Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple затяга контрола над приложенията, които следят местоположението


dessyteneva

Recommended Posts

apple-app-store-apps.jpg.c1f5c05a241cec1ca3ea00b740049c85.jpg

Apple затяга контрола над мобилните приложения, които следят местоположението на потребителите, съобщава 9to5mac. Особено внимание компанията отделя на тези от тях, които споделят информацията с трети лица. Обновените правила на App Store изрично забраняват споделянето на тази информация без предварителното получаване на ясно съгласие от потребителя, а дори когато има такова съгласие, приложението трябва да се съобразява с останалите правила на App Store за какви цели се споделя тази информация.

Apple иска от всички приложения, които имат подобни функции, да премахнат изцяло кода, SDK и други елементи, които нарушават правилата й. Едва тогава техните създатели ще могат отново да кандидатстват за публикуването им в App Store. Другият вариант е те да опишат ясно за какво им е тази информация и да имат конкретен процес за получаване на съгласие от потребителя. Гигантът твърди, че това е част от продължаваща повторна проверка на приложенията, но макар да не споменава GDPR директно, очакванията са, че именно новият Регламент на ЕС е една от причините за затягането на правилата. За сега Apple не коментира темата официално и остава неясно колко приложения са били засегнати от промяната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затягат те, а що не погледнат себе си - вчера разбрах ( много исках и да го видя на живо, за което дори дадох съгласие, но техния си сървър ги прецака и локна акаунта автоматично, без човешка намеса и каза че ще го ънлокне след 13 дни :D  ), че съпорта може да достъпи ус-вото дистанционно, в реално време и да види всичко случващо се на него, като казвам всичко имам предвид всичко, както и да отварят приложения и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се ,че могат да , защо да не могат , OS си е тяхна собственост , устройствата също , ние ги ползваме под наем един вид :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kawabiker написа:

Затягат те, а що не погледнат себе си - вчера разбрах ( много исках и да го видя на живо, за което дори дадох съгласие, но техния си сървър ги прецака и локна акаунта автоматично, без човешка намеса и каза че ще го ънлокне след 13 дни :D  ), че съпорта може да достъпи ус-вото дистанционно, в реално време и да види всичко случващо се на него, като казвам всичко имам предвид всичко, както и да отварят приложения и т.н.

Може, но мисля, че трябва да дадеш изрично съгласие от устройството преди да могат да видят каквото и да е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Ангел Арнаудов написа:

Е разбира се ,че могат да , защо да не могат , OS си е тяхна собственост , устройствата също , ние ги ползваме под наем един вид :) 

Робско мислене. Копието iOS в телефона съм си го платил. Телефона също. Даже мога да ти ги дам под наем. За моженето е естествено, че могат(технологично е предвидено). Проблемът идва ако го правят без мое съгласие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой казва и с какво право , че iOS и iPhone не са моя собственост? Даром никой нищо не ми е дал или подарил.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички сте футуристи, ма до вчера викахте, че епъл заради секюритито, епъл заради iOS, епъл щот незнам какво, ама щом стига едно I'm ok with и ония ти браузва в тела, а тъпия сървър сам решава да ти локне акаунт, разправяйте ми вие колко сте наясно с тая работа . 

П.С.

 А дори няма да ви напомня какво трескаво обсъждане имаше. как ФБР отключило тела на терорист- нещо което наистина е реалистично и знам и аз как се прави...

 

@kal1ch Изобщо не  е от ус-вото, говорех с тях от друг телефон ...

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели достоверен източник за това или е на принципа "една баба каза, че ги е видяла"? На мен ми звучи абсурдно твърдение - редица държавни глави и CEO-та ползват Apple devices, нали не смятате, че биха го правили ако индийците от съпорта на Епъл можеха да им ровят из телефоните?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам баба ти какво е видяла, аз ако не съм жив свидетел, няма да го кажа. Не ангажирам никой и не карам никой да го приема сериозно!

Минаваш за интелигентен човек, можеш да провериш сам номера ...

IMG_6547.thumb.jpg.900e1d4b1b521303cffff0348086cf2a.jpg

Звънни на съпорта и кажи, че имаш проблем с акаунта, като преди това си вкарай грешна парола 2 пъти поне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...