мерси. Намерих настройките на тв-то. :bravo:

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Как мога да възпроизведа снимки на телевизора, които са в папка на мака?

С фото стриим е много бавно... много време ги "мисли" АТВ-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш iTunes и от file-home sharing-choose photos добавяш папка със снимки, коятo след това излиза на ATV в computers-photos. Като скорост, бих казал, че е доста бързо.

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Колеги, дайте акъл как да си настроя домашното кино с АТВ, така че да върви 5.1 съраунд. В момента го правя посредством оптичен кабел и е ОК, но преди това кабела влизаше в ТВ-то директно и тогава при пускане на филми с AC3/DTS пращеше яко шум. Та хубаво в момента работи, но няма звук на ТВ-то и конзолата, съответно трябва да изкарвам кабела от едно устройство и да го слагам на друго всеки път, за да работи звука. Хардуер:

TV Sony KDL-40W5500 - in-out

ATV2 с джейл и media player-a на firecore

Система Sony DAV-DZ360WA - in/out

Playstation 4 (hdmi; optical audio)

Няма ли вариант с останалите устройства по HDMI да възпроизвежда звук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По спомен: на ТВ-то имаш 5,1 out. (Предполагам, че оптиката ползваш на PS 4-ката. ) HDMI от APPLE TV до ТВ, звука от изходните букси до приемника и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката в момента трябва да я ръгам на всяко устройство, което ще ползвам. Има ли начин да избегна това?

Ако разчитам само на АТV по HDMI с ТВ и оптичния свързващ системата и ТВ-то на DTS филмите пращи силен шум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има оптичен "разклонител" между другото. Аз ползвах преди такъв, точно за да вадя звук от АТВ и дриймбокс, без да премествам кабела всеки път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с един receiver Pioneer VSX-520. Там имам 3 HDMI, два оптични и един коаксиален цифрови входове. Всичко работи безупречно през HDMI - Xbox, Dreambox, AppleTV. Имам закачен и един DVR, но той е боднат директно в телевизора.

01BE90055F3AB9F35B03455EE46AADBF.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Май спряха подръжката на YouTube за AppleTv 2!Изчезна ми иконата!Иначе с KODI плъгина няма проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обявиха го наскоро. Всичко под А5 процесор е без поддръжка от гугъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Извинявам се за може би глупавия въпрос, но искам да попитам дали към днешна дата покупката на ATV2 с джейл и Kody е добра идея?

Или предвид факта, че поддръжката на Kody е спряна, както и че ATV2 е с доста остарял хардуер, може в скоро време да се превърне в неизползваема вещ?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до пари и нагласа. Официално вече е отсвирено от гугълските услуги и от Епъл, ама джейлът отваря вратички за неофициален софтуер. Аз имам единица и си я ползвам с оупънелек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм се заровил в страшно много и нова за мен информация относно какво е това Kodi/HBMC, а трябва да взема решение дали да купувам бързо.

Какви са преимуществата на това Коди по отношение гледане на филми с български субтитри, сравнено със сегашния ми вариант - сваляне на торент, качване на хард закачен към рутера и после стриймване към Chromecast?

А доколко ATV3 с тази добавка за Plex може да се сравнява с джейлнат ATV2?

Отново се извинявам за може би многократно дискутираните въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Барем падна ли му цената на това ATV2?

Ами не знам ка кса били преди, но сега мога да взема за малко под 200.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си вземи някое подобно с андроид!Има добри за 70-80 $;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами идеята ми беше все пак да ползвам и епълските екстри. Вкъщи сме само с макове и айфони.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...