Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да ползваме SSH без WiFi


chukolna

Recommended Posts

Трябва да имате инсталиран OpenSSH от Cydia и да ви е включен в BossPrefs/SBSettings.

инсталиран и включен, грешката която дава е:network error: Software caused connection abort

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • marinius3

    13

  • mariankata

    10

  • EPOS

    6

  • bronc

    4

Топ автори в тази тема

4. Натискате iTunnel , маркирате Use Tunnel (ако искате SSH през WiFi - маркирате

тука на снимката се вижда едно IP (192.168.....). Някъде бъркам тука май...кое IP трябва да напиша?

не ми се връзва iphone, дава ми грешла :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имате инсталиран OpenSSH от Cydia и да ви е включен в BossPrefs/SBSettings.

инсталиран и включен, грешката която дава е:network error: Software caused connection abort

И при мен е така.А и другото нещо е, че когато дам на Device Settings,не ми разрешава да оставя WiFi IP кутийката празна и като дам Save и излиза съобщение,че има непопълнена информация.Пробвах да напиша IP-то от тунела (127.0.0.1), но без никакъв резултат .... :helpsos:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително нов и много лесен начин , който решава моя проблем за SSH без Wifi .

Какво ви трябва :

1. Сваляме iPhone Tunnel Suite ( Тук ) и Инсталираме .

.

iPhone Tunnel Suite се инсталира на телефона ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително нов и много лесен начин , който решава моя проблем за SSH без Wifi .

Какво ви трябва :

1. Сваляме iPhone Tunnel Suite ( Тук ) и Инсталираме .

.

iPhone Tunnel Suite се инсталира на телефона ли?

На компютъра :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имате инсталиран OpenSSH от Cydia и да ви е включен в BossPrefs/SBSettings.

инсталиран и включен, грешката която дава е:network error: Software caused connection abort

И при мен е така.А и другото нещо е, че когато дам на Device Settings,не ми разрешава да оставя WiFi IP кутийката празна и като дам Save и излиза съобщение,че има непопълнена информация.Пробвах да напиша IP-то от тунела (127.0.0.1), но без никакъв резултат .... :helpsos:

Колеги,получи се перфектно по следния начин:Инсталация на iTunel suit 2.7 на компютъра има го в този сайт ,но не знам как да го посоча,къде е.На тази версия си има качен WinSCP и не се занимавате с нищо повече по компа.,

освен да попълните коректно необходимите данни в iTunel suitкакто са показани на поста от където сте го изтеглили/за голямо съжаление не знам още как да ви посоча поста ,но ще си го намерите/След това си инсталирайте на телефона от Sydia-OpenSSH.След което влезте в BossPrefs-Горе десен бутон-config-и влизате в конфигурейшън,където пишете на show SSH-I-тоест включвате.Натискате горен десен бутон Add,което ви връща в началната страница и там също включвате SSH.На падащото меню,на което са ви качени иконите на Уайърлеса,3джи и блутуутатрябва да ви се е появила иконкаSSH.Ако не се е появила натиснете бутона от същото меню Респринг и изчакайте .При мен така стана.Извинете ме за профанското обяснение но още съм съвсем суров в тази материя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте а бихте ли ми посочили точно на прозореца как се здават правата на файловете и ,защото са зададени с букви пък тук в сайта ги давате в цифри!Или пък да ми кажете,как да го правя с iFile-бещах,че ще ви досаждам :redface: !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С WinSCP права се задават:

десен бутон върху папката/файла и Properties. Там си ги слагаш на 777/775/755... (на колкото ти е нужно).

С iFile права се задават:

цъкаш стрелкичката срещу всяка папка/файл, на които искаш да задаваш права и нагласяш на 777/775/755... (на колкото ти е нужно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Marianka ,а имаш ли представа защо при нас не се получава връзката,след като правим всичко описано...?Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С WinSCP права се задават:

десен бутон върху папката/файла и Properties. Там си ги слагаш на 777/775/755... (на колкото ти е нужно).

С iFile права се задават:

цъкаш стрелкичката срещу всяка папка/файл, на които искаш да задаваш права и нагласяш на 777/775/755... (на колкото ти е нужно).

Като цъкна стрелката в iFile излизат един куп неща ,катоName Attributes:Size,Type Ownership: Owner,Group

Access Premissions :User,Group,World

Last Modification:Date,Time

Къде точно се пишат правата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Marianka ,а имаш ли представа защо при нас не се получава връзката,след като правим всичко описано...?Мерси

Ако правите всичко както е описано, не виждам защо да не се получава връзката (незнам firewall дали пречи на връзката).

Проверете отново дали изпълнявате всичко както трябва (ама всички следете и гледайте внимателно, не само ти :) ).

@ marinius3,

при iFile слагай на Permissions да е:

Read/Write/execute, което е равно на 777 (или каквото ти е нужно).

Не съм на компютър в момента и не мога да ти покажа с картинка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мноооого ти благодаря !Урокът беше перфектен!За сега лека нощ!Да си жив и здрав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме ,че те занимавам от ново !Въпросът е:През бутона Terminal на iPhone_Tunnel_suit_2.7 ли мога да влизам и пиша в терминала?И след като се напише ужния текст там какво се прави-затваря се терминала ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

работи ли на OS 3.0 , защото докато си бях с 2.2 нямах проблем , update и не връзва ... :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм на FW 3.0 и не работи!!!

И аз имам същите наблюдения :) каквото и да се опитвам да направя не тръгва на 3.0 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tunnel Suite ли?

For those who have been wondering why you can't ssh into your 3.0 phone via iTunnel Suite 2.7 since you upgraded itunes, here is the fix..

1- Goto C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel and rename iTunesMobileDevice.dll to iTunesMobileDevice.dll_Original.

2- Copy iTunesMobileDevice.dll from C:Program FilesCommon FilesAppleMobile Device Supportbin to C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel

It works now.

Аз го оправих по дру начин но не мога да намеря къде беше. Пробвайте така или с iFunbox

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази програма използва winSCP за влизане в телефона и е на принципа на ifun box и total commander. Хубавото е, че използва usb-то и съответно трансферът е по-бърз.

Ето как да накарате iphone tunnel-a да работи под 3.0

1- Отидете в C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel и преименувайте iTunesMobileDevice.dll на iTunesMobileDevice.dll_Original.

2- Копирайте iTunesMobileDevice.dll от C:Program FilesCommon FilesAppleMobile Device Supportbin в C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Трябва да имате инсталиран OpenSSH от Cydia и да ви е включен в BossPrefs/SBSettings.[/quote

Има ли начин да се командва OpenSSH при FW 3.0 без BossPrefs и SBSetings?????????

И ако няма такъв да деинстална ли Open SSH?????????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

iPhone Tunnel Suite 3.0

Свали

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

C:Program FilesiPhone Tunnel Suitebin

Влизаш там, има един файл с разширение *.it, триеш го и си ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при iFile слагай на Permissions да е:

Read/Write/execute, което е равно на 777 (или каквото ти е нужно).

Не съм на компютър в момента и не мога да ти покажа с картинка.

И при трите: User, Group и World ли тябва да сложа Read/Write/execute за да е с прави 777 или само при User и Group?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://bgiphone.com/showthread.php/1032-WinSCP-iFile-Terminal Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...