Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на Baseband за iPhone 3G (през телефона)


Adamov

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • tepesh

    7

  • Adamov

    6

  • Anthony

    5

  • mupo

    4

Топ автори в тази тема

root# ./BBUpdaterExtreme queryversion

Validating parameters...OK

Disabling thermal Notifications...OK

Disabling sleep...OK

!!! Exception at :0:

- kBBUReturnBadEnvironment(19)/16: Please unload CommCenter first

Re-enabling thermal Notifications...OK

Re-enabling sleep...OK

localhost:~ root#

исписва ми следното нещо нищо повече не мога да видя с кой bootloader съм?Точка 4 е мъчих 5 пъти и ми исписва-commander not found.Някакви идей каде греша????100% съм сигурен,че негреша в писането на точка 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да свалите бейзбандът и от Cydia. В сорса на BigBoss излезе 3G Baseband Downgrade. Всичко е лесно и автоматизирано. За съжаление също е САМО за 5.8 bootloader. Адамче, ако искаш добави го в шапката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Трябва ли преди да проверя кой ми е bootloader-а първо да кача архива, който Адамов е дал. Ако е да, то ще помоля Адамов да го качи някъде другаде, че този линк не е актуален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли преди да проверя кой ми е bootloader-а първо да кача архива, който Адамов е дал. Ако е да, то ще помоля Адамов да го качи някъде другаде, че този линк не е актуален.

Линка е поправен. Съжалявам за неудобството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линка е поправен. Съжалявам за неудобството.

Благодаря. Свърших работа обаче... 6.02

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В Cydia в сорса на BiggBoss е излязъл 3G Fuzzyband Downgrader, който първо проверява с коя версия на bootloader-a сте и ако е 5.8 ви предлага да downgrade-нете baseband-a си до 02.28.00

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е супер. Така милите телефони, ще се спасят от жалки малоумници, които вместо да четат веднага пускат даунгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имам въпрос - искам да попитам, ако ъпдейтна ОС от 2.2.1 модем 02.30.03 буут лоадер 6.04 до ОС 3.0 на заключен телефон дали ще може да се downgrade дтново на 2.2.1 след това :question: Благодарско! :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може, но и няма нужда. За 3.0 ще има отключване до броени дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Извинявайте за тъпият въпрос, но как да даунгрейтна като вече не ми работи лай-файя?

Ще спомена само, че пробвах през 'DFU" но постоянно ми искарва грешка 1600...

Моля ви помогнете...

EDIT:

Какво общо има софтуерния "бъг" на НИКОГА оправящата се операцьонна система "MAC" просто помолих за помощ при положение, че никъде в интернет пространството не успях да открия информация какво се прави когато се появи тази грешка "1600" освен това, че трябва да вкарам за пореден път телефона в "DFU" режим! Благодаря все пак "мод" страхотна помощ от твоя страна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За даунгрейда не знам защо не се справяш, ама се удивлявам как може един инженер да е толкова неграмотен...

Професия: Инжинер Ел.монтаж

Интереси: Много & Всякъкви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

как да направя даунгрейд на айфон 3G от 3,1 на 3,0 за да мога да го jailbreak и след което да мога да го отключа

с i tunes ми дава грешка 1015 при ресторе на iPhone1,2_3.0_7A341_Restore

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, нали Aveliky имаше метод който прави 3G-то "спасяем" ? Колегата да се обърне към него дали е актуален метода още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За хардуерния метод би трябвало да няма проблеми, но струваше към 200 лв. Да каже Сашо. Моят съвет е да се чака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
В Cydia в сорса на BiggBoss е излязъл 3G Fuzzyband Downgrader, който първо проверява с коя версия на bootloader-a сте и ако е 5.8 ви предлага да downgrade-нете baseband-a си до 02.28.00

Това работи само ако си с FW 2.2.1 or lower.

EDIT: Този който работи с тройките се казва само Fuzzyband.

Аз съм, според програмката, с 05.09 [G2M3S2] bootloader и ICE2-04.26.08 baseband; и уж готов за UltraSn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Приложението вече се казва Fuzzyband и поддържа и 3.x стига bootloader-a да ви е 5.8

Edit: Така по съм съгласен. Макар, че ако видиш кога съм го писал това ще разбереш, че тогава още нямаше 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях до GSM сервиз, за да попитам може ли да се направи нещо за този 3.1 ъпдейт(baseband 05.11.07 и bootloader 5.9) и ми отогвориха, че за една седмица и 130лв. ще го оправят. Телефонът се отварял и се променяло нещо с хардуерно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има такова нещо,ама като гледам ти си с ФО :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за друг телефон, не за посочения под аватара ми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях до GSM сервиз, за да попитам може ли да се направи нещо за този 3.1 ъпдейт(baseband 05.11.07 и bootloader 5.9) и ми отогвориха, че за една седмица и 130лв. ще го оправят. Телефонът се отварял и се променяло нещо с хардуерно...

Значи ,това става по следния начин-отваря се телефона сваля му се чипа(модема на телефона) препрограмира се и се запоява отново и от там на там имаш baseband 04.... процедурата струва 120лв. и се прави за един ден ,като ти качват и 3.1 ,е тва е единствения начин за сега!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...