Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Активиране на iMessage/FaceTime


adi8833

Въпрос

Как се активират, записани са ми само с имейла, като цъкна да се активира номера зарежда нещо и след час-два пак нищо? SE2020 на А1, иначе като се замисля съм бил с 8,7,6,5 и 4ки и никога не съм можел да пращам смс-и, то не се е и налагало, но започва да ме дразни вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Няма успех при мен :-(
Нещо по специално дали трябва да се направи?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам поне 20 проведени разговора с Апъл и оператора, но няма успех. Всеки обвинява другия. Сега ме накараха да ги изключа за 24 часа да им се ъпдейтнели сървърите. 😁

Чакаме утре 2 след обяд за развръзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@zlia - Тъпо.. : / А иначе какво съм направил тия дни:

Вчера ходих пак във Виваком и ги помолих да ми изкарат eSIM, просто защото реших да го пробвам като вариант (последен, след като и при замяна на физическата сим карта не стана нищо).

Това беше към 18:00 ч. и до тази вечер включително изобщо не успя да се активира.. само въртеше на "Waiting for activation".

Не мисля, че се оправиха нещата с този eSIM. Просто случайност. Дали реп-а от Apple е успял да предаде инфото от днешния ни разговор нагоре по веригата толкова бързо.. дълбоко ме съмнява също.

Някъде нещо е оправено (поне при мен).. странно, че при теб не става все още.

Ако искаш пробвай да изключиш iMessage и FaceTime и рестартирай пак телефона, може да зацепи сега.. знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако знаеш, колко рестарти съм направил. Включване, изключване на ай месиджа. Отписване от айклауд. Смяна на парола, щото от оператора ми казаха, че трябвало да се оправи. Смяна на сим картата. Ресет на мрежовите настройки 4 пъти. Вадене на сим карти. Абе квот се сетиш общо взето. Отдалечена диагностика ми пускаха на телефона от Епъл на телефона и всичко е 6 точки. Не е от телефона казват от Епъл. Оператора казва, че ай месиджа е функция на телефона и нищо не могат да направят. Да се свържа с Епъл. Подават си топката. Странното е, че картата не зацепва и в друг телефон, имам над 20-30 смс-а изпратени до английски номер. Оператора казва, че това е епълски номер за активация на ай месиджа. При мен не стои на "waiting for activation", ами си изписва: "unsuccessful activation". Някъде по сървъра или номера за активация бъгва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ludiamax - 1:1 нещата, които и аз пробвах последните 10 (вече.. егати) дни.

При мен също изписваше unsuccessful activation постоянно със старите две карти. Като сложих еSIM-а вчера спря да го изписва това и застана на waiting for activation, но пък преди час като проверих дали е тръгнало, пак беше изплюло unsuccessful activation.

И тамън се бях разочаровал отново, изключих и включих toggle-a напук и то взе, че тръгна. Не знам.. може и Apple нещо да са изтървали, но пък с картата ми на А1 си работеше от раз.

Редактирано от neshtostava
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Брех и при мен се оправи. Спрях го за няколко часа и го пуснах отново и тръгна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@zlia - Честито! А излезе ли ти изобщо съобщението за активация (от прикачената картинка)?

При мен тръгна тихомълком.

facetime-and-imessage-activation-error.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да днес и при мен потегли, без съобщение !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм в Германия, при мен не потегля. Сигурно трябва да се върна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В една група в ФБ е пълно с този проблем, днес видях на някой се е оправило с инсталиране на 16.1.1, но ме съмнява, според мен проблема си е от виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защото е пълно с оплаквания от виваком хора, а никога на друг оператор. Аз също когато минах от 20г съм на Теленор, в мига в който минах на Вива 1 ден не можеше да се активира, телефона ми пращаше смс-й дори ме таксуваха за тях до УК номер. 
 

Услугата е от епъл но оператора трябва да е сертифициран и там някакви условия да има не съм гледал всички изисквания.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Номерата на Епъл и сървърите им се бъгват, въпреки че винят оператора. Според мен. Мен ме пращат в сервиз да видят от къде иде проблема!

😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът не е просто с виваком, а с мигрирани номера, какъвто е и моят. И да, във виваком е, защото от лични наблюдения мигранти от друг оператор към А1 примерно нямат такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз го имах този проблем допреди да прочета тук, че са го оправили, и да пробвам пак, а съм директен вивакомски номер без миграции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз също не смятам, че е от 'мигрантските' номера, защото пробвах с няколко 'оригинални' вивакомски карти/номера, и те не успяха да активират услугата. Да не говорим, че когато се прехвърлих от А1 на Виваком преди повече от година, iMessage & FaceTime се активираха веднага след като сложих картата в апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кофти, значи...преди бях с други наблюдения и явно нещата вървят не точно към подобрение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това че Виваком са некадърни, не означава, че няма и други подобни оператори по света. След като се случва основно на Виваком тук и на мигрирани към тях номера, не мисля, че проблемът е в епъл.
Важното е че се оправи


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А това, че Апъл са некадърни, не означава, че операторите са некадърни.

И не е основно при виваком, чета по форумите и хората ревът от всякъде.

Аз все още нямам ай месидж от месец и ябълките ме пращат в сервиз за моя сметка. В смисъл, ако проблема бил хардуер ми пращат кутия, слагам телефона и им го пращам, но понеже Най-вероятно е софтуерен, трябва на крака да им го занеса, за да ми каже някой малоумник там, че не открива проблем и да ме прати при оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имаш един доставчик на услуга, който работи с 99% от клиентите си безпроблемно. При 1% има проблем. Кой според теб е виновен. И да процентите си ги измислих, но не са много различни реалните.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А няма ли и малко допълнение към тази логика - предлагайки официално устройствата на Apple, да трябва да поддържат и услугите им? Не се заяждам, само питам, за мен Виваком е най-убития ни оператор и нямам нищо общо с тях, но до колкото разбирам и при други има този проблем, макар и не у нас.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Те ги поддържат, Апълите трябва да си поддържат сървърите и номерата за активация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...