Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръка за роботизирана прахосмукачка


chayanne

Recommended Posts

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    28

  • chayanne

    16

  • johnnybravo

    7

  • kawabiker

    6

Всичко зависи от парите. Аз забравям за прахосмукачката по цяла седмица. Един път седмично и чистя контейнера и филтъра, а чисти всеки ден след като излезем сутрин на работа. Тези по 199 лв. ги хвърли де куче не минава. Не се подлъгвай по горните коментари. Много са далече от истината.
Сега обмислям и роботизирана подомиячка. Много сме облекчени. Хлапетата са на 1.5 и 2.5 години. Можеш да си представиш как ронят бисквити, солети, хляб и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за iRobot Roomba 980. Моето едното също е на година и половина, та знам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава имам. Имам и 880, но я командировах в офиса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Близо 2 бона без малко... 
Ебаси цифрата, честно!

На мен жената, която се грижи за чистотата у нас ми излиза толкова за година и веднъж седмично освен чистенето на подовете имам и пране, гладене, чистене на прозорци, щори, канапета, пране на пердета и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Shaman, аз си купих   iRobot Roomba 786, и съм очарован. Купих я с доста резерви, но към днешна дата ти казвам че ще останеш доволен.

Почиства много по добре от човек, и най важното пускаш и отиваш на работа. Имам и едно йорки в нас, от време на време и то я пуска, като се качи на нея и се вози:lol::lol::lol:. Единствената грижа е да я почистваш редовно, понеже резервоара е малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-нагоре в темата съм дал линк. Дават и тестови бройки с-у депозит.
Алгор, я нека да идва всеки ден тая жена, пък тогава да говориме за цифри. И ние пробвахме и най-изгодното и качествено беше 25 лв на посещение. В моя случай, всеки ден е за брутално чистене след инвазията на децата, след като си дойдат от ясла. Е малко множко ми идва като цена. Пък като си направя сметка, че за телефон давам всяка година подобна сума, при това без да имам нужда от смяна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, аз жената, която чистеше я освободих, предишната също. Когато видя, че и аз мога да се справя по-добре, значи не са ми нужни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предния ми пост не беше към теб, Жоре, а по-скоро се опулих от цифрите, които си вървят нагоре и нагоре и нагоре...

С човешкия фактор съм наясно, че е адски тегаво от години и те разбирам - всеки иска пари, а претупва през пръсти това, за което му плащаш.


Аз имам такава роботизирана прахосмукачка Самсунг и за времето си (преди 3-4 години я купувахме) беше уж връх на сладоледа, а цената и...доколкото помня около 800 и нещо лева.
Много, много рядко я пускаме в последните 2 години, защото обира само едрите боклуци, а и като излезем трябва да се ограничим с пускането на СОТ, което не искам да става.
Като сме в къщи пък адски досадно жужи и се чува, което в рамките не час и нещо е изнервящо.

Както и да е.
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, chayanne написа:

 Алгор, я нека да идва всеки ден тая жена, пък тогава да говориме за цифри. 

Така е, принципно.
Но ако ще ми идва жена всеки ден да чисти, ще я назнача на заплата, човек.
Ще е по-евтино, определено.
Не мислиш ли?

Едит: не знам защо не ми сля постовете, за което се извинявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щумна е, но не е нещо което да те дразни.

chayanne- " Дават и тестови бройки с-у депозит."  Аз чакам четвърти месец тестова бройка за миене на прозорци, и всеки път като се обадя на фирмата,

или е счупена или е в клиент, но винаги ми казват че съм в графика за тестване. Не знам тя ще е вече стар модел когато ми я пратят :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме с 880 вкъщи и ако е в съседната стая на затворена врата е доста поносима като шум. Ако си в стаята с нея със сигурност не е приятна. Най-добре вземи тестова от irobot - тъкмо ще видиш как се справя с твоя апартамент :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа. Гледах клипове и наистина очаквах да е по-тиха. Притеснява ме и това дали ще събира най-дребни частици, прах?! Май наистина ще трябва тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понякога я пускам в другата стая вечер, след като си легнем — едвам се чува. Що се отнася до дребните частици, вади всико и от килима. Но най-добре тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Румбата ако си трае :D , хич не вдига много джангър . Иначе с риск да се повторя Roomba rulzzzzzzz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ги и аз. Но тъй като и при мен идва жена да чисти, се чудя. Но и при мен е тегаво де. Хола ми е на различно ниво с кухнята и трапезарията а спалните са на втория етаж. Но чистенето не е само пода. Бани, тоалетни, бърсане на прах, миене на същия този под. Почистване на кухнеските шкафове. Да не говоря че нищо не може все още да замени домашната помощница. Пране, простиране, гладене и подреждане на дрехите. Чистенето не свежда само до пода. Сигурно е удобна но не е приложима за всеки. Но въпреки всичко продължавам да ги гледам и се чудя дали да не тествам една. Тоест две :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя помага между почистванията. Ясно е, че без човешка намеса няма да минем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вчера взехме една Roomba 980 без да сме я пробвали защото това е подкупът към жена ми, за да ме пусне за пет дни с каяка в Гърция за риба.

c8a99ded8922b409828aacff66c2ff04.jpg
6b814ad5a0111cbe93874dce6ccc690c.jpg

Уредът изглежда добре, свети, мига и говори :)

Приложението за телефона е доста добре направено и има хелпове за всичко.
6f2037b335baac101db953a92282e879.png
e94a1d07212b5c02aa1b7d1373c43b95.png
159cbf7f0504f6a828d21a74ccba8afd.png
d917bb59da7337741195acbe981d3318.png98d5e73d2dffd5620bbc6589c880e223.png
aedb5d2c763d3998d56f0ecd94563917.png
2c3e6b48e2b7635bed5e286138491912.png
d66f7a727d490762448d007039cbffd0.png

Има подробна информация за брой почиствания и квадратура. Откъм хай-тек са я изпипали :)

От шотовете се вижда, че работи и през мобилния нет, но за целта трябва да се пусне един VPN сървър в домашната мрежа.
Днес останах леко изненадан, като отворих менюто VPN на телефона. Оказа се, че тези швестери от Apple са махнали поддръжката на PPTP VPN и се наложи да си конфигурирам L2TP сървър на микротика. Исках да я пусна да чисти докато обикаляме по задачи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Със здраве да си я ползвате. Ние сме много доволни от нея. Вече шест месеца ни чисти ежедневно, а поняга и два-три пъти дневно и няма грижи. Сега обмисляме и подомиячка да вземаме. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакам да оправят зарядното на демо бройката за пода и ще я пробваме.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега тестваме една със сухо и мокро почистване на половин от сумата на Румбата. Скоро ще дам отзиви как се държи. Не е нещо марково.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам база за сравнение, но Румбата се държи прилично. Опитах се да я саботирам, като и разместих малко мебели докато щъкаше из хола, но всичко мина ОК. Едно време Стиви Уондър са го наказвали така като малък, размествали са му мебелите :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...