Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Съвет/няколко питания относно МacBook


DreamcatcheR

Recommended Posts

Така, днес ми доставиха МакБуук про 15" базовият вариант от новите модели. Спазарих го за 1270 лири с доставката (ФедЕкс 2 дни). Ами какво да кажа.. като за начало съм адски доволен! Дори в момента от него пиша (малко време ми трябваше докато намеря как да си наглася клавишната комбинация за смяна на езиците на писане :( ). Благодаря на всички ви за съветите. Цял живот с Уиндоус и в момента имам чувството, че използвам компютър за пръв път. И то съм опознал сигурно 1-2% от всичките му възможности. Изумен съм от качеството на машината - дизайн, материали, сглобка. Всичко е 6. Дисплеят е невероятен, макар и малко огледален. Тепърва ще навлизам в света на МаcOS..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Бих искал да ви питам за мнение относно закупуването на MacBook Pro 15" от novmac.com. Спрял съм се на тях защото го предлагат на изплащане, т.е. нямам толкова пари кеш и второ ще могат да ми добавят още 2GB RAM. Някой пазарувал ли е от там и какво му е мнението? А иначе за самия macbook едва ли има грешка, DreamcatcheR да каже :) На мен основно ще ми трябва за dev както с XCode така и с Visual Studio (би трябвало подкарването на Windows чрез VM Fusion 3 или Virtual PC да не е проблем).

Чакам мнения особено за хората от novmak.com/novmac.com или ако имате някакви други по-добри предложения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От нов мак нямам впечатления като клиент. Често им отварям сайта иначе и изглеждат наред. Действително щом си решил на лизинг, май нямаш друг избор. Ако имаше кеша - или от колегата teodorteo тук във форума или от ebay (както направих аз). Действително вторият вариант е най-изгоден. Аз даже извадих късмет и попаднах на бройка с регистриран AppleCare, т.е. 3 години гаранция, която по принцип струва 285 лири!

А за самия мак, няма да останеш разочарован, повярвай ми! Аз докато не взех моя, дори не се бях докосвал до Макинтош компютър. Не ползвам програмите, които си споменал, но едва ли ще има проблеми. Относно инсталирането на Уин, освен ако нямаш 8гб рам, не се мъчи с виртуализации, vmware fusion, parallels... Само бууткамп - там върви най-стабилно Уин-а. Просто, когато ти трябва Уин, рестартираш мак-а, задържаш option и ти излизат 2 опции - mac os / windows. Цъкваш 2 пъти и това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

С нетърпение очаквам да пуснат новите макбук про за да мина на мак!Предполагам че ще ги презентират на конференцията на разработчиците в началото на юни?Постоянно търся в нета новини по темата за сега само слухове и догадки, надявам се да има

изненади както обеща Тим Кук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Момчета предстои ми да си купя MacBook Pro 15", но не знам на кой модел да се спра. Единия е с Retina Display другия няма. Според вас осезаема ли е чак толкова разликата за да дам още 600 лв. отгоре. Никога не съм ползвал до сега MacBook и ми е много труден избора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ретината кърти, но въпросът си е до пари - вземеш ли ретина, ориентирай се към повечко РАМ. Днес може и да не е зор, но в следващите една-две ОС със сигурност ще ти трябва, а както знаеш, предполагам - рам ъпгрейд в домашни условия вече няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До коледа бях с MBP 13, сега съм с MBP13Retina заслужава си. Невероятен, не само ретината, SSD-то също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в магазин и ги виж един до друг. Така ще имаш най-реална представа за разликата в екраните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...