Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Шефът на Уиндоус - Стивън Синофски напуска Майкрософт


adept

Recommended Posts

20121025175113.4614.steven-sinofsky-windows-8.560x315.jpg

Стивън Синофски, шефът на Windows Division, напуска неочаквано Майкрософт след близо 23 години работа в софтуерния гигант. Причините за това все още са тема на спекулации.

В понеделник нито той, нито Стив Балмър се изказаха официално за мотивите за напускането му. Според служители на компанията, се знае единствено, че решението е взето и от двете страни. Синофски, който е от 23 години при Microsoft, се смяташе за престолонаследника на Стив Балмър.

Софтуерния гигант обяви единствено, че задълженията му ще се поемат от Джули Ларсон-Гриин (Julie Larson-Green) и Тами Релър (Tami Reller).

47-годишния Синофски беше в борда на Майкрософт от 1989 и през изминалите години беше отговорен за Windows 7 и Windows 8.

Източник: Financial Times Deutschland

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми писнало му е на човека, какво толкова сега ще го лапнат друг гигант и ще им изпее как да надминат Microsoft в лесни стъпки. Не че не ги е надминал който се сетя, но сега ще затънат повече :smile:

Редактирано от marto42
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По какво са ги надминали всички?

Запознай ни и туширай невежеството ни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз искам да затъна като тях - с няколко милиарда на година на плюс :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова са затънали, че над 90% от компютрите на нашата планета работят под Windows ;)

На друга планета може нещата да са различни, но тук така стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак е важно колко от тези 90% са платени ;)

Иначе MicroSoft не ги мислете, все ще се оправят някак :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И 50% от тези 90 да са платени - стига им ;)

Аз примерно винаги до сега съм бил с "неплатена" версия, но онзи ден си закупих осмица про съвсем легална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че не ги е надминал който се сетя, но сега ще затънат повече

1.Добре искам да попитам колко надеждни уеб сървъра са базирани на windows и колко на unix&linux

2. Да съгласен съм че много хора го ползват и сигурно 50 % са го купили легално, но живеем във времето на отворения код и скоро ще се убедите, че платените платформи постепенно ще увехнат.

3. А защо пишат операционни системи през година и половина -vista -7-8- отговора е прост типично за американците - If you can you make it - fake it! Принципа на студената война, ако не можем да го направим ще го фалшифицираме. Така и последните им операционни системи са опит да се надпърдяват с конкурентите и то да излезнат една идея преди тях, но няма да стане. На Майкрософт им липсваше тъч скрийна и видяха как Apple и др. ги слагат в джоб, буквално и преносно. Таблетите превзеха пазара! Те се наложиха да направят поредната OS за да могат да продават и Windows-ки таблети и да не затъват толкова. Но както винаги правят едни системи които са уязвими, тромави и предпочитани за техните редовни клиенти - културистите. Та в този ред на мисли очаквайте 2013 в края и win 9, която ще е версията win 8 - както трябваше всъщност да бъде.

Замислете се как бе с Виста, нещата се оправиха при 7. Не ангажирам никой с мнението си, но на Стивън Синофски сигурно му е писнало от спънките в така или иначе тромавата им йерархия при изработването на операционните им системи!

Редактирано от marto42
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но живеем във времето на отворения код и скоро ще се убедите, че платените платформи постепенно ще увехнат.

Да, бе, как не се сетих: ти що си с уин7 и айфон, а не с Open Suse и линукс/андроид и т.н.?

If you can you maked - faked!

Нещо не те разбрах, к'о рйечи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ЦИТИРАЙ ПОСЛЕДЕН ПОСТ!!!

е грешка If you can you make it - fake it!

е грешка If you can you make it - fake it!

Няма да отговарям на всеки пост, казах каквото мисля и това че съм ползвал 7-ца при регистрацията си, не противоречи с по-горе написаното. Какво трябваше да го напиша от друга OS за да изглежда достоверно ли? Хайде аз бях до тук !
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност фразата е "if you can't make it - fake it". А коментара ти за ерата на отворения код е малко несериозен на фона на голямата картинка в момента - света е доминиран от затворени операционни системи и т. нар. екосистеми на големите производители на устройства - при настолните компютри е Windows, но се вижда че OS X набира все по-голяма популярност, при мобилните устройства са iOS и Android(която като идея уж е отворена, но на практика носи почти всички белези на затворената система). При сървърите скоро не съм виждал официална статистика, но предполагам че доминират unix базираните системи, които пак в множеството си не са отворени системи. Остава един линукс, за който от 97-98-ма година слушам, че е най-доброто и ще доминира, но още не се е случило(с което не омаловажавам качествата на линукс). За момента дори няма признаци, че отворения код ще доминира някога. Разбира се, това може да се промени, имайки предвид колко бързо се менят нещата в технологичния свят и всички сме свидетели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cultofmac.com/52463/apples-official-response-to-dmca-jailbreak-exemption-it-voids-your-warranty/

Стъпка, макар и плаха към отворена система. Никак няма да се учудя, един ден да е факт.

Сега някой да не пита, "Добре, защо тогава джейлбрейка става все по-труден?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бойте се, сега Синофски ще се увърти със Скот Форстал, ще вземат примерно 500 милиона и ще обединят най-доброто от света на Apple и Microsoft :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cultofmac...-your-warranty/

Стъпка, макар и плаха към отворена система. Никак няма да се учудя, един ден да е факт.

Сега някой да не пита, "Добре, защо тогава джейлбрейка става все по-труден?".

Ще ми е интересно Apple как биха реагирали на нещо такова.

Лично мен би ме радвало,ако това стане-когато са вложени повече хора и пари нещата ще бъдат правени по-бързо(по принцип).

Другото е,че надали ще разчитат на donate за това,а ще се закупува и точно там мисля,че Apple щще се намесят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще им отнеме години, да отсеят какво могат и какво не да пуснат на пазара. Разработеното от собствените им умове(докато са работили някъде) остава в компаниите. Визирам поста на @adept.

Ето, малко лицемерие и само една, чиста истина в последният абзац:

Unauthorized modification of iOS has been a major source of instability, disruption of services, and other issues

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си разбира се и поста ми беше по-скоро ироничен, но пък от друга страна на Анди Рубин не му отне кой знае колко време ... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ирония или не, не приемам нищо за невъзможно, все пак иде реч за пари :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...