Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google: Никога не сме копирали функциите на iPhone за Android


Aveliky

Recommended Posts

Google никога не е копирал функциите на iPhone на Apple при създаването на операционната система Android. Това заяви Хироши Локхаймен – вицепрезидент на Android, след като бе призован като свидетел в поредното съдебно съперничество между Samsung и Apple.По думи на инженера още в самото начало компанията му е била с ясната идея да създаде нещо коренно различно от iOS на своя противник. Това чу журито в съда в Сан Франциско по време на речта на Локхаймер.„Обичаме да имаме своя собствена идентичност, да разполагаме и да показваме свои собствени идеи“ заяви той. „Бяхме много ентусиазирани от това, което правим и в основата на всичко бе въвеждането на нещо различно и ново.“Локхаймер бе първият свидетел в полза на Samsung в делото срещу Apple. Американската компания обвини южнокорейския технологичен гигант в копиране на функциите на iPhone и iPad в своите устройства. Техните противници обаче контрираха с това, че от Google са разработили голяма част от функциите на Android много преди появата на iOS и iPhone.От Apple продължават да твърдят, че плагиатството на Samsung им е нанесло щети на стойност 2,2 млрд. долара. Делото продължава.

Източник: kaldata.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Обичаме да имаме своя собствена идентичност, да разполагаме и да показваме свои собствени идеи“

Я, пак?

white-android-prototype.jpg

„Бяхме много ентусиазирани от това, което правим и в основата на всичко бе въвеждането на нещо различно и ново.

samsung-smartphones-before-after-iphone.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според последните изтекли документи от делото на Apple и Samsung, през 2006-та Google изобщо не са планирали поддръжка на тъчскрийн в операционната система Android.

Статията е на английски, и е малко дълга, но нямам време сега да превеждам.

http://appleinsider....va-button-phone

Големи иноватори са тия от Гугъл. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още вчера разбрах кои ще са участниците в тази дискусия. Прогнозирам и ключ след 3-4 страници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен статията от части е вярна, Google никога не са копирали iPhone при "създаването" на Android, защото тогава iPhone не съществуваше. Google копираха BlackBerry в цялата му форма дори и ОС на BlackBerry, бутони, тракпад и т.н. Google са знаели, че Apple подготвя телефон и разбира се са го свързали с BlackBerry, неоспорим лидер по онова време.

След представянето на iPhone започват мъките за Google да превърнат Android в touch ОС, да премахнат тракпад, бутони, микроСД карта и дори след толкова години всичко при Android е едно голямо миризливо ако, с извинение.

RIM влязоха във същият хаос и след години неуспешни опити зарязаха BlackBerry ОС и започнаха нов проект с нова ОС.

Поне Google се усетиха навреме и изгониха ръководният състав на Android, че освен заплати години наред нищо не правиха.

В интерес на истината Microsoft най-бързо осъзнаха грешките на Google и RIM и започнаха всичко от "0".

Според последните изтекли документи от делото на Apple и Samsung, през 2006-та Google изобщо не са планирали поддръжка на тъчскрийн в операционната система Android.
Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...дори след толкова години всичко при Android е едно голямо миризливо ако, с извинение.

Човече не се изхвърляй като ч*кия на пЕсък, ъпдейтнал съм много версии на андроид ОС, но такова нещо никога не съм виждал.

Да си ъпдейтнеш ОС и да ти умре wifi-я, нали една фирма прави хардуера и софтуера... тия за мен са некадърници.

Само чуй как звучи: ъпдейтваш ОС и после сервиз.

Мога да ти кажа, че андроид въобще не е това което петима човека разискват тук, ако дойдеш на сбирката в Пловдив другия месец ще ти демонстрирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MMJ, wi-fi мре щото си е бил умрел, просто контролът в новата ОС е твърде висок. Иначе, дай да не споменавам колко неща са R.I.P когато ъпдейтнеш андроид, ама не с кастъм и догаждане, а сток?! Знаеш, отворен съм за различни неща, ама дай да не обсъждаме недоразумения?

П.П. Спазвайте бон-тон, да се дъвчеме по - дълго, важи? :tooth:

П.П.2 Aveliky не ще да сподели "радостта" от използването на андрешко, не иска да звучи, че взима страна. Иначе ще видите как бълва :biggrin:

...ама засега яко са настъпили газта и почват да настигат Епъл.

Тази година ябълката трябва да се понапъне вече.

Знаеш ли какво става, когато настъпиш шестцилиндров хюндаи с кожен салон, в опит да догониш Мерцедес? Пукаш бутало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа, че андроид въобще не е това което петима човека разискват тук, ако дойдеш на сбирката в Пловдив другия месец ще ти демонстрирам.

Андроид е архаична джава виртуална машина, която все още компилира приложенията си на всяко стартиране отново и отново. Точно като сименс s25.

Това е и причината да и трябват десетки ядра за да не лагва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този контекст:

Това е така, и много е дразнещо, ама засега яко са настъпили газта и почват да настигат Епъл.

Тази година ябълката трябва да се понапъне вече.

След представянето на iPhone започват мъките за Google да превърнат Android в touch ОС, да премахнат тракпад, бутони, микроСД карта и дори след толкова години всичко при Android е едно голямо миризливо ако, с извинение.

Човече не се изхвърляй като ч*кия на пЕсък, ъпдейтнал съм много версии на андроид ОС, но такова нещо никога не съм виждал.

Да си ъпдейтнеш ОС и да ти умре wifi-я, нали една фирма прави хардуера и софтуера... тия за мен са некадърници.

Само чуй как звучи: ъпдейтваш ОС и после сервиз.

Мога да ти кажа, че андроид въобще не е това което петима човека разискват тук, ако дойдеш на сбирката в Пловдив другия месец ще ти демонстрирам.

Просто поясних на потребителя какво е андроид. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спорете на воля, но да спазваме добрия тон. Победител в тоя спор няма да има, но поне да не се убеждаваме едни- други кое е по-добро. Аз щом съм тук е ясно, какъв е избора ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Победител има: компаниите лапат, а ние си лаем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да не са те, но са иноватори в използването им. Иначе да, на баба ми лаптопа има скенер за пръстов отпечатък а е от деведесет и еди коя си година ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче никой не ходи да им реве, че "иновациите" са им крадени.

Нека отиде при Apple и да се оплаче, че са крадени, ако не ги е срам. Всички имитират iPhone, колкото и да не им харесва факта на много хора, Microsoft, Google, BlackBerry, Nokia оставиха настрана всичко, разбирай стари планове и разработки и 7 години всекидневно и постоянно имитират iPhone.

С един смешен телефон без бутончета дори, Apple ги върна в детската градина и им обра парите за кратко време. За iPad да не говорим, че мани.

Сега очаквам най-интересното - 64б копията, очаквам с нетърпение да се запозная с отчаяните опити на цял свят да набута 64б процесори в мобилните си продукти, което ще им струва още няколко годинки.

След това идва най-забавното - кой ще се осмели да вкара 64б ОС при таблет и телефон !? Тълкувайки факта, че днес само две фирмички на Земята - IBM и AppleInc могат и знаят как се прави нативна 64б ОС, тълкувайки този факт ни очакват още много години на лагове и хиляди проблеми за конкурентите на iOS.

Шоуто продължава, всички са 5 години след Apple и бягат в обратна посока, за съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И след като ги направят "използваеми", другите го копирват, демек става крадено.

Ама много ми е интересно защо винаги се сещат и те да си ги направят използваеми нещата, но винаги след като Apple са ги направили :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бутнах едни листа с някакво индиго между тях и се зачетох:

Пишеше нещо за една услуга наречена в момента iCloud и друга - HTC Sense.com, покрай тях се разлетя и един с информация за Android Device Manager в която пък има скрийншот на някакъв стор, бледо копие на AppStore.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие си се пените и джафкате, но далаверата от това ви е нулева. Говорите глупости и си късате нервите залудо.

Ама нек си купуват и самосвали ако щат. Баш през фара ми е. Само не мога да разбера теб какво те боли, че сипваме на някой, който плямпа глупости.

Зачети по-нагоре кой започва да ръси тъпните, джавка и се пеняви с андроид глупостите във всяка подобна тема :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, в заглавието на темата пише ;)

И какво от това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай пример за изръсена тъпня. Да го пообсъдим.

Аз се сещам за десетина поне.

Темата ми се вижда подходяща да се обсъждат всички, копиращи Apple.

Отделни за Samsung и за HTC ли трябва да пускаме?

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, Device Manager и Play Store са си менажирани от Гугъл. Хубави услуги са, ама копието е очебийно, поне да се бяха потрудили да не си прилича толкова.

За мен начина на инсталация е основна функция на ОС-а и тя е очевидно копирана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...