Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Алтернатива на Apple TV?


eek

Recommended Posts

Здравейте, търся си алтернатива за 2рия телевизор на апъл тв. Понеже 3-ката е доста ялова от към възможности искам да се насоча към нещо, което ще ми даде възможност да добавя фтп i XBMC.

Поразрових се из нета и попаднах на това rickomagic. Като цяло отзивите са интересни, но искам някое качествено мнение затова пиша тук :)

Наясно съм, че е от боята, но докато не се появи хакнато apple tv машинката е безмислена. Нямам време да преформатирам всичките си филми, които свалям само и само за да ги гледам на 3ката.

БГ ревю

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Plex-a не ти ли върши работа за тройката-аз съм доволен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.

А roku и plex как се справят с мкв-тата? Гледам тия в ХБМЦ-то не си играят на дребно с устройства с 2100p, на доста прилични пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още не мога да си обясня,как може един тъп телефон с андроид да вижда Time Capsule,а епълските у-ва не?!Да се чудим кви врътки да правим!На това CuBox ,като му гледам клиповете,как мисли преди да отвори нещо.....жалко за ядрата и процесорите:)А и цената....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз този проблем си го реших с едно Raspberry Pi Model B Rev.2

Има си всичко, което ти трябва, има и директен Image с Debian Linux & XMBC, HDMI Port, LAN и т.н. Много по-малко е от ATV не харчи никакъв ток и си е пълноценна Линукс машинка ... т.е. няма нужда се съобразяваш с Firmware, ограничения и т.н. и можеш да си инсталираш и конфигурираш каквото ти душа поиска :)

А цената му е около 30 евро :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е Raspberry-to: http://www.amazon.co.uk/Raspberry-Pi-Model-512MB-RAM/dp/B008PT4GGC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1399447477&sr=8-1&keywords=raspberry+pi

Това му е кейса: http://www.amazon.co.uk/Raspberry-Pi-100032-Case-Clear/dp/B0097NPQ8W/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1399447563&sr=8-4&keywords=raspberry+pi+case

защото голата платка ми е малко грозничка :)

Като цяло моята конфигурация е такава:

- Raspberry Pi B/2

- Прозрачен Kейс

- 32GB SanDisk SDHC

- WiFi Usb Adapter

- MicroUsb захранване (5V - 1500 mA)

Обща цена под 60 Евро.

Инсталирал съм му Raspbmc (Debian базирана Linux дистрибуция с вграден XBMC). Ако ще се ползва само като медия център, тогава бих препоръчал OpenELEC, по-лека и бърза е и е само за XBMC. Ако трябва нещо допълнително да се слага, трябва буквално да се прекомпилира наново ...

Имам и малък NAS и от него си стриймвам филми wireless към Pi-то... дори и с mkv досега съм нямал никакви проблеми.

Сложил съм му и други глезотии ... за Home Automation и т.н. но това няма отношение към темата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линковете ти са нещо заминали.

П.п. Май е от мен - amazon.co.uk не ми отваря, a .de няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и плейърите Dune.

Sent from my iPad using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викторе,

Хайде да не говорим прибързано!

Още не мога да си обясня,как може един тъп телефон с андроид да вижда Time Capsule,а епълските у-ва не?

Първо става въпрос за телефон.

На капсулата имам мои снимки, музика и филми, които няма нужда да купувам и въпреки, че и телефона ми е от същата марка и производител, не са си направили труда да мога да го виждам и достъпвам.

И гадното идва от факта, че другите ОС могат, а аз не.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и с apple tv ,би било добре,да можеш да си гледаш снимки,видео...директно от капсулата;)Не намирам обяснение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за снимките от iphone към apple tv не го разбрах?!Тайм Капсулата няма iTunes,но андроидите виждат хард диска?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Victor,преглеждай понякога,този на когото отговаряш дали се вписва в отговора ти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич и не помислям за друга фирма;)Важното е джейл да има,после си знам работата;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но....

Цялата политика на фирмата точно това и е идеята: главно устройство с Айтунс и второстепенно устройство което "взима" всичко от Айтунс, това го обесняваше Джобс в книгата си.

Аймак, Макбук, Мак Про са главни устройства с Айтунс, които предават, всичко друго само приема от последните като Айфон, Айпод,Айпад, Тайм капсул дори Епъл Тв.

Епъл Тв иска продукт с Айтунс, такива го имат само Аймака, Макбуците и Про-тата, всичко закупено или не, що е на Айтунса може да се прехвърли в крайните продукти, просто политиката е такава.

Всичко е свързано, но трябва да има източник на Айтунс, няма ли такъв веригата не може да се свърже, тоест няма как да гледаш снимки от Айфона на Епъл тв (без мирор), те са крайни продукти. (Айфона няма Айтунс)

Разбира се говоря без джейлнати устройства.

Поликата на Епъл си я обеснявам с това, че за да използваме всичко пълноценно трябва да имаме няколко продукти на Епъл, така фирмата печели.

Прочети пак книгата щот нищо не си разбрал. AppleTV 1 е замислено да използва HD диск, а що се отнася до начина на гледане на снимки той бе чрез MobileMe и политиката на Apple е $$$, а не айтюнс. Друго се получи след години, когато облаците навлязоха и изместиха някои неща. След навлизането на смартфони и таблети нещата са различни и Apple не желае айтюнс, не знам това как го измисли. Не виждаш ли как Apple желае да продава смартфони и таблети и те да изместят персоналните компютри!? За какви макбук говориш и айтюнс, които от доста време не са фатални при използване на iДжаджи!? От вторият ден на излизането си AppleTV е насочено за използване чрез интернет, а не с компютри.

Вече няма главно устройство, а екосистема и айтюнс + РС не заема главно място.

AppleTV 2/3 се нуждаят от айтюнс поради заключената iOS и хардуер, само за рестор разбира се, отдавна не може да се синхронизира едно AppleTV с компютър.

Можеш да гледаш снимки от iPhone на AppleTV с AirPlay, нямаш нужда от mirroring. Преди 4.2.1, ако си спомням добре версията се гледаха с MobileMe и пак опираме до $$ в политиката на Apple, а не до айтюнс.

За създателят на темата, забрави за AppleTV 2/3, непотребни вещи и с две думи не струват за нищо, което да оправдава парите им. Търси AppleTV 1 или един Мас мини втора ръка евтин, който според мен е най удачното решение за последните 7 години след излизане на AppleTV. Цена качество Мас мини е най-доброто решение, а нещо по евтино, което може да го замести е само и единствени AppleTV 1, другите две са губене на време и пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на това мнение-ползвам си Apple TV 3 и съм доволен.

Загуба на пари било-друг път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С едно съм съгласен от мнението на iPhoneman: ATv1 е дзвер с хубав хард и флашнат линукс. Ни капсула ти трябва, ни комп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman, докосвал ли си се до хакнато AppleTV 2? Има добавки, които те карат да забравиш за торенти, компютри и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По поста му личи че не се е докосвал.

Поне не говори глупости по адрес на АТВ2 виж в тубата видеа и после виж в ебай цената на "непотребната" вещ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman, докосвал ли си се до хакнато AppleTV 2? Има добавки, които те карат да забравиш за торенти, компютри и т.н.

Разбира се, че съм се докосвал, 4.2.1 при AppleTV 2 бях може би първият, който го джейлна. Толкова непотребна джаджа беше, че никой не си мърдаше пръста, защото AppleTV 2 бе 10 крачки назад от AppleTV 1. 10 крачки назад след Jailbreak. AppleTV 2 се откроява само със стоков AirPlay, с нищо друго.

Щом те интересуват нещата опитай едно AppleTV от първите и доста ще си промениш мнението, така мисля. Единствено имаше оплаквания за фулл НД и сменяха платката за WiFi с друга за плейване, но общо взето е приятно за използване, защото лесно се флашва и е с много опции.

@koksibg грешна ти е логиката, AppleTV2 му е висока цената, защото е Apple джаджа, не се продава и хората си мечтаят, че след като се джейлне е знам ли какво си. Винаги има балами, за които не е проблем 100$ в повече за джаджа на Apple, но това не го определя, като добър и потребен продукт.

Аз продадох AppleTV 2 и то 4 години след покупката за 150€, а AppleTV 3 го продадох за 50€. Представи си лакомията на хората да се правят на хакери :Д.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...