Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iBooks?


l'Etoile

Въпрос

Въпросът ми е простичък, но не съм сигурен дали е за тук, за това ще моля темата да бъде преместена, ако съм объркал мястото. Та, исках да попитам дали може от някъде да намеря книги за айБуукс, както може да се намерят хилядите приложения за платформата- кракнати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Питах дали мога да си свалям книги за програмта iBooks, ако не е станало ясно. Просто не искам да ги плащам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Книгите в Мястото на Борислав Манов са в txt, fb2 и sfb вариант и свалянето е безплатно. Просто не ги плащай.

Редактирано от Aveliky
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравей,

Работата с книгите е много проста. Няма нужда да плащаш книги - само трябва да ги конвертираш. Формата, който Apple използва за книгите си е "EPUB". Трябват ти свалени книги в какъвто и да е формат и програма за конвертиране. Лично аз използвам "calibre" - безплатна е и я има за Windows и за Mac OS. Та качваш книгата вътре, конвертираш я в горния формат, а след това щракваш два пъти върху получения файл. Книгата се зарежда в iTunes и след това можеш при синхронизацията да я заредиш в iPad. Ако имаш нжда от по-подробно описание, казвай.

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
а книгата преди да я конвертнеш в какъв вариант е

Входни формати за calibre: CBZ, CBR, CBC, CHM, EPUB, FB2, HTML, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC**, PDB, PML, RB, RTF, TCR, TXT

Изходни формати от calibre: EPUB, FB2, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PML, RB, PDF, TCR, TXT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има ли начин да подкарам тази програмка въпреки че съм с айфон ОС 3.1.2.Има ли нещо което да лъже системата от сорта на Fake 3.1.3 , но да кажем за 4.0?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не виждам смисъл от подобна еквилибристика. Stanza на този етап е по-добра(лично виждане)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам Stanza имам и GoodReader.И понеже доста да чета,обичам да имам избор и разнообразие.Ibooks може да не толкова добра като Stanza,но е малко по-красива (лично мнение)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Не виждам смисъл от подобна еквилибристика. Stanza на този етап е по-добра(лично виждане)

Абсолютно!!!

п.п.@kokobrise, докато чакаш и търсиш, по-лесно ще минеш на 4.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам проблем... Добавям си книгите в iTunes, синхронизирам и после добавените книги ми ги няма в iBooks :tooth: Проверих дали съм дал All books или only checked, не е от това. Нещо по-специално трябва ли да се прави ? Слагам си .epub книжки... Със свалените от iBookstore няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Възможно ли е в Stanza - книгите да се разделят не само по автори, а на второ ниво по вид - например романи , повести, разкази и пр. ?

Някой правил ли е подобно нещо. Изрових три пъти нета и не успях да намеря. Погледнах и структурата на базичката под Stanza и това ме кара да си мисля , че е невъзможно, но ..... последна надеждица-да питам..:question:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може, разбира се. Цъкаш на edit избираш си книгата и след това в subjects пишеш каквото си избереш за категория. Разбира се по лесно става с calibre. Там съответната категория се пише в полето tags и можеш да го правиш с няколко файла наведнъж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

10x - това с subjects го пробвах, но не зная защо не ме вдъхнови особено. Искаше ми се като влезеш в категория "Автори" - и напр. Стругацки - под името да се виждат категориите, но категориите, които са за Стругацки само, например име на поредица. Сега (в резултат на опитите) - категория "Патрулите" (поредица на Лукяненко) дефакто се отнася за всички автори, т.е категорията се явява по-глобална от "Автори" - и ако създадеш категория "Разкази" тя ще важи за всички, ако разбира се не я именоваш "Разкази на Теодор Стърджън" и вътре да поставиш съответните разкази. Друга ми беше идеята... Все пак благодаря за мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбрах те. Може би да впишеш по два или повече тага, отделени със запетая и интервал, като примерно първият е автора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има ъпдейт за Pages (Apple-ския "Word") с който файловете могат да се експорират като ebook/еpub :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е че когато сваля книга от магазина, която е на кирилица, излизат всякакви символи, а не текст . При 4.1 този проблем го нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Хубав сайт, от който директно си теглите книги . E-pub е flibusta.net Има голямо разнообразие от автори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз се изхитрих малко и си даунлоднах от битторент кеширан целия сайт Мястото на Борислав Манов на компа. След това го прехвърлих в паметта на iPad през WiFi. Сега когато не съм онлайн си отвярям сайта от паметта с WEB Viewer от iFile и всички книги са ми под ръка и без WiFi. Всички вътрешни връзки работят - все едно че си онлайн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте , днес установих че имам проблем с iBooks.Не мога да стартирам програмата , след като кликна на иконата, мъчи да зареди 5-10 секунди и ме изхвърля. Изтрих я, след което я инсталирах наново от Appstore и пак същото , пак трих пак инсталирах крак от installous, и пак не зарежда.Има ли начин да се оправи това или да дърпам Stanza?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0

Как да си направя back up на книгите в iCloud, ровя, ровя, ама нищо не намирам :(. Искам да направя back up от iPhone към iCloud и да ги метна после на iPad-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iClaud ще ти направи бакъп автоматочно,без да посочваш нищо.post-1838-1369715207,9263_thumb.jpg

Само слагаш акаунта на таблета и чакаш да ресторне информацията.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен синхронизира само купените (имам едно фрий ръководство за iOS) и тези класики, които си вървят с приложението. Книгите от Читанката не синхронизира и пази. В облака нямам нищо за iBooks. Та и моя въпрос е как става запазването и става ли изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...