Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone не се зарежда и не се открива от Компютъра


Svetlioo93

Въпрос

Здравейте на всички :)

Реших да пиша,защото се сблъсках с няколко проблема относно Iphone.Преди 1 седмици ми се счупи дисплея на iphone и се наложи да го занеса на ремонт , за да го подновят с нов.След няколко дена седене в сервиза излезна "читав" или поне аз така си мислех,но всъщност от тогава започнаха и мойте проблеми.. :( Първия проблем е свързан с това,че докато са подменя ли дисплея телефона явно е бил пуснат и са въвели няколко пъти грешна порала,с която може да се отключи телефона и следователно телефоне се е заклучил и иска да се свържа с iTunes.До тук нищо кой знае какво,но при опит да свържа телефона с пс-то,компютъра не го откри и след няколко десетки опита (и да преинсталирах драйвери ,itunes,mobilde devicer,пробвах да го угася и после да задържа home бутона и да го свържа с пс-то ,пробраван на други пс-та,с други кабели) същия резултат.Не се и зарежда телефона от пс-то освен ако телефона не е изключен.A най-странното е , че при опит да го заредa със самото зарядно(с буксата) телефона не тръгна да се зарежда и батериата падна.След което го оставих цяла вечер на зарядното макар и изключен пак не се появи зелената батерия,която показва,че се зарежда и след цяла вечер на зарядното макар и изключен без индикатора който показва,че се зарежда телефона беше зареден на 96%.И така 2ри ден не мога да разбера какъв е проблема и реших да пиша тук.

ПП:Мъчих да го вкарам в дфу мод,но все не yспявам.Всеки път ми излиза ябълката след като пусна Sleep бутона и остане само задържан Home бутона. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Първия въпрос, който ми идва... Защо не отидеш пак в този сервиз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прецакан ти е док конектор, кабел, нещо от тоя чешит. Носи им го обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

И аз това си помислих,но защо може да се зарежда докато е изключен??

ПП:Забравих да кажа нещо което може би е важно.В първият 1час се свърза с пс-то,но то не го разпозна нито и iTunes.Другото е от преди малко го пробвах на друго пс и телефона се зареждаше докато е включен,но пак не го откриваше като Mobile Device и iTunes също??

Редактирано от Svetlioo93
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я, смени кабела?

П.П. Махни си, МОЛЯ шльокавицата в профила. Как може да си напишеш града така???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Стана с друг кабел,но ми отваря прозорец с следния надпис "Device driver software was not successfully installe" и в него пише "Device-Device unplugged"

ПП:Вече почна и да се зарежда от пс-то докато е пуснат.

Редактирано от Svetlioo93
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Старият кабел - в коша. На закачен телефон, триеш драйвъра и откачаш телефона. Биеш рестарт на компа и реинсталираш тюнса. Толкоз.

П.П. Понеже подозирам, че си с уинбоз - напиши си го в графата OS на профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих това което каза и пак се върнах в началото.Не се зарежда като е пуснат и не го открива дори и като Unknow Device.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Svetlioo имам абсолютно същия пробле, за да не отварям нова тема ще споделя тук и ще следя за решение на проблема. От три дни имам същия проблем с разликата, че тел. никога не е изпускан или да е влизал в сервиз като чисто нов е. Пробвах с 4бр. кабели и ефекта е нулев не иска да се канектне с ПС-то или да се зарежда през зарядното.

Тел. е Iphone 4S Version 6.1.1. с Jailbreak.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отговорите са три, по пътя на логиката:

1. Антивирус или нещо друго, ви пречи да се инсталират правилно драйвърите. Отваряйте тюнс инсталатора като администратори и няма да имате такъв проблем.

2. Целите все скапани кабели.

3. Буксите на телефона ви са замърсени/повредени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Логиката отдавна я проследих, затова търся нещо нелогично.....

1. Тюнса си работи съвсем нормално- стигнах до това логично заключение със закачването на тел. на жена ми.

2. Де тоя късмет от 6бр. кабели всички кРиви.

3. Да явно има проблем с буксата на тел. но се надявам да е нещо софт., че не ми се занимава с Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не цитирай последен пост, счита се за спам!

Всяко у - во, се маунтва по отделно и това, че телефонът на жена ти работи не е гаранция, че твоят е маунтнат правилно. От 11.0 насам, това е проблемът при iTunes - правилното маунтване на телефона. Има го при уин7 и мак, под хр няма грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен проблемът е хардуерен и се надявам да не е много сериозен. Преди време с една четворка имах подобен проблем. Когато телефона е изключен се зареждаше, но в момента в който се включи спира зареждането. Не го разпознаваше нито Win-a, нито iTunes. Оказа се, че проблема е на платката. Бяха се скъсали спойките на контролера за зареждане. Момчетата от Алексервиза го оправиха, но е много пипкава работа. Два пъти се налага да се връщам и да им го оставям, но накрая имаше happy end. Не казвам, че твоя проблем е задължително същия, но от обясненията ти на това ми прилича.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Антоне, прочете ли всички постове в темата, преди да пишеш? Помисли пак какво е според теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, прочетох и точно затова смятам, че няма начин проблема да е софтуерен. Признаците, които има неговия iPhone са същите, които имаше моя. И пак казвам, не е гаранция, че еднаквите признаци водят към еднакъв проблем. Но според мен в сервиза са скъсали някоя спойка по платката и после са я "оправили", в следствие на което му идва проблема със зареждането и неоткриването от iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Стана с друг кабел,но ми отваря прозорец с следния надпис "Device driver software was not successfully installe" и в него пише "Device-Device unplugged"

ПП:Вече почна и да се зарежда от пс-то докато е пуснат.

Защо ме провокираш да водим спор??? Не е хардуер или поне не е вътре - може би мръсна букса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Писал е, че телефона не е влизал в сервиз. Аз ти препоръчвам да го покажеш в сервиза, за да се види проблема.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx, не се заяждам бе, човек. В коментар #8 е написал, че отново не се зарежда и не го засича с никой кабел. Но както и да е, вече вариантите са изчерпани, така че е най-добре да се върне в сервиза и да иска да го отворят пред него или да отиде в друг сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проследи пак какво е написал и от какво се получава. Много лесно ти убягва нишката :)

П.П. Кой говори за заяждане???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съжалявам, че подновявам темата, но днес ми се случи и на мен да не ми зарежда кабела. Смених с два. Купих нов. Довечера ще пробвам и с друг. Зарежда само в изключено положение, без никаква индикация, в момента, в който го включа и спира зареждането. Помагайте, моля!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://www.alekserviz.com/

Поне си в София и трябва да знаеш. Всичко друго води до главоблъсканици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

5s на три дни,Мтел,с оригинален кабел,нито Itunes,нито компютъра го разпознава,не зарежда,само се чува звука при включване.Рестартирах,преинсталирах и т.н...с 4 няма проблем....

Редактирано от mel4e
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Връщай им го ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хм,сега пробвах на друг компютър и го разпозна.Който прави и разбира тези телефони трябва да носи титлата idoctor.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
:D Ако си закачвала телефона преди да инсталираш тюнса, вероятно е от това. Или пък, ако го закачваш на юсб-тата отпред(т.е. през хъб). Рецепта: само на портовете отзад и при нужда преинсталация на драйвъра.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странното е,че на компютъра го закачих отпред и после установих,че на него няма itunes и го инсталирах.Въпреки това се случиха нещата.На лаптопа продължавам да упорствам и пак без резултат,а винаги съм си имала itunes.Последно изтрих абсолютно всичко свързано с Apple,рестартирах и лаптопа и телефона и нищо....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...