Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

BULSATCOM FUSION TV XBMC KODY


zdravko hristov

Recommended Posts

Не цитирай.

Здравейте!

Искам да споделя, че днес се появиха Диема спорт 1 и 2, за което съм много благодарен, на който е причината за това!

Лек и спорен ден!

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 318
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • gogi6

    49

  • zdravko hristov

    41

  • The Shaman

    19

  • londongunner

    13

От PVR simple client не мога да добавя ЕПС на каналите на fusion 0.0.2i, а също така и логата на каналите не ми излизат. Като стигна до папката .dat в нея има M3u на булсатком и още два файла, но не е този със съкращение .gz за ЕПС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За EPG посочваш пътя към файл bulsat.xml.gz

post-8-0-75214000-1447778307_thumb.png

За логата не посочваш път към файл, а правиш както е на картинката:

post-8-0-06259400-1447778362_thumb.png

и всичко е ОК

post-8-0-10121100-1447778424_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за друго спазвам пътя. Този Android- Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/adon data и след като влезна във plugin.program.bscfusion ми се появява .dat като влезна в нея ми се появяваха преди 3 файла bulsat.m3u, bulsat.xml.gz и още един но не си спомням. Както и да е тези са най-важните. От тези имам само това bulsat.m3u, а това за ЕПС го нямам bulsat.xml.gz, в опцията за логата мога да добавям отметка на Prefer XMLTV.

След малко ровене в мрежата, установих че това се дължи на новия update на fusion 0.0.2i. Четох, че и други потребители имали същия проблем. Ето как се решава проблема:

1. Настройката на PVR simple client за ЕПС

epg1.png

2. Настройка на PVR simple client за Логата на каналите

epg2.png

Логата на каналите вече са цветни.

Ще се ориентирате по картинките.

Или можете да прочетете повече тук:

http://snip.li/bulepg

Редактирано от zdravko hristov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате цветни лога в програмата и на каналите,

post-2585-0-95915400-1447785542_thumb.pn post-2585-0-92921500-1447785558_thumb.pn post-2585-0-32967300-1447785574_thumb.pn

променете настройките на PVR IPTV Simple Client:

post-2585-0-49915700-1447785588_thumb.pn post-2585-0-76297000-1447785601_thumb.pn

Инструкциите са от: http://egptest.coolpage.biz/epg/

ПС: зесекли сме се със Здравко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно е

Не е нарочно

Хубавото е че по този начин ЕПС и логата на каналите се актуализират директно през интернет. Лошото е че поне за момента не на всички канали има лога. Но хубавата е че до няколко дни се очаква да има на повечето

Коди фен форум България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ползвам kodi 15.2 през android tvbox и нямам опция browser а само lg, samsung, panasonic, android и pc версията е 0.0.2j.Качеството при всички е едно и също - ниска резолюция и постоянно забива. Ползвах добавка на булсат към друг player, там звука е супер не забива но картината постоянно насича.Не знам дали само при мен е така, но ако може някой да предложи решение.Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През PVR simple client си добави os samsung и ще видиш разликата. Поне при мен се забелязва. Забива ти защото сървърите на Bulsatcom са постоянно натоварени

, а от друга страна зависи дали го ползваш през wifi или кабел. Аз специално го ползвам през кабел защото на wifi му нямам много доверие поне за момента. Ако го гползваш през wifi ти трябва поне за мен стабилен и хубав рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получи се! Когато минах на самсунг доста от каналите станаха hd, но проблема ми със забиването май се оправи след като изтрих приложеноето на булсат.Благодаря zdravko!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да споделя, че днес се появиха Диема спорт 1 и 2, за което съм много благодарен, на който е причината за това!

Лек и спорен ден!

Интересно , на какъв принцип се избира да спрат диема спорт 1 и 2. При мен тази сутрин при пускане на коди на телефона двата канала изчезнаха, пробвах веднага и на лаптопа ми там нямаше проблеми каналите си вървяха?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля дайте един юзер и парола на лични за лично ползване . Благодаря ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като сте настрпойли ЕПС и Логата на каналите в настроиките на fusion 0.0.2i най долу където има опция за въвеждане на URL трябва по подразбиране да има следното: http://snip.li/epgmap. Ако го няма го въведете потвърдете с ОК и рестартирайте Коди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ползвам Коди на компютър с Windows и на Android TV Box, направих и да двете у-ва настройките (http://snip.li) за да ми излизат логата и EPG, но при android-а се показват само на няколко програми, а на компютъра всичко си е наред (т.е. излизат на всички програми). Някой има ли идея къде може да е проблема, като и на двете у-ва настройките са едни и същи.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би разработчиците правят някакви настройки

И аз имах същия проблем на android bo но след като влезнах в pvr client дадох му ок и след това направих рестарт на kodi с:

Ctrl+Alt+Del ако ползваш bluetoot клавиатура. Или излез от коди слет това изключи box и влез отново. Ако не стане значи може би найстина нещо правят, но не се хвърляи да правиш промени. Щом един път е работило значи няма начин да не проработи отново

Сега се загледах работили са по системата защото на повечето телевизии излизат логата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно репо"МК Sport",aма дали работи към днешна дата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от тела и за това не мога добре да проверя, но за коди ми попадна една добавка ccloud в нея има сума ти телевизии мисля че това което го търсиш го има. Може да го изтеглиш от тук: http://adf.ly/1NCZWU ,или да си добавиш репото podgod 1.4 мисля, че това беше не си спомням има го във fusion repo kodi. Но мисля, skaysport го имаше

Сега видях линка, които съм дал е за реото podgot 1.4. Инсталирай го и от него във Видео търсиш добавката CCloud. Като я инсталираш я търси във видео.

И двата спортни канала ги има, и най- хубавото е че работят

Редактирано от zdravko hristov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на мака нито ЕПГ работи, нито логата. Всичко е сложено както трябва snip.li е навсякъде където трябва, фюжъна е версия 0.0.2j. Някой ако има идеи нека сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не правиш нещата както трябва погледни добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ако искаш скринове да пусна та дано повярваш. Не съм изписал целите линкове които съм въвел, но са точно както са на горните шотове , които са в темата.

Редактирано от bobidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай.

Здравейте, нов съм тук. И аз имам абсолютно същия проблем - стига до тук и изобщо не се стартира. С андроид тв съм. Малко помощ? Благодаря! Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нова версия 0.0.2к ( каква е промяната ако някой знае..?) за това няма в папката файловете за ЕПС , не използвай panasonic а Samsung, използвай по горе скриншотовете и ще ти излязат логата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това нищо не говори. Разкажи малко

Здравей! Прочетох информацията по назад в темата: първо тръгнах да инсталирам Fusion (vers. 0.0.2j), но след като вкарам юзър и парола, логва се успешно, тръгва да зарежда каналите, стига до тук (тази цялата информация я показава само в горния десен ъгъл на екрана) и всичко приключва, изобщо не се старира приложението. След това, през менюто за инсталиране на добавки влязох в настройките на Fusion, промених на Panasonic, но нищо. След това инсталирах PVR ITV Simple, посочих пътеката за файловете, както е описано по-горе:

External storage/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/addon_data/plugin.program.bscfusion/dat

рестартирам Kodi (15.2.), но пак нищо. Между другото в папката .dat, от която PVR-а трябва да взима данните, няма никакви файлове (променил съм настройките на Kodi да се показват и скритите файлове). Не знам, някъде по назад прочетох, че за да се генерират въпросните файлове за PVR-a първо трябва Fusion все пак да стартира и да ги генерира, но Fusion стига до това, което е показано по горе на снимката и изобщо не тръгва, така че кръгът ми се струва омагьосан малко. Въпросните добавки ги дърпам от BG Addons, което свалих през Super Repo. Свалих ги и от kodi1.github.io, но са си същите. И така... до никъде не стигам... (а и не знам как да кача тук скрийншота, който бях показал по-горе, там ми написаха да не цитирам).

Редактирано от goria
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...