Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade 5.1 to 5.0.1 / 5.0 / 4.3.3 / 4.3.5 – iPhone 4, 3GS, iPad 2, 1, iPod Touch 4G, 3G


Veselin Minchev

Recommended Posts

В това ръководство ще Ви покажа как да направите даунгрейд от iOS 5.1 до 5.0.1 / 5.0 / 4.3.5 / 4.3.5 или до всеки друг iOS 4 фирмуер.

Преди да Ви покажа, как да направите съответният даунгрейд, ще разделим темата на две части. Едната на non-A5 устрйствата (iPhone 4, 3GS, iPad 1, iPod Touch 4G, 3G), а другата на A5 устройствата (iPad 2 и iPhone 4S).

Non-A5 devices (iPhone 4, 3GS, iPad 1, iPod touch 4G, 3G):

  • Даунгрейд-а от iOS 5.1 до 5.0.1 / 5.0 e възможен само с помощта на къстъм фирмуер.
  • Даунгрейда- от iOS 5.1 до 4.3.5 / 4.3.4 / 4.3.3 / 4.x е възможен със стоков фирмуер.
  • Трябва да имате запазени SHSH файлове за съответния фирмуер, до който правите понижаване.

A5 devices (iPhone 4S / iPad 2):

  • iPhone 4S не може да бъде понижен от 5.1 до 5.0.1 / 5.0, дори и да имате запазени SHSH файлове.

  • iPad 2 също не може да бъде понижен от 5.1 до 5.0.1 / 5.0, дори и да имате запазени SHSH файлове за това. Притежателите на iPad 2 могат да направят даунгрейд от 5.1 до 4.x(4.3.5, 4.3.4, 4.3.3 и т.н.). Разбира се трябва да имате запазени SHSH файлове за съответният фирмуер, към който искате да понижите.

Добре е да знаете, че дори и да понижите до 4.x веднъж, не можете да покачите до 5.0.1 след това. Това е, защото Apple вече са спрели да подписват iOS 5.0.1.

I. Как да направим даунгрейд от 5.1 до 5.0.1 / 5.0 – iPhone 4, 3GS, iPad 1, iPod touch 4G, 3G:

Изисквания:

-Да имате запазени SHSH файлове към фирмуера, към който ще понижавате.

-Download iFaith for Windows

-Download iTunes – Windows / Mac

-Download iOS 5.0.1 или iOS 5.0 за Вашето устройство.

Стъпка 1: Отворете iFaith и изберете “Build *signed* IPSW w/Blobs” > “Build IPSW”

07e375425aea8c58.png

downgrade-5.1-01.jpg

Стъпка 2: Сега, цъкнете върху *Browse for SHSH Blobs cache* и изберете запазените SHSH файлове.

downgrade-5.1-02.jpg

Стъпка 3: Изберете *Browse* и изберете предварително изтеглиният фирмуер(5.0.1/5.0).

downgrade-5.1-03.jpg

Стъпка 4: iFaith ще Ви направи къстъм фирмуер със запазени SHSH файлове.

Стъпка 5: Сега от iFaith изберете *Use DFU Pwner(iREB)*.

Стъпка 6: Отворете iTunes и направете рестор с готовият къстъм фирмуер.

II. Как да направим даунгрейд от 5.1 до 4.3.3 / 4.3.5 или 4.x – iPhone 4, 3GS, iPad 2, 1, iPod touch 4G, 3G:

Изисквания:

-Да имате запазени SHSH файлове към фирмуера, към който ще понижавате.

-Download iFaith for Windows

-Download iTunes – Windows / Mac

-Download Redsn0w – Windows / Mac

-Download iOS 4.3.5 / 4.3.4 / 4.3.3 за Вашето устройство.

-Download TinyUmbrella – Windows / Mac

Стъпка 1: Вкарайте Вашият iPhone, iPad или iPod Touch в DFU режим.

Oтворете Redsn0w > Extras > Pwned DFU.

23725340.jpg

Стъпка 2: Тук следва да направите най-важната стъпка - да накараме iTunes да си "мисли", че осъществява връзка с Apple-ските сървъри, а всъщност ще го прави със сървърите на Saurik.

Windows Users:

Навигирайте до C:\Windows\System32\drivers\etc\ и намерете файл с име "hosts"

Mac Users:

Навигирайте до "/etc/" от Finder.

Aко сте с Windows, отворете "hosts" с Notepad, а ако сте с Mac - TextEdit. На последният ред добавете това:


74.208.105.171 gs.apple.com

modify-Hosts-file.jpg

Fix-iTunes-1.jpg

Стъпка 3: Отворете iTunes и ресторнете до исканият фирмуер.

Стъпка 4: В някой случаи ще получите грешка 1013. Игнорирайте я, това е нормално, когато правите даунгрейд. След това устройството ще изпадне в Recovery Моde.

Стъпка 5: Отворете TinyUmbrella и цъкнете *kick your device out of recovery mode*.

Честито!

thanks to iH8sn0w

------------------------

Даунгрейд на А5 устройствата. Изискват се запазени SHSH файлове за версията към която искате да даунгрейднете. Хората с фабрично заключени телефони да не използват метода. При него, redsn0w, автоматично качва първо най-новия фирмуер, преди да даунгрейдне. С това се качва и бейзбанда. За хората използвали SAM, и запазили папките с ънлока, не би трябвали да има проблем.

screenshot20120511at160.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвам няколко пъти по втория вариянт но не става.Тъкмо приключва ресторването и ми дава грешка 1 в itunes и от там влиза в recovery mode и не мога да го изкарам от това полужение освен ако пак не го кача на 5.1 и т.н.Само да кажа телефона е iphone 4 фабрично заключен и е с бейсбанд 04.11.08.Някой да има предложения какво да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В tinyumbrella ми дава само да натистана exit recovery а бутона fix recovery не ми позволява да го натисна.като дам exit recovery показва се ябълката за момент и отново минава в recovey mode.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се , че няма шанс да се изкара от Рекъвъри мода...

Иначе е нужно да го вкараш в ДФУ мод и , ще бъде активен бутона Fix Recovery....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че трябва да се вкара в ДФУ мод,но защо мислиш че няма шанс да се изкара от Рекавъри мод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли не мъчих нищо не става ,сега може само да мине на 5.1 и не може да се активира дори като ипод да се използва защотото нямам карта на AT&T.Моля някой ако има предложения как да го даунгрейднем да драсне нещо тука!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един въпрос незнам дали е корекно да го задам тък, но ще пробвам. Та той е : Аз съм с iphone 4 Фирмуер:5.0.1,

bb 04.10.08 има ли смисъл да правя downgrade смисъл ще се промени ли бейсбанда ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

има ли вариант да направя даунгрейд от 5.1 към 5.0.1 без запазени SHSH файлове.

Телефона е 4-ка ФО. Купих го с 5.0 и като излезна 5.0.1 я качих. Джейлнах го и днес

след като го ъпгрейднах се сетих, че трябва да се джейлне отново. Понеже намерих

вариант само за Thetered Jailbreak (а не искам да е така) реших да търся вариант за

даунгрейд.

Ще добавя, че не съм много наясно за всичките тези операции, което е и причината

да нямам запазени необходимите SHSH файлове. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин.

П.С. Все пак провери в Cydia дали нямаш запазени за 5.0.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързият отговор.

До попитам все пак дали съм разбрал правилно - ако го джейлна сега, всеки

път когато ми се наложи да го рестартирам ще трябва да го включвам използвайки

компютъра? (това разбрах за tethered jailbreak)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая не е никаква глупост, но ти си знаеш ;) Провери ли в Сидиа за файловете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско към автора на поста в случая спаси ме Cydia че запазва SHSH файловете всичко сега си работи идялно :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за 4.3.5 не ми трябва APTicket нали така?

Благодаря предварително.

Редактирано от Involar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат ли SHSH да се свалят от Cydia и да се използват за понижаване от 5.1 до 5.0.1 на 3GS чрез iFaith?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез iFaith не(там са в друг формат), но можеш да ги ползваш с редсноу или да ги "подадеш" с тайни ъмбрела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше с новия iFaith може или трябваше да се преименуват май , не помня точно но знам , че всеки път ми се получава :)

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега, с последната версия на iFaith може да се направи преподписан custom с изтеглените SHSH чрез последната версия на Tinyumbrella. :) Вече всичко си зависи от това, какви точно SHSH имат колегите запазени в Cydia. ( НЕ важи за iOS 5.1 , защото той все още не се поддържа от iFaith )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми към вас е следният: за какво си правите живота сложен с правене и ресторване на iFaith кастъми, след като имате схсх в сидиа и можете да ресторнете с оригинален фърмуеър или кастъм, правен с най - доброто: pwnage tool?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...