Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google Voice search вече и на български


Severus

Recommended Posts

За app store или за goigle play говориш ?

Освен това не бързай толкова, и това ще стане, предполагам в най-скоро време.

Докато ти ако искаш да ползваш такива услуги на български, ще се принудиш да слагаш програмите на Google.

Защото няма изгледи Siri да предложи такива услуги на български в близко бъдеще.

А стигнеш ли до там най-често ползваните приложения да са на Google, се замисли защо въобще си с iPhone.

В такава ситуация хич не се чуди а си купи андроид телефон, така ще се докоснеш и до програми които не се знае кога ще може да ползваш на своя айфон.

Защото няма какво да се заблуждаваме, андроид предлага повече възможности за custom-изиране и за много по-кратко време отиде много напред в световен мащаб.

Помисли само... сега сме 2012-та и айфоните имат пазар, до 2 години най-много и ще четем статистики как от 17% пазарен дял са слезли до пазарния дял на WP & Nokia.

И това ще се случи заради темпото с което напредват технологиите и компаниите които бълват нови модели смартфони ползващи ОС андроид.

Докато в същото време епъл пуска един единствен модел на година, което ще им изиграе лоша шега, веднага ти давам пример.

Аз смених за една година три смартфона, разбира се всеки следващ ми е по-добър от предходния.

Ако исках да си сменя айфона (заради малкия дисплей например) как щеше да стане това като те за една година имат само един модел.

Виждаш ли как съм принуден (а това се отнася за всички хора) да премина към андроид, но по този начин ползвам телефон с по-гомям дисплей... нещо което ме е накарало да си сменя телефона, и не съжалявам.

Така, че тенденциите са точно такива: андроид да си увеличава пазарния дял а айфона да слиза надолу към Нокия просто защото с една бройка на година ще изостава от търсенето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Severus

    9

  • The Shaman

    8

  • killer4o

    6

  • Lyudmil

    5

MMJ, мисля, че съм достатъчно зрял и опитен, че да мога сам да решавам коя платформа да ползвам. Ползвал съм андроид доста преди теб и продължавам ежедневно да имам досег до платформата, така че не си мисли, че ми отваряш очите или нещо подобно. Супер е, че си сменил 3 смартфона, пожелавам ти да имаш пари да ги сменяш през 2 седмици, аз пък от година и половина съм с 4-ката и продължава да ми върши чудесна работа, така че не съм изпитал нужда да го сменям. И все пак, темата не е за това дали Android или iOS ще завладеят света след 2 години, а за нова услуга, предложена от Google.

Иначе да, за Play Store говорех - колко скоро ще стане? Андроид е на пазара от 4 години вече, има огромен пазарен дял, а "белите" български разработчици трябва да правят какви ли не врътки за да пуснат платено приложение в маркета. Но пак се отклоняваме от темата, просто го дадох като контрааргумент на "Google са прекрасни и мислят за нас, докато Apple не дават пукната пара за България". Всяко нововъведение изисква някакви ресурси и Google са решили да ги вложат в потребителски насочени проекти, в което няма лошо. Apple пък са ги вложили в по-невидими, но, все пак важни, dev-насочени проекти. Чия стратегия е правилна, едва ли е обект на текущата дискусия, но само защото не виждате нещо, не значи, че то не съществува.

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това последното звучи доста екзотично, адаш...

Е, това се отнася само до електронните услуги предлагани от голяма IT компания :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак - разликата е, че ако питаш Сири кой е олигофрен сега ще получиш отговор, при това с голяма вероятност смислен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Google search на JB връща резултати по начин, подобен на Siri, така че няма проблем да бъдат сравнявани. Естествено, за момента, интелигентните аспекти на сърча не работят на български.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новината беше, че най-накрая има отлично функциониращо гласово разпознаване на родния ни език. И вместо всички да сме доволни от този факт, едни започнаха да ревнуват, а други да пишат есета на тема фирмена политика на Google и Apple.

Ама български разработчици не достъпвали Google play...Ама градския транспорт бил само за тролеите в Бургас...

@killer40 -

1. Ако искаш да продаваш андроид приложение, може да минеш и без техния стор, просто защото не съществува подобно ограничение за платформата. Например, Sygic пускат в стора безплатна версия, а платената си купуваш от фирмента им страница. Така че, не е кой знае каква пречка за родните разработчици.

2. Да, за момента са добавени само тролеите в Бургас...и метрото в София, но нали се досещата, че това е едва началото. То и streetview още няма, но всички видяхме колите на Google... А след това ще видим и естествено turn by turn за България. А след като е налица Google voice searching, в кратки срокове ще има й Google now.

3. Няма как да не се радвам на новината за гласово разпознаване на български език при положения, че на другите IT гиганти българския им е....последна грижа. Microsoft още не са извадили БГ клавиатура за Windows phone, нямат и BG office proofing tools зa MAC OS X, а Apple май никога няма да локализират нито iOS, нито MAC OS X....И единственият шанс Siri да проговори на български език е да ги притисне конкуренцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евалата колега, много добро изказване напълно съм съгласен с теб с изключение на едно единствено нещо:

...вместо всички да сме доволни от този факт...

Няма как всички да сме доволни като тези с айфоните не могат да ползват услугата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще я ползват, колега...Има си приложение google voice searching и за iOS ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Severus, не знам защо реши да спориш точно с мен, но аргументите ти са изсмукани от пръстите.

Да, мога да си продавам приложенията по трети канали, мога да искам на ръка да ми дават парите ако щеш, ама колко перспективно ти се струва това? Смяташ ли, че средностатистическият потребител би си направил труда да влиза в сайта на световнонеизвестна компания като нашата, да си въвежда paypal account-a за да даде едни 5 лева за да си купи легално приложение? Или ще цъкне блекмарта и ще го изтегли с 2 клика?

Да, само началото е, но ти казваш, че се чувстваш като бял човек. Е аз като бях в Япония и гугъл мапс ми казваха на кой перон да си чакам метрото и по кой ескалатор да сляза, тогава се чувствах като бял човек. Това, че съм видял 2 коли да обикалят и разписанието на 5те тролея в Бургас не ме трогва.

А за гласовото разпознаване, колкото и да ти е чудно, има много добре работещи системи от няколко години насам и те по нищо не отстъпват на гугълския енджин. Освен, разбира се, по това, че не се предлагат от гугъл. Та в този ред на мисли, не знам защо си мислиш, че не се радваме, че голяма компания е решила да предложи нещо и за нас, просто не обичам да се поставям в ролята на подритнато от съдбата кученце, на което като му подадат суха коричка се попикава от кеф. Супер е технологията, доволен съм, че я има, но определено усилията им не са достатъчни, че да ме накарат да се чувствам бял човек в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май ти си посмукал... :smile: Сам си противоречиш. Ако ще ползва блекмаркет, където и да се намира приложението, няма да бъде заплатено. Вероятно е по-перспективно или по-вярното е,по-добре защитено от пирати, затова и Sygic продават през своя електронен магазин.

За Япония само ме подкрепяш, защото и тук нещата отиват в тази посока. Престани с тези тролеи, софийското метро също е вкарано ;)

Би ли споделил, тези също толкова добри системи за гласово разпознаване на български език, безплатни ли са и могат ли да се ползват на някоя от разпространените мобилни платоформи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Противореча ли си? Ако може да си го купи от маркета с 2 клика или от блекмарт с 2 клика, имам някаква надежда, че съвестта му ще се включи и ще го вземе от маркета. Ако може да го купи от блекмарт с 2 клика или от браузъра с 646635 клика, на какво да разчитам?

Софийското метро може да е вкарано, но от НДК до Обеля не може да ми даде directions, въпреки, че са на 10 мин. път пеша от метрото. Това, че отиват нещата в дадена посока, не значи, че вече са там. В твои термини, започнал е да ми побелява единия крак, но определено не съм бял човек :)

А системите за гласово разпознаване, които съм ползвал са част от корпоративни продукти и нямат за цел да дават възможност на обикновените хора да си търсят неща в интернет. Просто отбелязвах, че съществуват, не че правят това, което прави гугъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре за кво се дрънкате за глупости, както сири се нуждае от страшно много подобрения така и google voice също. Важното е, че се работи в няква насока, която ще е от полза за крайния потребител, независимо дали използва iOS или Android. Тука повечето не сме коне с капаци, използваме това, което ни върши най-добра работа. За сега iOS ми е напълно достатъчен, но ако андроидите дръпнат и станат по-добри не виждам причина да не си взема дроид.

П.П. Какво е тва за метрото в София? Влакче има на всеки 5 мин във всяка посока и на всяка спирка, за какво може да ти е нужно едно такова разписание в телефона? :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Требе се джвакаме за нещо, иначе е егати скуката ;)

П.П. И двамата имат аргументи, и двамата казват истини(настрана заядливия тон). И двете системи трябва да търпят развитие за да са приложими, всичко друго е за парвенютата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, вижте кой език се появи в настройките:

5b846cef-47e9-11b1.jpg5b846cef-47f5-4715.jpg

Работи перфектно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен още няма Български.

post-8-1345736038,4001_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След преинсталация на приложението и при мен се появи! :p

577741f6-4f52-f79c.jpg

577741f6-743f-e0a7.jpg

П.П. Е чувствам се като бял човек!

Редактирано от Jorky_pld
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преинсталирах, рестартирах и пак греда..само дето за пореден път ми се омешаха букмаркчетата на компа :bully:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно и при мен изчезна напреди. Наложи се да преинсталирам приложението и се появи отново.

Може би е бъг и си мисля, че ще има ъпдейт скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

What's New in Version 2.5

Updated for the iPhone 5

Improved Voice Search

✓ Simply say what you want and get results without typing.

✓ Faster and significantly improved voice recognition with text streamed on the fly.

✓ Get answers spoken directly back to you with web results tailored to your questions.

✓ Want to see types of questions that work well? Visit http://google.com/support/mobile/?p=gsa_voice.

mzl.ctjingjv.320x480-75.jpgmzl.ewbtuxss.320x480-75.jpgmzl.goyegpzq.320x480-75.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Siri има доста да наваксва;)Скороста е впечатляваща!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...