Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

kal1ch

Въпрос

Преди малко качих девятката на телефона.

Доста загря по време на ъпдейта и 5-10 минути след това, което според мен е нормално за всяка първа бета. Една идея по-муден е от 8.3, но ми се струва доста по-стабилен от предишните им първи бета версии. Слуховете за новия системен шрифт излязоха верни.

Сега го пускам и на iPad-а. Нямам време да правя много шотове, но ако някой го интересува нещо да пита и утре ще отделя време за всичко. :smile:

post-5071-0-37881400-1433795668_thumb.pn post-5071-0-74403700-1433795679_thumb.pn post-5071-0-94164600-1433795688_thumb.pn post-5071-0-40106300-1433795699_thumb.pn post-5071-0-84559900-1433795713_thumb.pn post-5071-0-27071100-1433795732_thumb.pn post-5071-0-99022600-1433795744_thumb.pn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Ако направят и iCloud Health ще стане чудесно. Понякога ме дразни, че Messages също не са в системния бекъп, като човек, който обича да си пази кореспонденцията, ако се наложи да търси нещо в нея. Напоследък се опитвам да се откажа от този навик, защото разбирам, че реално нямам добавена стойност от старите съобщения.

Иначе чистия рестор си е чист рестор. Изчиства се всичко натрупано.

@dessy, това в settings.app ли го гледаш за намалялото пространство? Ако да, закачи телефона към компютъра и виж дали в iTunes цифрите не са по-различни. При iOS8 забелязах едно такова разминаване от около 2GB. Все още не съм имал време да седна да потърся информация и да разнищя тази разлика при 9ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В General- storage & iCloud usage го гледам, аз също забелязах разминаване преди, но не знам кое е правилното, сега не съм гледала. Другото, което видях и, че вече не се чисти кеша на обновените приложения, преди след ъпдейт намаляваше заетото място, сега не. Не че има много голямо значение, но ми прави впечатление, както и че някои приложения са по-лакоми, примерно туитър дебелее яко.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз не разбирам защо толкова агресивно си промотирате вижданията :) Както и ресторващите, така и не-ресторващите. На мен обикновено ми е удобно да ресторна защото имам 7-8 мейл акаунта, които следя, които са exchange и трябва всеки път да въвеждам сървъри, да пиша корпоративни пароли, което е досадно. Също така, харесва ми, че ми запазва подредбата на екрана. Но се е случвало и да не ресторвам и пак не е било болка за умиране. Независимо дали съм ресторвал или не, не съм имал проблеми след това, така че не виждам защо го превръщате в религиозен спор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не виждам религиозен спор, аз обикновено не ресторвам след всеки ъпдейт, но този път имах дребни дразнещи проблемчета и го направих, а и смятам че след голям ъпдейт, както в случая от 8.х към 9, е добре всичко да е на чисто. Мисля, че е полезно да се обясни и колеги, които все още не са го правили, да си преценят за себе си, като същевременно видят кое се връща, кое не, какви са плюсовете и минусите. Естествено темата за iOS 9 стана малко объркана, но информацията не е безполезна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Демек лъжа или халюцинирам, нали така?

Тва за числата от тотото е турбо оригинално и типично високомерно-заядливо в стил саркастична форумна батка.

Евала :smile:

Специално за теб бих ресторнал с филмче да те видя как мълчиш.

От Facetime на мака ми ги синква. Гений :)

Понеже виждам заядливост в тона, който няма мак и фейстайм, от оператова ли му ги синква ?!?

Без "високомерно-заядлив стил" ще попитам, като направя рестор на жена ми, set as new, и въведа нейното Apple id в iCloud на телефона и, кои разговори ще върне?

Безразлично ми е, какво е мнението ти за мен и стила ми на изразяване. Не пиши глупости! Заблуждаваш нови и не толкова запознати с материята.

п.п. "саркастична форумна батка. Гений"

Епитетите запази за себе си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А не станаха ли много нарежданията?

Този форум вече гъмжи от барони, масони и всякакви породи многознайковци, чиято единствена цел е да поучават от първа инстанция, ей така за спорта.

Грам не ме интересува по какъв начин ресторваш call history-то на жена си, на тъща си или на чичо си.

Чистосърдечно споделих как и защо се е ресторнал МОЯТ call log, а ти ни в клин ни в ръкав, от високо ми заобяснява за числа от тотото и други подобни глупости с непремереното си хапливо високомерно езиче. Та сега вече съжалявам за поста си.

Може пък на някой (не с Mac, а какъвто и да device, на който е логнат s AppleID) да му е полезно да знае, че call log-a се ресторва без backup.

Толкова от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма нужда от спорове. Сетваш като нов и няма как да ти върне историята! Няма логика това да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сетваш като нов и моментално ти се връща историята от другите devices, където си логнат. Кое не е ясно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дори и да нямаш други у-ва, в момента в който се логнеш в клауда ти се връщат notes, remainders, calendars&contacts.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има много неясни, които не каза и не казваш пак, но и аз ще те оставя да даваш съвети с надървения си тон на хората, които евентуално ще питат.mirror, той да спомена нещо за iCloud? Но не става въпрос и за това. Говорим за човек например, който няма 2, 5 или 10 устройства. Например?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе опитах се да разбера за какво говорите последните 10-15 поста, но уви, явно още съм далеч от материята :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изключително сложно е. Call log-a се синква между устройства през Continuity/Handoff и при Set As New.

Това мислех, че ще е полезно, ама се оказа че подвеждам потребителите.

Лютите киселяци поставиха условия да имаш само един device и съветът не се брои.

Вземам си думите назад. Може да изтриете постовете ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбира се, че е полезна информацията, а сега с обяснението е и пълна, тези които имат само едно устройство, ще прочетат и няма да разчитат на синкване на коллога. Стига сте се разправяли като малки деца, тук всеки допринася с нещо за допълване на информацията, нека бъдем малко по-толерантни и най-вече, нека няма обиди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да пусна анкета кой е кисел ако искаш а!?

Не сме поставяли никакви условия. Говорим за телефон, компютър, рестор/ъпдейт! Ти вкара екстри като handoff и т.н. които трябва да се включат и все неща, за които ти трябваше време да обмислиш и да ни изложиш тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега забелязах, че в iOS 9 са разменили местата на двата бутона Start и Pause в Timer. Не разбирам защо е било нужно, но аз го разбрах като тръгнах да пускам един таймер и автоматично посягайки и натискайки левия бутон ( както беше до сега Start ) нищо не стана и тогава го загледах, че са с разменени места.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В Notes ми се струва, че преди трябваше да докоснеш веднъж и като излезе клавиатурата, чак тогава да селектираш текст за изрязване или копиране ако не се лъжа. Сега става с първото докосване, което спестява едно действие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен след ъпдейт 9.1 имам мувството че батерията ми държи по-малко. Особено от 100% на 99% преди падаше мн бавно, а сега е МНОГО по-бързо.

Вие да сте забелязали подобно нещо ?

Edit; сори имах предвид 9.0.1. Това значи ли че имам некъв проблем с батерията щото май в теленор нема ме земат насериозно с тва обяснение

Редактирано от atshir
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абсурдно даже на 9.1 е по-добре от 9!

Sent from my LG-D331 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да аз бях споменал по горе, че също изпитвам проблеми с багерията след ъпдейт към 9.0.1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам един влудяващ проблем, който не знам дали се дължи на 9.х.х,, но сега го забелязах. В google maps като съм в чужбина и улиците ми излизат на някакъв шибан език, най-вероятно украински или подобие на руски. Направо откачам вече. Трих, инсталирах, сменях настройки на гугъла и какво ли не. Забелязах, че и на компютъра ми излизаха така, но там го оправих като смених search езика. В момента съм в Шотландия и ми излизат надписи от сорта на Кинг кечесу вместо King street. Явно кечесу означава улица и мога да кажа, че я ненавиждам тази дума. Като дам сърч в България ми излизат на български и са нормално. Някой сблъсквал ли се е с това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, смени си предпочитания език на приложенията. Най-вероятно е на български.

fc5576d2a46e2742e715c10855975525.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно това направих преди малко и се оправи. Мерси. Не знаех, че кечесу значи нещо на български. Или отель :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...