Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

eSIM, поддържа ли се в България и работи ли правилно?


OmegaDarkon

Въпрос

Здравейте!

От известно време насам съм хвърлил око на Apple Watch моделите с е-сим, например Series 5 или каквото друго се предлага по нашият пазар. Много ми допада идеята да можеш да излезнеш навън без телефон и с случай, че някой иска да те потърси, това да става през часовникът. Миналата година един от мобилните оператори пусна е-сим услуги. Тази година още един оператор предлага тази услуга. Знаете ли за успешни случаи на ползване на Apple Watch с е-сим в България и без да се е налагало услугата да се активира в чужбина? Ако имате опит с конкретен оператор, моля да споделите вашите мнения от услугата. 
 

Поздрави ?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Закачен ли си към рутер?Трябва да имаш интернет докато сканираш Qr-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
14 hours ago, robot said:

Взех е-сим на Теленор, и искам да я ползвам само нея, но въпреки че сканира кода успешно и се добави като Теленор план, мрежата не тръгна, няколко опита направих - това с 12 про мах, който е с нано-сим. 

Доколкото разбирам няма опция да ползвам е-сим сама в този случай?

Аз имах този проблем, защото поръчах еСим по пощата. Някой служител не си е свършил работата и не ми е пратил "Заявление за смяна на сим картата" докато не го подпишеш няма да ти активират еСИМ.

Една седмица се борих с тях и въпреки че го подписах пак някой не си е свършил работата и го нямаха заявлението :( Накрая им продиктувах на оператора номера на картата еСИМ и устно потвърдих че искам да ми я активират ;)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
14 hours ago, JmeLche said:

Със сигурност не е в теб, а във оперетора

PS не рестарт, а изключи за да ти поиска PIN code, пробвай...


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk

 

13 hours ago, Русев said:

SIM-а се инаициализира само с изключване на апарата и включване наново. С рестарт наистина не става.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

В интерес наистина телефона го изключвах и включвах. Поне аз рестарт не видях. При задържане звук нагоре и бутона за включване има само изключване.

IMG_0541.PNG

1 hour ago, martin77bg said:

Аз имах този проблем, защото поръчах еСим по пощата. Някой служител не си е свършил работата и не ми е пратил "Заявление за смяна на сим картата" докато не го подпишеш няма да ти активират еСИМ.

Една седмица се борих с тях и въпреки че го подписах пак някой не си е свършил работата и го нямаха заявлението :( Накрая им продиктувах на оператора номера на картата еСИМ и устно потвърдих че искам да ми я активират ;)  

Мерси, и това ще пробвам.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледам, че имаш обхват. Или си с друга сим и искаш да добавиш есим? Защото ако физическата карта, която ще прехвърляш на есим, е активна, няма да ти тръгне есим.

Моята есим я взех от офис на Теленор и си я активирах в нас. От офиса до нас нямах обхват на физическата карта т.е е неактивна вече. Вкъщи на wifi активирах есим.

п.п.

Ако си на Виваком, трябва да си влезеш в профила и от там да си активираш есим. 
 

A56BC682-3A26-455B-97F1-B0B29BF34B8F.jpeg

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На Теленор съм. Сега съм си сложил физическата нано сим, за това има обхват. Но вчера пробвах само на е-сим, без да нано-сима да е сложен. Реално нямаше обхват, нямаше и данни. С нормалната карти си има обхват добър. Явно ще пробвам още няколко пъти. 

Иначе и аз предполагам че щом е-сима се активира успешно, старата нано-сим би трябвало да стане неактивна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От офис на Теленор ли взе картата? Там служителя трябва да ти спре физическата сим и да въведе номера на есим в системата.

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма вариант, едновременно да са активни е-сим и физическа такава. Както penmark спомена, първо ти деактивират физическата и след това можеш да активираш профила на е-сим. Явно при теб нещо са пропуснали от Теленор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На Теленор съм. Сега съм си сложил физическата нано сим, за това има обхват. Но вчера пробвах само на е-сим, без да нано-сима да е сложен. Реално нямаше обхват, нямаше и данни. С нормалната карти си има обхват добър. Явно ще пробвам още няколко пъти. 
Иначе и аз предполагам че щом е-сима се активира успешно, старата нано-сим би трябвало да стане неактивна.

Щом ти е активна още физическата карта, няма вариант да ти е активен е-сима.
Колкото и да пробваш - нищо няма да стане.
Трябва теленор да спрат физическата и да ти пуснат номера на е-сима.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Картата я поръчах онлайн, дойде с куриер. Явно от там е проблема, щом старата карта си е активна все още.

Тъй като операторите от 123 явно нищо не разбират, ще ида до някой от офисите им, там да ми спрат старата и да пуснат новата. Един от операторите каза, че нямало проблем да си работи и старата карта?

Мерси на всички.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
32 minutes ago, robot said:

Картата я поръчах онлайн, дойде с куриер. Явно от там е проблема, щом старата карта си е активна все още.

Тъй като операторите от 123 явно нищо не разбират, ще ида до някой от офисите им, там да ми спрат старата и да пуснат новата. Един от операторите каза, че нямало проблем да си работи и старата карта?

Мерси на всички.

Точно това което ти казах е проблема! Съпорта е супер неадекватен и всеки казва различно. Както казах и преди без да подпишеш "Заявление за смяна на сим картата" няма да стане ;) Най-добре отиди до офис ако искаш да стане бързо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато активирате есим телефона ви има ли достъп до вифи?Задължително е да имаш нет при активация на есим.......може и там да ви е проблема!Когато си активирах есим на 11 про макс не ми излезе опция за часовника което е странно само по себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е всен. Физическата е активна, а eSIM - не. Докато Теленор не го оправят няма да стане. Просто отиди в най-близкия офис и да си оправят пропуска. Или еввнтуално 123, ако случиш на читав служител да ти свърши работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 4.11.2020 г. at 18:09, skpavlov написа:

От личен опит. Нета си избирате от коя карта да се ползва. Когато имате активен разговор от едната карта другата е неактивна и обратното. За целта си направих пренасочвания когато картата е неактивна да препраща разговора към активната и да приема разговора на втора линия. Малко е неорганизирано, на така работят заедно физическа и есим. Другото е че всеки разговор или номер избран от единия номер след това по подразбиране вече се избира от него, но може да се променя при започване на разговор.

Здравей, колега!

Може ли да те помоля да споделиш как точно си направил пренасочванията когато говориш от едната карта, да ти дава индикация, че ти звънят по другата ?

Благодаря предварително :)

Редактирано от GaiJin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дотук ми е ясно. Това, което не ми е ясно, е  като дам call forwarding след това има ли опция да ги пренасочвам, когато разговарям с другата карта, или ги пренасочва за постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трябва да ти излязат опциите и да си избереш. Примерно при заето, изключен телефон, извън обхват, която пък е твоята опция. Пренасочваш второстепенната карта към главната. Ако имаш минути ти смуче минутите, ако не-се плаща. Ако е на ваучер и няма кинти-не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Условното прехвърляне става и с код, при липса на опции в менюто ;) *62#+3598ХХХХХХХХХХХ примерно е при заето и т.н. Гугълни USSD codes и виж как работят. А, за да има ефект, на основната карта трябва да имаш активен call waiting или *43#...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въпросът ми към тези, които ползват айфоните си със сим карта и със eSIM като втори номер: Дали това се отразява на консумацията на телефона? И ако да, дали е драстично? 

Защото сутринта инсталирах eSIM като втора линия на моя 13 про и за няма и час батерията ми пасна с над 10 %, а каквото и да съм правил това не ми се е случвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с два есим-a на 14 про макс. Не съм забелязал драстично падане на батерията. Със сигурност за час 10% звучи като зверски дрейн. Може би ресет на мрежовите настройки ще помогне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен на 2 сим карти интернета стига 80/90 макс! На 1 (Yettel) карта - 500/600 Mbps download ...
С една или две батерията ми пак е тотал на 14 Pro..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо не разбрах


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега съм с 14 Pro. Преди с Xs и 12 Pro. Ползвам на А1 e-sim откакто предлагат и физическа sim. Такова драстично падане на батерия не съм имал.
Евентуално преинсталиране на чисто?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 часа, istoyanov написа:

При мен на 2 сим карти интернета стига 80/90 макс! На 1 (Yettel) карта - 500/600 Mbps download ...
С една или две батерията ми пак е тотал на 14 Pro..

На А1 нета си минава гигабит без драми, на Йетел е около 370 мегабита в центъра на София.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...