Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на Baseband за iPhone 3G (през телефона)


Adamov

Recommended Posts

Добре, а как се програмира телефона в заводски режим? Имам предвид да се изчисти всичко и да се качи фирмуер като на нерегистриран тел. И може ли през шел да се промени бейзбанда ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • tepesh

    7

  • Adamov

    6

  • Anthony

    5

  • mupo

    4

Топ автори в тази тема

Днес бях до GSM сервиз, за да попитам може ли да се направи нещо за този 3.1 ъпдейт(baseband 05.11.07 и bootloader 5.9) и ми отогвориха, че за една седмица и 130лв. ще го оправят. Телефонът се отварял и се променяло нещо с хардуерно...

Любопитно ми е казаха ли ти, че ще ти купят нов телефон ако го прецакат този? Също така е интересно каква гаранция дават (в смисъл колко месеца), че след подобна интервенция телефона ще работи нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за гаранция, но дори не знам дали ще има сняг за този бейсбанд...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10 Телефона ми минаха през ръцете и всички греда, 5.9 - егати :cry:

Четя в руски форум, Rebel Sim - Това оправя проблема, ама ми писна с тея "Шитове"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За искащите буутлоудър 5.8(който позволява ВИНАГИ да можете да върнете бейзбанда) се обръщайте към Aveliky. Гаранцията е излишно да се обсъжда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май аз съм късметлия, днес проверих буутлоудъра ми и се оказа 5.08. Това означава ли, че винаги ще мога да си даунгрейдна бейсбенда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5.08 или 5.8? Ако е второто - да, винаги! Чети темата отначало и ще разбереш.

Не е точно така. Приложението вече се казва Fuzzyband и поддържа и 3.x стига bootloader-a да ви е 5.8
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bootloader-ите се водят 05.08, 05.09, 06.02 (други не знам дали има), но за по-лесно 5.8, 5.9, 6.2, така че 05.08, 5.08 и 5.8 са едно и също. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ModEdit: del[quote

Има и 06.04, моят е такъв!!!

-- Съб Окт 24, 2009 12:03 pm --

ModEdit: del[quote

Извинявам се темата е за 3G, грешката е моя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bootloader-ите се водят 05.08, 05.09, 06.02 (други не знам дали има), но за по-лесно 5.8, 5.9, 6.2, така че 05.08, 5.08 и 5.8 са едно и също. :Wink:

Ненапразно си Бок :) Моя грешка- yoveto, щастлив си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Това не отключва ли всичко. Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Добри новини за всички, които са обновили своите iPhone 3G с последния FW 3.1.3 и са изгубили отключването на модема 05.12.01. Както знаете в 3.1.3 Apple включиха новия модем 05.12.01, който не се подава на отключване с Ultrasn0w/Blacksn0w.

BigBoss обнови Fyzzyband, с нова версия, която позволява downgrade на iPhone 3G с версия 05.12.01 до 04.26.08, а както знаем последния се подава на Ultrasn0w. Fyzzyband е достъпна за сваляне в Cydia.

fuzzyband.png

С кои апарати работи Fyzzyband?

Само за iPhone 3G с bootloader 05.08 (5.8). За съжаление това са ограничена бройка телефони, които бяха пуснати в самото начало на излизане на iPhone 3G.

Как да разбера каква версия на модема има моя iPhone 3G?

След инсталирането си Fyzzyband ще ви съобщи версията на вашия bootloader.

Какво да направя ако имам iPhone 3GS или iPhone 3G с буутлоадер, различен от 05.08?

Чакаме решение от Dev-Team или Geohot. Въпреки, че може да се направи jailbreak с redsn0w/Sn0wBreeze/PwnageTool и и да ползвате вашите iPhone като iPod Touch.

Източник: ukrainianiphone.com

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си пише, че е за 3.1.3!!!

И бейзбанда ти не е от подържания.

Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да знам че не е от подържания, и това 3.1.3 май е версията на Fuzzyband

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

bootloader-ите се водят 05.08, 05.09, 06.02 (други не знам дали има), но за по-лесно 5.8, 5.9, 6.2, така че 05.08, 5.08 и 5.8 са едно и също. :)

Имах напредвид това,че миро не е посочил такава версия 06.04 За това ми стана интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама Миро не може да знае всичко, затова е казал "(други не знам дали има)", но ето, че има. :)

Колкото до Fuzzyband, то е обновен до текущата версия която поддържа освен старите софтуери, така и последния 3.1.3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Немога да инстална fuzzyband излиза ми operation timed out. Може ли да качите фаиловете от архива пак за да пробвам този начин.

Редактирано от lameristotel
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един линк от тук можеш да си свалиш фаиловете

http://narod.ru/disk/7645546000/Downgrade_Modem_iPhone3G.zip.html

Редактирано от n3xton3
Цитат на предходно мнение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...