Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone не се зарежда и не се открива от Компютъра


Svetlioo93

Въпрос

Здравейте на всички :)

Реших да пиша,защото се сблъсках с няколко проблема относно Iphone.Преди 1 седмици ми се счупи дисплея на iphone и се наложи да го занеса на ремонт , за да го подновят с нов.След няколко дена седене в сервиза излезна "читав" или поне аз така си мислех,но всъщност от тогава започнаха и мойте проблеми.. :( Първия проблем е свързан с това,че докато са подменя ли дисплея телефона явно е бил пуснат и са въвели няколко пъти грешна порала,с която може да се отключи телефона и следователно телефоне се е заклучил и иска да се свържа с iTunes.До тук нищо кой знае какво,но при опит да свържа телефона с пс-то,компютъра не го откри и след няколко десетки опита (и да преинсталирах драйвери ,itunes,mobilde devicer,пробвах да го угася и после да задържа home бутона и да го свържа с пс-то ,пробраван на други пс-та,с други кабели) същия резултат.Не се и зарежда телефона от пс-то освен ако телефона не е изключен.A най-странното е , че при опит да го заредa със самото зарядно(с буксата) телефона не тръгна да се зарежда и батериата падна.След което го оставих цяла вечер на зарядното макар и изключен пак не се появи зелената батерия,която показва,че се зарежда и след цяла вечер на зарядното макар и изключен без индикатора който показва,че се зарежда телефона беше зареден на 96%.И така 2ри ден не мога да разбера какъв е проблема и реших да пиша тук.

ПП:Мъчих да го вкарам в дфу мод,но все не yспявам.Всеки път ми излиза ябълката след като пусна Sleep бутона и остане само задържан Home бутона. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да нямаш някакъв проблем с юсб или кабелът на лаптопа да не е читав? Някои лаптопи, в енерджи сейв режим гасят юсб-тата и портовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми не,с четворката нямам проблем.Ще се мъча утре пак,ако намеря логично обяснение и решение ще споделя.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Възможно ли е това,че съм активирала телефона без да го свързвам с itunes да е повлияло,но пък защо в такъв случай компютъра го разпознава ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не. Причината не е в телефона. Когато телефонът не разпознае кабел или аксесоар, плюе грешка на дисплея "This accessory…". Когато компът не разпознае(няма или е с некоректен драйвър), не подава необходимия ток на всички юсб крачета, а само на крайните две и реално зареждане има, но телефонът "не знае". Пак ти казвам, че нещо по юсб има проблем.

Направи така:

Закачи телефона, отиди в дивайс менаджера и в списъка с юсб, намери този на който е закачен телефонът. Дай ънинстал на драйвъра, дръпни кабела докато се деинсталира, рестартирай компа и тогава преинсталирай тюнса. Направи отново рестарт и чак тогава закачвай телефона отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали е възможно да е от това че пита дали да има доверие на компютъра и да не си дала потвърждение. Или дори да си отказала и затова да се бъзика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип да, но поне зареждане щеше да има отчетено. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм сигурен, но на компютъра в офиса сякаш не се и зареждаше докато не потвърдих. Пак казвам не съм на 100%, но не пречи да се погледне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ееее супер си,станаха нещата,сега ми зададе въпроса да му се доверя или не.....Много много благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте.. купих си айфон 5 втора ръка имам същия проблем.Когато го включа в контакта или компа не се зарежда.Дори не дава никаква индикация ,че е включен.Падна му батерията и се изключи.Дори не отчиташе процентите заряд в батерията правилно.Докато го ползвах беше 51 %и ми направи впечатление колко дълго се задържа така . Рестартирах го и отиде на 8 %.Веднъж като включих само кабела към телефона ми даде някаква грешка accesory нещо си..Пробвах с друг кабел и пак няма никаква реакция.Другия проблем е , че се рестартира сам докато работи.Изведнъж се изключва, показва ябълката и стига до заключен екран.ОС е 7.1.1 и не знам какво да правя.Досега съм ползвал само андроид телефони - този ми е първия айфон . Имате ли някакви идеи какво може да е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много вероятно скапана батерия. Ако е над година, е почти сигурно - при петичките не карат. Моята я смених на 14-тия месец.

Кабелът ти плюе грешка защото е менте. Друг възможен отговор би бил да е истински, но да ти е повредена буксата на док-а. Андроидите не откачат много по - различно, като не им стига ток ;) Диагноза на такъв проблем не се прави онлайн, няма как. Ако не си отварял сам петица, по - добре недей. После излиза скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм отварял нито 1 айфон и няма да го правя сам.Смятам да го занеса в сервиз и ще видя колко ще излезе ремонта ( дано не ме одерат ).Телефона е над 1 година със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ок ще се свържа с тях да видим какво ще стане . Благодаря за бързия отговор !

Edit : Жената там ме уплаши,че ремонта може да бъде толкова скъп, че да не си заслужава оправянето му :О възможно ли е такова нещо.

Редактирано от Dusk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай да изчистиш буксата доло при мен на 5тицата се беше затлачила с боклук и незареждаше или казваше че кабела е менте проблема на 5цата с батерията е нормален според мен и моя и на жената го проявиха след 10-12 месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,да попитам възможно ли е по 10% батерия iphona да не иска да ми се включи,пусна се за малко показа ми че батерията е 5% и се изключи а вече близо един час е на зарядно? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако наистина е 4-ка мирише на смяна на батерията. Сервиза - Алекс да се изкаже по-компетентно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така изглежда, поне на първо четене. Госпожицата ако реши, може да го изпрати, ето форма за контакт:Контакти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Щом като има вече съществуваща тема, ще се възползвам от нея да попитам и аз за своя проблем...

Телефонът е нов, относително от края на март месец. Напоследък започна да прави проблем със зареждането. Когато го включа на зарядното (всичко е фабрично), не дава индикации за зареждане. Ако го държа достатъчно дълго време, процентите на батерията се вдигат с по един на 15-20 мин. според относителната ми преценка за време. Първоначално си мислех, че е нещо софтуерно, защото проблемът възникваше единствено когато батерията е на под 5% и телефонът не знае да се зарежда ли, или да се изключва. Оставях го на зарядно известно време да придобие заряд, включвах го и всичко беше ок.

Сега обаче проблемът се задълбочи. Снощи и днес отказваше да зарежда, освен ако го изключа и го оставя да се самовключи на зарядно. Преди буквално два-три часа спря да прави и това и сега се зарежда единствено ако бъде изключен. Компютърът ми не го разпознава, включително и офисния, който е с уин 7.

Първоначално си мислех, че след като телефонът разпознава зарядното, буутва се чрез него и се зарежда съвсем спокойно в изключено състояние, проблемът няма как да е хардуерен. Имам бекъп от преди около седмица и си мислех да го ресетна и после да го възстановя тази вечер. Само че се позачетох в интернет и във всички случаи на проблем, подобен на моя, се цитираше хардуерна причина.

Телефонът е нов, умишлено не съм го ъпдейтвала до осмица, защото ми харесва колко безпроблемно работи на 7.1.2. Ако действително причината за "симптомите" е хардуерна, бих предпочела да си спестя ресета и рестора, защото отделно от настоящата ситуация, нямам никаква причина да ги правя, iOS-а върви като пушка. Въпросът ми е, какво ще ме посъветвате? Да го ресетвам или директно да се обадя на обслужващия си сервиз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кабел или док конектор ;) Не е софт 100%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря много за съвета! Днес се разходих до сервиза, установихме, че проблемът е бил в кабела, и се сдобих с нов кабел, с който телефонът ми вече се зарежда нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди 1, 2 часа установих, че телефонът ми(iPhone 5s, който е на 15 дни) не ще да се зарежда. Помислих си, че контакът не е в ред и се опитах да го пусна да се зарежда на компютъра ми. Но и на него нямаше особен ефект. Нито се показва индикатора, нито се зарежда(във включено състояние). Както и при другите хора от темата, телефонът само докато е изключен се зарежда.

П.П Извинявам се, че продължавам темата, която е на почти 2 години...

Редактирано от Chr1s
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Имам следния проблем - когато вържа телефона към компютъра не ми излиза вече като папка. Преди излизаще в My Computer и от там си свалях снимките, а от известно време спря да се показва и не знам как да сваля снимките. Много моля за съвет! Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен е същото, винаги е било. Мъчих го няколко часа, ръчках драйвери, следвах съвети, накрая вдигнах ръце и инсталирах една Апандора на компютъра. Сега я ползвам вместо айтюнс, защото е хем по-бърза, хем работи по-безпроблемно, а неговата употреба се сведе до бекъпване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...