Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Малко запитване за Уиндоус 7


Lucas

Recommended Posts

Ами откакто минах на 7–ица (някъде лятото) не съм качвала други кодеци, и не са ми правили проблеми хич. Само ако инсталираш Win 7 codeck pack след AviReComp, деинсталира автоматично XVid пакета, с който работи второто, та трябва да се инсталират в обратен ред...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Lucas

    21

  • chayanne

    15

  • johnnybravo

    4

  • alessandros

    4

Знам само че Win 7 codeck pack нямат читава версия за 64 битова 7-мица и правят проблем с вградените кодеци на The KMPlayer v-2.9.4.1436 final.

Правят мазало и с Windows explorer (когато си настройл да се показват иконите с голям изглед)

примерно:

%D0%97%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5_52a2a_22424061.png

А при Win 7 codeck pack не може да ти зареди изображенията. ( След грешките на Windows explorer)

Поне така е при 64 битовата версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То само това да е грешката :)

При 64bit има много несъвестими софтуери все още. Според мен изобщо не си струва. Да не говорим за някои по-стари програми които изобщо не вървят на 64bit. Поддържа 4gb ram и е за мощни машини. Какво от това. Имам перфектна машина за 64bit. core 2 quad Q9400, 4gb ram, Nvidia 9600gt... ама никакво видимо подобрение няма според мен. Тествал съм и Linux Ubuntu 64 bit(Пълна трагедия. Един свестен флаш плеър няма за него), Windows XP 64 bit и Windows 7 64 bit. Нищо особено.

@naidenoff

Инсталирай си Windows 7 32 bit и няма да имаш мъки. Като си киноманиак имаш два варианта: Инсталираш GOM player(горещо препоръчвам), който поддържа почти всички формати, а когато срещнеш непознат формат, Gom player автоматично те изпраща към техния сайт с кодек. Другия вариант KM Player без никакви добавени кодеци. Това е и се кефиш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето рам не сужи да си гледаш филмчета, а за програми, които ти явно не ползваш, така че цъкай си с 32bit версия. 64bit е за работа, не за забавление.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Emco83, написал си абсолютни глупости, но за GOM player съм съгласен. За 64-битовите операционни системи обаче си много далеч от истината. Донякъде имаш основания за XP 64, но за Windows 7 няма приложение, което да върви на 32-битов такъв, а да не тръгне на 64.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с windows 7 64 бита и ползвам постоянно претенциозни и големи програми, но както казва Anthony засега няма програма, която да не ми е тръгнала. За филми ползвам от 2 години само K-Lite mega codec pack, гледам почти само HD филми и никога не съм имал проблем засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То Anthony каза каквото щях да кажа и аз. А разликата между GOM player и KM Player

(GOM player е орязаната версия на The KM Player) е минимална, и е в полза на корейчетата.

Редактирано от naidenoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@chayanne

Много знаеш ти какво аз ползвам.

@Anthony

Не че "донякъде" имам основания за XP 64 bit, просто за тази OS 64 bit не се прави нито един софтуер повече. It's dead :)

@naidenoff

И двете фирми са корейски.

Няколко версии на Sony vegas pro имат проблеми с 64 bit.

Filemaker не работи под windows 7 64 bit

По-старите програми които са 16 bit не вървят на 64 bit.

Доста принтери, скенери... нямат драйвери за 64 bit.

Доста стари игри не вървят, па и някои од новите са несъвестими с 64 bit.

...........

Това е моето мнение и смятам че е много тъпо да избързва човек с тези изречения от сорта "64bit е за работа, не за забавление"

Аз използвам OS за много неща, не само за забавление.

Не искам да споря с вас, просто си казах мнението.

No hard feelings. Peace

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И колко точно версии на Sony Vegas имат проблеми? Ползвал съм 8, а сега съм с 9 Pro и единствения проблем, който съм имал е недостатъчно рам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте! Искам и аз д апопитам нещо, процесора ми е винаги натоварен на 100%, дори когато неправя абсплютно нищо. Как да поправя проблема или направо преинстал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ти си знаеш какво си правил.Натисни Ctrl+Alt+Del, отиди в Task Manager> Processes и виж кой процес товари толкова много процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@chayanne

Няколко версии на Sony vegas pro имат проблеми с 64 bit.

Filemaker не работи под windows 7 64 bit

По-старите програми които са 16 bit не вървят на 64 bit.

Доста принтери, скенери... нямат драйвери за 64 bit.

Доста стари игри не вървят, па и някои од новите са несъвестими с 64 bit.

Също и pacman и karateka не вървят. С 8-битовите приложения пък е трагедия направо. А, word 5 for DOS също не върви. Пич, 21-век сме. Ако някоя антика не ти върви, 100% има по-нова и по-добра версия, която ще върви перфектно на 64-битова ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много си обичах Lode Runner

Loderunner.gif

Сори за носталгичния офтопик ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тази вечер ми се ъпдейтна уиндоуса и след рестарт ми излиза Windows Activation- Windows is not genuine. Натискам, че ще реша по късно и ми стартира уиндоуса, долу в десния ъгъл ми излиза Windows 7 Build 7600 This copy of Windows is not genuine. Според вас какво трябва да се направи, благодаря ви предварително !

Windows 7 Ultimate, 32- bit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах, но вече е късно. А нямали някаква програма която да го излъже или да го премахне, както ставаше с Win XP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какво е правена активацията. Вземи почети малко, но където трябва, не тук, тук е iPhone Forum!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай мейл на ЛС и ще ти пратя как да го оправиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта и най вече на Sladichuk и Anthony. За пореден път се убеждавам, че този форум ще си остане един от най- добрите форуми. Помогнаха ми не само за iPhone, но и за проблеми с Windows.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...