Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

eSIM, поддържа ли се в България и работи ли правилно?


OmegaDarkon

Въпрос

Здравейте!

От известно време насам съм хвърлил око на Apple Watch моделите с е-сим, например Series 5 или каквото друго се предлага по нашият пазар. Много ми допада идеята да можеш да излезнеш навън без телефон и с случай, че някой иска да те потърси, това да става през часовникът. Миналата година един от мобилните оператори пусна е-сим услуги. Тази година още един оператор предлага тази услуга. Знаете ли за успешни случаи на ползване на Apple Watch с е-сим в България и без да се е налагало услугата да се активира в чужбина? Ако имате опит с конкретен оператор, моля да споделите вашите мнения от услугата. 
 

Поздрави ?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 1

За съжаление нито един от българските оператори не предлага към момента eSim за Apple Watch.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Най-странното е, че и операторите няма никаква идея, кога ще започнат да предлагат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ъ1 го предлагат за някой часовници, но не и AL пише си на страницата кои модели работят с техните e-sim

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес видях че и теленор вече предлагат Е-сим.
Може да бъде и основна карта в телефона, но само ако апарата не е с нано сим.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Че има ли такива телефони, хем да поддържат е-сим, хем да не са с нано сим? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 48 минути, hudson написа:

Днес видях че и теленор вече предлагат Е-сим.
Може да бъде и основна карта в телефона, но само ако апарата не е с нано сим.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това е до настройките в телефона. В настройките избираш коя да ти е основната карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тъпото е, че физическата карта става неактивна и не мога да я ползвам на друго устосйтво примерно за да ползвам нета от плана си, а при А1 може да се ползва и еСИМ и физическата паралелно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Че има ли такива телефони, хем да поддържат е-сим, хем да не са с нано сим? 

Просто цитирам
1a7ef0360f42fcce7a3791b96ebc1c8c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 55 минути, profusion написа:

Тъпото е, че физическата карта става неактивна и не мога да я ползвам на друго устосйтво примерно за да ползвам нета от плана си, а при А1 може да се ползва и еСИМ и физическата паралелно.

Срещу заплащане!

 

преди 33 минути, hudson написа:

 

Това означава, че можеш да използваш картата без да е необходим Нано чип. Малко двусмислено звучи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От личен опит. Нета си избирате от коя карта да се ползва. Когато имате активен разговор от едната карта другата е неактивна и обратното. За целта си направих пренасочвания когато картата е неактивна да препраща разговора към активната и да приема разговора на втора линия. Малко е неорганизирано, на така работят заедно физическа и есим. Другото е че всеки разговор или номер избран от единия номер след това по подразбиране вече се избира от него, но може да се променя при започване на разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За платени услуги като смс за синя зона внимавайте, защото един чат започнат с едната карта си продължи при мен (а1) и после го промених на другата карта и бях изненадан при получаване на фактурата. Оправи се с изтриване на чата към 1302 и започване на нов. Не знам дали чат е правилната дума :), но да се разбере 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой ползва ли домашен нет на А1, интересува ме какъв модем предосставят за ползване. Марка модел...... 

 

p.s. Извинете, че не точно по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно така - Huawei.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 часа, blackadder написа:

Точно така - Huawei.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Модела знае ли се? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен е EchoLife HG8245T.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Интересна опция ми излезе преди малко като си активирах есим. Часовника ми е гпс и не мога да кажа дали работи. Теленор е това

2305E152-AAFA-464E-B8C5-84FCC3E65278.png

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От Теленор ми казаха, че за момента може да си сложиш номера на телефона, но не да го копираш.

Тоест имаш един номер на телефона и един на часовника, което няма много смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой може ли да постне скрийн как се дава нета да се ползва само от едната карта а за другата да се изкл.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Settings mobile data-mobile data-избираш от коя карта да е нета, изключваш най-долната опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Взех е-сим на Теленор, и искам да я ползвам само нея, но въпреки че сканира кода успешно и се добави като Теленор план, мрежата не тръгна, няколко опита направих - това с 12 про мах, който е с нано-сим. 

Доколкото разбирам няма опция да ползвам е-сим сама в този случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Можеш само esim и при мен така се получи, изтрих я, и я добавих на ново , след това рестарт и се оправи, пробвай.


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси, махах, добавях и рестартирах няколко пъти и не се получи за съжаление. Нямам идея какъв може да е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със сигурност не е в теб, а във оперетора

PS не рестарт, а изключи за да ти поиска PIN code, пробвай...


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SIM-а се инаициализира само с изключване на апарата и включване наново. С рестарт наистина не става.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...