Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръка за роботизирана прахосмукачка


chayanne

Recommended Posts

Благодаря ви за съветите. В крайна сметка се спрях на поръчка от България с 2г. гаранция. Не е малко вложението, за да рискувам да е повредена или да се повреди. Спрях се на BEATLES V 5, което до колкото разбирам отговаря на ILifе V5 (на самия робот пише ILife) - без мокро почистване. Четох за него, че не е много практично и хората не го използват. Има 2 странични четки, сух моп, HEPA филтър и функция да се върне към станцията за зареждане, когато батерията е изтощена, както и функция "график". Резервните части за нея са на доста прилични цени. Мисля, че на този етап нямам нужда от от други екстри. Най-важното за мен е да почиства космите на кучето, а пише, че го прави. Утре трябва да пристигне, реших директно да я взема без тест, въпреки че имаше и такава възможност. Ако има заинтересовани, ще пиша първи впечатления. Бях загледала и iRobot Roomba 616, но се отказах от нея, заради добрите думи на The Shaman за  ILifе. А и все още съм скептична, че ще върши добра работа, за това предпочитам да не влагам чак толкова голяма сума. 

Още веднъж Ви благодаря за хубавата тема, много ми беше полезна :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    28

  • chayanne

    16

  • johnnybravo

    7

  • kawabiker

    6

Жена ми се роди с нея. :)
Между другото, в Лидл излиза сега някаква на 199 лв. Там поне с гаранцията са бетон! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията е доста добра - 3г, но нещо не ми вдъхва много доверие... Не, че имам все още такъв тип прахосмукачка, но не е ли малко шумна? 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази ми се вижда малко глупава, на iLife имат сензори и може да ходят по ъглите. А тази се блъска и завива надясно. Шума го дават около 50 дб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не сложих видео на нашата. На видеото шума е адски, но на живо няма такова нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Относно поръчката от България, за тази цена бих си взел две бройки от Китай, ако едната се развали ще ползвам другата.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма я ILife PRO V7 , но има PRO V5, мисля че пак е с мокро почистване, по-горе в темата пишеше разликите, май не са толкова големи. Доста мислих, разликата с това, което си избрах от тук е към 120лв и е без мокро почистване. Както казах, четох коментарите на хората и има и оплаквания. Да, преобладават позитивите, но има и негативи. А продавача не отговаря, когато ставало въпрос за рекламации. За това предпочетох да имам 2г гаранция. Ясно е, че и с това трудно се преборва човек в нашата прекрасна държава, но все пак, някак си ми е по-спокойно така. В крайна сметка всеки сам си преценява какво да избере. Яд ме е малко, че трябва да дам повече, пари, като имам избор за по-малко, но пък от друга страна съм по-спокойна така.

Редактирано от anych
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, важното е да ти върши работа и да се сработите. Другото е вече минало :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз поръчах iLife V5S и вече е у дома  след хиляди мъки за доставката му.  Работи доста добре, не е шумна, изчисти си стаите страхотно, сега остава да пробвам и с миенето. Въпроса ми е към тези, които ползват такъв тип прахосмукачки от доста време, това ,че роботчето стои непрекъснато на станцията за зареждане, няма ли да намали живота на батерията ? Все пак за мен не е правилно да изключвам станцията от контакта всеки път когато се зареди.

п.с. Току що забелязах нещо много глупаво, ако станцията е включена в контакта, роботчето като стигне близо на метър от нея веднага се обръща в друга посока, следователно района  около станцията остават не изчистени.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, ако не е изключена, след като зареди да тръгне сама. Нашата и тя е на зарядното когато не работи. Като видя, че е заредила, изключвам зарядното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То май така ще е най- добре, че като е включена станцията не чисти около нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди месец си взех това за миене на теракота.

e5c70e7c92603dcd2621ac60a3049aa4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk


Тази я нямаха за тест и взех предният модел, но нямаха навигационен куб за нея. Резултата не ми хареса, защото без кубчето се губи в големи помещения.
Ти твоята с еднократните кърпи ли я използваш или с многократни микрофибърни?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Многократни. 13 паунда за три подложки. Изплатиха се многократно. Повече от 50 цикъла навъртяха и още ги ползвам. Понякога до три пъти на ден пускам в коридора(малките като се намъкнат с калните обувки... ).
На многократните подложки картончето е някаква пластмаса с прикрепено велкро за отлепване на подложката. Тази е без навигационен куб(iAdapt система за ориентация) и няма пропуснато място. Има и виртуална стена интегрирана в устройството. Ако се активира, всичко зад устройството в момента на активацията не се почиства. Всъщност затова се спрях на модела. А и при него е добавена и вибрация на подложката. 20-ина квадрата ги чисти без проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А слагаш ли препарат в казанчето, защото тези в магазина ми обясниха, че се слага само вода. Еднократните са били напоени с препарат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно. И някъде по ръководствата така четох и затова само с вода. В комплекта на машинката имаше 6 бр. еднократни. Изразходвах ги веднага, но сега не виждам разлика от тях и тези за многократна употреба. Мисля да пробвам да ги навлажна с малко препарат някой път, да видя резултата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

След последния ъпдейт, румбата прави карта на помещението, което е изчистено.
c4cd8d09373be603b55df45ae72ab8cb.jpg

Белите петна са пропуски, но това в моя случай са маси, шкафове, детска пързалка и детската къща на мъниците.
Получила се е доста реална карта на нашият хол.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Корейчетата имат отдавна тази екстра в някои модели.
В този ъпдейт има и пуш нотификация при приключване на задачата или възникнал проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой. Мой приятел има Самсунг и казва, че може да си гледа карта на почистената площ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Оглеждам се за роботизирана прахосмукачка. Трябва ми за ламинат и теракот. Килими и домашни любимци няма. Какво ще препоръчате за възможно по-малко пари? Мокрото почистване заслужава ли си общо взето двойната цена? Линкът на Шамана за неговата от Али не бачка.. 

В емаг мернах 1-2, стават ли?: 

http://www.emag.bg/prahosmukachka-robot-dirt-devil-spider-17-w-0-27-l-avtonomnost-60-min-baterija-m607/pd/DWGZN2BBM/

http://www.emag.bg/robotizirana-podochistachka-irobot-braava-jet-240-iadapt-2-0-3-programi-bjala-b240040/pd/D72V12BBM/

Тия румби много пари ми се виждат, а за моите нужди май ще е overkill.. 

Изчетох темата и видях няколко коментара, че в Лидъл и Кауфланд също се намират понякога. Някой да знае в момента дали има нещо подходящо, което да си заслужава? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме две от посочената по-горе. Истината е, че не използване измиването така, че може да вземеш друг модел. Перфектни са за сравнително малко пари. Предлагат се и в България. Румбата си е Румба, но всичко е въпрос на пари и нужди :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от квадратурата. До около 30кв. м., Braava Jet на iRobot е много добро решение ако няма едри боклуци, а и е безшумна. Иначе си зимаш една редосеялка за 150-300 лв. и пак става. Аз в офиса съм само с Roomba, но вкъщи ползвам и Braava Jet за коридора и кухнята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...