Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Дарихте ли? Без политически пристрастия моля, темата е за дарения


venelin111111

Recommended Posts

7b605604c47a8f307a518a5972c2bd76.jpg

Войната в Украйна, дарихте ли хуманитарна помощ?
Даряването е доброволен акт, надежда..

Не на войната!
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Респект, дал си подслон на хората


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм карантиниран, така че като изтече смятам да отида до най-близкия пункт и да направя дарение. Предпочитам да даря покупки, които са необходими на хората. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид ,че за сега храни не се приемат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плана ми е да попитам на място какво трябва и да отида за покупки. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз дарих по револют.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както каза авторът на темата: темата е за дарения, не за политика. Авторът на следващия коментар с политически уклон ще получи бан на секундата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз дарих през сайта на БЧК

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Жалко , че са започнали измамите с мними “общински служители” които са се опитали да измамят възрастни хора в гр. Бургас под предлог , че събират помощи за Украйна. Колко трябва да е изпаднал човек та да краде в тази ситуация. Тая измама не мога да нарека с друга дума освен кражба.
едит: видяно в новините на БТВ . 

Редактирано от venelin111111
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не и защото не ми е жал за пострадалите във войната в Украйна, това е ужасно, но войни има в цял свят, просто са по-далеч и не им се дава толкова гласност. Не смятам, че докато събираме капачки за кувьози и детски линейки, докато български деца измират от тежки болести, чакайки дарения (две мои колежки изгубиха децата си така, докато успеят да наберат средства за лечение в чужбина), не и докато тук народът се гърчи и се чуди как да си плати сметките с мизерните пенсии и заплатки, всичко трябва да се прави с такава показност и лицемерие! Разбира се това си е лично моя позиция, много хора имат роднини, познати и приятели в Украйна и съвсем естествено ще им подадат ръка, но според мен държавата, ако въобще може да се нарече такава, първо трябва да си оправи вътрешните проблеми, преди управниците да се бият в гърдите по телевизиите колко много помагат на който и да било друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм само с едно - тази война се разгласи повече, но причината е че това се случва на прага на континента ни. 

За мен е лицемерно и грозно да използваш личната трагедия на твоите приятелки като оправдание. Това, че сме беден народ и имаме много проблеми не означава, че не можем да бъдем добри и да подаваме ръка. Без значение дали ще е към българи, украинци, руснаци или афганистанци. 

Наистина не разбирам нуждата да изразявате такива мнения. Имайте си ги - свободни сте да го правите, но какво спечели като написа това?

@Alxx®, банвай ме смело. 

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика аз не разбирам смисъла на цялата тема, дарението не би трябвало да се афишира, но всеки с мнението си. И не, не е лицемерно да цитирам чиято и да е трагедия, не са само приятелките ми, огледай се - кампании има непрекъснато и не само за деца, просто дадох пример. За мен трагедията е една и съща където и да е и когото и да касае, но смятам, че да се помогне тук на собствения ни народ би трябвало да е приоритет. А да се бием в гърдите колко сме състрадателни и богати…няма значение, явно не ме разбра, няма и да разбереш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре те разбрах. Просто недоумявам защо заклеймяваш една добра кауза като наричаш хората, които участват в нея или я промотират лицемери. Преди всичко сме хора. Народността, цвета на кожата, етническата принадлежност, възрастта, сексуалната ориентация и всички други белези нямат значение. 

Вместо да плюете по каузи като казвате “има и други” просто си замълчете и дарете за нещо друго. Надявам се и ти да ме разбра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не плюя по каузи, имам същото право да спомена други такива, както и тези, споменали конкретната. Не ми се спори повече, явно ти е много на сърце, твои право и воля, не ми отговаряй.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самия факт, че ги споменаваш в момент като този, единствено за да се оправдаеш защо не подкрепяш тази кауза, мисле че говори достатъчно добре сам за себе си. Нищо лично към теб, Деси. Уважавам и ценя труда, който си положила във форума през годините. Просто не смятам, че е удачно да се прибягва до такъв whataboutism, когато хората са принудени да напуснат домовете си и да бъдат бежанци от война, която никой не е искал. 

А дали трябва да има показност - твърдо да. Добрия пример трябва са се промотира и насърчава. Без значение каква е каузата. 

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма искана война, болест, бедствие или каквото и да е подобно, но една кауза не трябва да е над другите, в края на краищата това исках да кажа, но всеки си гледа от собствената камбанария. Някак си болката на близък човек ми е по-на сърце от тази на непознати, не че подценявам чиято и да е, дори животните имат право на помощ и се нуждаят от нея, камо ли хората. Показността в конкретния случай обаче поне за мен е лицемерна и посочих вече причините, това е всичко, което мога да кажа по въпроса. Благодаря иначе за оценката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Alxx®, остави ги, все пак никой не е преминал моралната граница. Потребителите не използват остър тон и се нападат в нормални рамки.

Замислете се, не е ли излишна тази тема в този форум?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
преди 1 час, mirror написа:

@Alxx®, остави ги, все пак никой не е преминал моралната граница. Потребителите не използват остър тон и се нападат в нормални рамки.

Замислете се, не е ли излишна тази тема в този форум?!

Все пак не като автор на темата , а като човек мисля , че в този момент има нужда да проявим човещина. Никога военен конфликт не е бил толкова  близо до нас изключвам Сърбия , конфликт между славяни. Когато човек е благороден той помага по всяко време и в различни ситуации. Правилата на форума не са нарушени.

Редактирано от venelin111111
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че дължа обяснение, но в поста имаше политическа захранка и коментари за парламентарно представени партии(каквито и да са те). Това няма как да стане защото провокира спорове и полемики. Второ: решения на екипа не подлежат на коментар и спорове по темата са нарушение. Дълго време си потрайвах и виждам, че нещо лабаво ви идва редът?

Венко, прав си друже и така ще остане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко правителството обнови специалния сайт, за всичко свързано с войната в Украйна, където на едно място е събрана цялата полезна информация, вкл. начините по които може да помогне човек - с жилище, с работа, с транспорт и др. 

Препоръчва се да ползвате този сайт, за да се избегнат злоупотреби от хора, искащи да се възползват от ситуацията

https://ukraine.gov.bg/bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...