Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Uber в София


hidalgo

Recommended Posts

Накрая ще се окаже по-скъпо от бакшишите, доста тъпо:

10872840_10204599185315322_5780754482346337034_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    35

  • shpeki

    16

  • dessyteneva

    16

  • The Shaman

    10

Само не разбрах на един или два безплатни курса до 30лв имаме право с промо кода? Между другото даде ми и друг код, с който ако се регне приятел и двамата печелим по 15лв курс безплатно - 17х6с, ако иска някой да пробва и ще си ги споделяме.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

ако се легне приятел и двамата печелим

:tooth: :tooth: :tooth:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори, пиша през телефона :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 кинта от Левски Г или Враждебна, та до Младост(не се вижда добре)? Бая са наистина, освен това през аерогарата е еднакво разстоянието, но се пътува без престой и светофари.

Такси на средни цени(тарифите на СВ конкретно):

Разстояние 8км(+ -) х 0.77лв/км=6,16лв

Престой между 5 и 7 минути(при средно добър шофьор) х 0,22лв = 1,54лв

Първоначална такса - 0,70лв

Повикване - още толкова.

Тотал: 9,10лв. Юбер,а? Хехе...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мен от Редута до Дружба 1 ми излезе към 8лв с такси, когато ми се наложи преди месец някъде, сега ще сравня. Дори и да не е по-евтино, ако обслужването е на ниво и колата е читава, какво значение има.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има значение - нелоялно и в нарушение на закона. Жена ми е балък да плаща данъци и осигуровки, а те са тарикати?! Возете се, някой ден ще запеете друга песен, дано само оцелеят достатъчно свестни таксита до тогава и дано във вашия бизнес не се намери някой да ви клати през панталоните.

П.П. Редута - Дружба 8лв??? Е, т'ва е дране, освен ако не е от ул. Каймакчалан до тец-а поне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така - впечатленията са на лице! Първо и основно - програмата е бич за батерията, докато пристигне колата и минем курса ми изяде над 25%. Локализацията им е под всякаква критика, добре че шофьорът ми звънна, да го ориентирам как да ме намери, а имаше и мъгла плюс това. Иначе много приятно пътуване, разпитвах го и си говорехме, момчето си заслужаваше 5-те звезди оценка. Беше със служебен iPhone, който умря по средата на курса, въпреки че беше на зарядно, едва завършихме, добре че го насочвах :-) С две думи, чудесна услуга с калпаво бг изпълнение. Ще се ползва, поне от мен, доволна съм, а курсът ми излезе 7лв, въпреки че минахме по доста странен маршрут - на кратко за повикването 0.70лв, за 5.49км - 2.22лв и за 20.40 мин - 4.13 лв. Да, Алекс, дране е и затова не използвам таксита по принцип, не си намирам парите на улицата, да ме дерат мангалите, знам, че има и нормални шофьори, но изборът е труден като го поръчаш по телефона, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но по телефона има и обратна връзка, а има и фирми без прабългари. Няма да ги пиша защото не ми плащат за реклама, но в някои фирми се поддържа добра обратна връзка клиент - шофьор - фирма. Освен това, подготовката на истинския бакшиш е на светлинни години пред аматьор от юбер, който няма как да разчита на електронни помощници за маршрута както на запад. Ще мине време, ще ме разберете. Пак ще кажа - дали ще ви пързалят и ще се возите в смрадливи коли си зависи само и единствено от вас. Вие гласувате с парите си в каква кола ще се возите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че си прав, но просто не ползвам такива услуги често, по-скоро е инцидентно и реших да пробвам, все пак е подарък първия курс, нататък ще видим - удобството е и в картата, от която се теглят парите, няма нужда да имаш в себе си или да търсиш банкомат, а и примерно, ако имаш 8лв и не можеш да ги дръпнеш, можеш да ги ползваш с Uber. Ако успеят да пробият, конкуренцията ще промени много пазара, поне аз така смятам. Всичко си има плюсове и минуси, аз се опитвам да търся плюсовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За себе си си права. Конкуренцията налага качество. Тук обаче не говорим за конкуренция в истинския смисъл, а за брутално...таковане в гръб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такси петък и събота вечер(не всяка) и си имам предпочитания към две фирми,към които нямам никаква забележка и по този повод не бих се вкарал в излишен филм. Нека някой от ползващите сподели петък и събота след полунощ как е?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена нещо, което може да е доста важно, ако бързате: колите явно не са много, защото няколкото пъти, в които влизах в приложението, все нямаше свободна. Когато правих поръчката ми даде 39 минути първоначално като изчакване, като свободна кола се яви на третия опит, дойде за около 25минути, заедно с объркания адрес, така че това е относително, но ако спешно ви трябва превоз, може да се окаже проблем. До колкото схванах от самото приложение, промо кодът важи за един курс, а не за два както беше обявено в редица статии. Друга отстъпка може да се получи, ако ваш приятел се регистрира с персоналния ви код, който се получава след регистрацията - тогава промоцията е двупосочна - по 15 лв за двамата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че кой ще ги чака толкоз, мен като ми кажат по телефона 3-4мин, и на 5-тата ако го няма викам друго... То 99% от хората викат такси като бърза :) За 20-30мин ще се кача в градския и ще съм там преди да дойде хаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 кинта от Левски Г или Враждебна, та до Младост(не се вижда добре)? Бая са наистина, освен това през аерогарата е еднакво разстоянието, но се пътува без престой и светофари.

Такси на средни цени(тарифите на СВ конкретно):

Разстояние 8км(+ -) х 0.77лв/км=6,16лв

Престой между 5 и 7 минути(при средно добър шофьор) х 0,22лв = 1,54лв

Първоначална такса - 0,70лв

Повикване - още толкова.

Тотал: 9,10лв. Юбер,а? Хехе...

9.10 при бакшиш пак си е 11, има голямо мръщене ако дадеш 10 или не дай си боже да си поискаш ресто.

Понеже преди ползвах taxime, последните 4 пъти нито един път шофера и колата не си отговаряха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

shpeki,колко е страшно като ти се намръщят и защо като си поръчам по телефона всичко съвпада?

Приложение за поръчка на такси не съм ползвал,мисля че не ми е необходимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

9.10 при бакшиш пак си е 11...

Силна математика.

Понеже преди ползвах taxime, последните 4 пъти нито един път шофера и колата не си отговаряха.

Т'ва е точно "на крива ракета...". Що не слезе, след като не отговаря? Или обичате мазохизма, а после ревете по форуми? Сега ми кажи, че не съм прав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силна математика.

Точно такава си е. Почва се нямам да ви върна, ако искаш виж някое магазинче да си развалиш парите и други подобни глупости. Кажи, че е по неудобно всичко да става автоматично и да не се занимаваш с глупости. Да не говорим за лъженето с парите. Колегата ми всеки ден позлва такси от тях до работата и обратно и пак се случва някой път да му надпишат. Подаде оплакване и след 2 седмици му звъннаха да питат още ли иска да подаде. Тука няма помпи и други чикии.

Т'ва е точно "на крива ракета...". Що не слезе, след като не отговаря? Или обичате мазохизма, а после ревете по форуми? Сега ми кажи, че не съм прав.

Щото бързам. Когато не бързах не търпях циганските номера, на два пъти като поръчвах някой взимаше поръчката ама още не беше приключил предния клиент. Първия път даже мина покрай мене с клиента и отиде да го остави. Отказах ги. Ако почна всички да връщам по бързо ще ми е да ходя с рейса. Поне разбрах ти защо толкова плюеш юбер, няма много смисъл да се спори с тебе. Малко и смрадливите бакшиши нека видят конкуренция и си вдигнат нивото.

Иначе май ти си кривата ракета и юбер бая ти бърка в здравето.

shpeki,колко е страшно като ти се намръщят и защо като си поръчам по телефона всичко съвпада?

Приложение за поръчка на такси не съм ползвал,мисля че не ми е необходимо.

Все едно на смс-а ти пише тия данни. Иначе щом се кефиш да ти се мръщят и да се ебават с тебе си заслужаваш такива бакшиши.

Щом не мислиш, че е необходимо значи за никой не е необходимо. Това ли е твоята невероятно логика. Някои не сме от каменната ера и искаме да ползваме по нови неща. Обясняването и говоренето с оператор никак не ми е забавно, а в някой пиков час когато вали час е невъзможно или отказват поръчки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бърка ми да. Плащал съм си дължимото на държавата и доколкото зависи от мен, няма да позволя някой да е дървен тарикат на гърба на другите, че и на държавата. Аз, адвокат на такситата не съм в никакъв случай, но много мразя паразити. Такива са и юбер, такива са и скапаните бакшиши. Тяхното изчезване от улицата зависи от клиентите най - вече, не от престъпна "конкуренция" от рода на юбер.

А, на коментара ми така хубаво си отговорил, че само си затвърдил каквото казах - сами сте си виновни, да получавате такава "услуга". Едно оплакване в ДАИ за невръщане на ресто, на шофьора ще му коства разрешителното при първо нарушение, а после и лиценза за шофьор на такси. Ама нали по форуми е по - модерно, отколкото да направиш каквото трябва, нали?

Все "бързате", "нямате време", "не ви се заяжда". Ами, така ще е. Докато работих охрана, нерядко въпреки бързането, ми се е случвало да гоня бакшиш с мръсна кола(с бял костюм нямам избор) и да се разправям с диспечерки и инспектори от таксиметрови фирми.

Много ще се зарадвам, някой в твоята професия да те нарече смрадлив, само защото има такива "представителни" извадки. Лошото е, че пак няма да се усетиш за какво говоря. Явно не ти стига капацитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

shpeki,по-спокойно-казах "не ми е необходима"(на мен).Обясняването и говоренето се свежда до"от т.А до т.В"и получаването на смс.;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал си TaxiMe. Коя е тая таксиметрова фирма TaxiMe, че не се сещам? Приложението на Христо Чернев е тотална шитня и е доброволно участие на таксита в него. Нито го контролира фирмата в която си се качил, нито Чернев ще санкционира потенциалния нарушител, просто защото в случая е господин никой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига караници вече, днес ще питам осигуряват ли ги и ще пиша, ако се осигуряват, значи плащат на държавата, а че при такситата процедурата е тромава и се изискват едно кило бумаги, юбер няма вина. Винаги ще има различни гледни точки, но някак си не е приятно когато са изложени по подобен начин. Форумите са за това, да споделяме, не всеки знае къде да се оплаче и точно за това е полезно като се пише по въпроса. Вчера например моя шофьор сподели, че на гена му са вземи 43 лв от централна автогара до студентски град, ето заради подобни случаи трябва да има юбер или нещо друго, което да създава конкуренция или поне да дава избор на клиентите и не ми казвайте, че една жена 40-50кг може да се опълчи на аборигена в колата и да не плати, аз не го виждам така това...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си права въобще. Това за килото бумаги и тромавата процедура е държавна политика. Нарича се лицензионен режим и направен с цел гарантиране на качеството на услугата и защита на пътниците (друг в въпросът до колко се спазва). Заобикаляйки тези режими и норми, ти влизаш директно в графата "нелоялна конкуренция", което си е чиста проба злоупотреба. И тук не говорим за качество на услугите, цена и т.н., а за чисто пазарни и законови норми, които би трябвало да важат и да се прилагат за всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бърка ми да. Плащал съм си дължимото на държавата и доколкото зависи от мен, няма да позволя някой да е дървен тарикат на гърба на другите, че и на държавата. Аз, адвокат на такситата не съм в никакъв случай, но много мразя паразити. Такива са и юбер, такива са и скапаните бакшиши. Тяхното изчезване от улицата зависи от клиентите най - вече, не от престъпна "конкуренция" от рода на юбер.

Можеш да съдиш държавата, юбер по никакъв начин не са виновни. А и едва ли някой го интересува ти какво ще позволиш, за тая работа си има закони. Иначе ти си точно представителна извадка на българчетата на които винаги някой друг им е виновен и все по някой плюят. Вместо да седнете на гъза и да си оправите хората и колите. По лесно е да се мрънкя отколкото да се свърши нещо.

А, на коментара ми така хубаво си отговорил, че само си затвърдил каквото казах - сами сте си виновни, да получавате такава "услуга". Едно оплакване в ДАИ за невръщане на ресто, на шофьора ще му коства разрешителното при първо нарушение, а после и лиценза за шофьор на такси. Ама нали по форуми е по - модерно, отколкото да направиш каквото трябва, нали? Все "бързате", "нямате време", "не ви се заяжда". Ами, така ще е. Докато работих охрана, нерядко въпреки бързането, ми се е случвало да гоня бакшиш с мръсна кола(с бял костюм нямам избор) и да се разправям с диспечерки и инспектори от таксиметрови фирми.

Какво значи по форуми, просто спрях да ги ползвам. По добро наказание от това не виждам.

Много ще се зарадвам, някой в твоята професия да те нарече смрадлив, само защото има такива "представителни" извадки. Лошото е, че пак няма да се усетиш за какво говоря. Явно не ти стига капацитет.

Такива като тебе от мрънкащия тип със сигурност ме наричат.

П.П. Ползвал си TaxiMe. Коя е тая таксиметрова фирма TaxiMe, че не се сещам? Приложението на Христо Чернев е тотална шитня и е доброволно участие на таксита в него. Нито го контролира фирмата в която си се качил, нито Чернев ще санкционира потенциалния нарушител, просто защото в случая е господин никой.

Ето пак плюеш по чуждия труд. Вземи напиши по добро като онова е шитня ама е по лесно да се плюе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да речем, че имам пръст в приложението, познавам добре автора и знам с каква цел е създадено. И не плюя, само казвам, че не става за нищо.

Не казвам, че юбер са ми виновни, а, че са закононарушители(ако знаеш какво означава това). Виж поста на Тони, ако не ти е ясно.

И, не, не съм от тия българчета, които слагат всички под общ знаменател, но съдейки по постовете ти, със сигурност те класифицирам като противен. До тук нито един обоснован аргумент, а когато видя такива в отсрещната страна(които не можеш да обориш), отвърна с квалификации. Ясен си ми като вчерашен "Телеграф".

И недей точно на мен с "да си оправите колите". Тук се обърка, при това много тежко. Много мразя вчерашни гъзари да ме квалифицират, без да са наясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...