Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Уиндоус на Мак - Да или Не?


nikisan4o

Recommended Posts

Здравейте! smile.gif

Искам да попитам Мак юсърите какво биха ме посъветвали - да си сложа ли уиндоус на мака или не? Питам главно от гледна точка на това, че имам желание да играя няколко определени игри на лаптопа, които не тръгват на Мак ОС.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че няма проблем да си сложиш Windows на Mac-a. Използвай си вградения и най лесен начин, през BootCamp. Правиш си един дял, там колкото ти е нужен като големина, инсталираш си една Седмица и ти си човека. Силно препоръчвам ако щв цапате Mac-овете си с Windows да се използва Windows 7. Сега колкото и пристрастия да имам към Apple, не мога да отрека че последното отроче на Micro$hit вече се доближава до една свястна и добре работеща ОС. Така че действай смело и "Enjoy your gaming" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз бях повече против, но исках и странично мнение. Благодаря ви все пак. :) Трябва да го обмисля...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да мислиш. Щом ти трябва- слагаш, като ти писне - махаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да твърдиш, че няма смисъл от Windows на Mac е толкова безсмислено, колкото и наивно. На повечето потребители им се налага да използват поне едно Windows-only приложение. АКо беше "омазване", Apple нямаше да сложат вграден уизърд за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя и аз...

Windows 7 на Мак Бук Про 15 и на Мак Бук Про 17 не работи както трябва, препоръчвам ти да си сложиш XP.

Тествано и проверено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя дали и кой Уиндоус да кача. Трябва ми най-вече заради спелинга в word - за mac не намерих никакъв български спелинг... Мисля обаче XP SP3 да сложа, защото заема по-малко място и е по-неизискващо ресурси. А нужно ли е преди да го инсталирам да си правя бекъп, т.е. ще ми форматира ли харда/ще изчезне ли някаква информация, програми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е препоръчително да си направиш бекъп на файловете :tooth:

А аз имам следния въпрос - да дам ли *** лева за оригинален уиндоус експи или да си дръпна някой "читав" от интернет? До колко са надеждни тия пиратските?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си пуснеш BootCamp Wizard-а ще те пита къде и колко голям дял искаш да си отцепиш за Windows. Това е smile.gif

Ами разликата по принцип е, че на оригиналният, на опаковката имаш една холограмна лепенка със уникален сериен номер. Ако искаш същия такъв, просто си теглиш 1:1 копие, а не разни "пипани", дето им е добавяно, или махано това онова, в следствие на което "Компютрите ви буквално ще полетят" (дали обаче във въздуха, или към кенефа, не се знае).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XP не можеш да си купиш и да искаш, защото вече не се продава. Може да си вземеш Windows 7 ОЕМ с възможност за даунгрейд към XP. Ще ти се наложи да си намериш оригинална медия, от която да го инсталираш и после да се обадиш на горещата линия на Майкрософт за активация. Ще ти поискат да им изпратиш снимка на холограмния стикер, залепен на компютъра. Ако имаш интерес, пиши ми на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте.Извинявам се за може би глупавия въпрос,но като се инсталира,примерно win7 на мак, в самото начало,докато се пуска машината, ще пита коя система да пуска или?Както ако на PC има инсталирани примерно хр и 7,пита коя система да пусне.Благодаря предварително. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Въпросът ти не е глупав. Не може човек да знае всичко. След като си инсталирал вече "Дограма-7", от "Start up Disk" определяш коя ОС да ти зарежда по подразбиране. Ако искаш да буутеш с другата ОС, при рестарт задръж клавиша "alt", след което ще ти се появи "Дарвин" буут лодер-а. От него си избираш коя ОС да ти зареди.

Успех!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам Windows 7 на MacBook-а ми и нямам никакви проблеми с него. Ползвала съм всички разновидности на Паралели и т.н. - никогя от тях не работи достатъчно гладко, да не говорим за натоварването, на което подлага процесора.

Слагаш 30гб, или колкото можеш да отделиш, но задължително поне 30, според мен, аз ползвам 50гб. като рядко включвам Windows, но все пак, както по-горе споменаха винаги има Windows only приложения.

При мен например е софтуера за колата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Ползвах 2 години Windows XP на моя MacBook преди да си купя OS Leopard защоо при всички опити не можах да си намеря копие което да ми заработи.

Та по въпроса. Заслужава ли си да се инасталира Windows ?

Определено да ! Тъй като както някой от вас са споменали, че има приложения които са само за Windows.

На мен ми се налага да ползвам такива, като софтуерите за колите, софтуер за DVB, GSM, и други подобни, които не съм успял да открия направени да работят с OS Leopard.

Някой се изцепи, че Windosa товарел много Mac_овете. Може и да е така, но аз поне, такова нещо не съм забелязал. MacBook_a ми сли лети с Windows XP, много по бързо дори от колкото с официалния си OS и нямам никакви проблеми, всико си му работи супер.

Инсталирайте си смело Windows на маковете, като не забравяйте да си заделяте достатчно дисково пространство, стига разбира се да имате основателна причина поради която да ви е необходима "великолепната операциона система" МайкросОффф Винбъг измислена от някой си Бил Гейййй.

На мен ако не ми беше необходимо неизбежно зло тоя :censored2: Windows, хич не искам и да го виждам, ама няма как в моя случай просто не може без него.

Успех на всички :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

:offtopic:

И аз се чудя дали и кой Уиндоус да кача. Трябва ми най-вече заради спелинга в word - за mac не намерих никакъв български спелинг... Мисля обаче XP SP3 да сложа, защото заема по-малко място и е по-неизискващо ресурси. А нужно ли е преди да го инсталирам да си правя бекъп, т.е. ще ми форматира ли харда/ще изчезне ли някаква информация, програми?

Ако ти е само за спелинга си инсталирай NeoOffice, за него се сваля допълнително Български речник и проверява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За спел, аз ползвам този софт: http://dcl.bas.bg/MacEst.html. Единствено не работи с M$ Office сещате се защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам това вече известно време.. Наистина в МС Офис не работи, но навсякъде другаде бачка идеално - pages, textedit, mail... Копирам си поста от епъл форума, за да не пиша наново:

Засега единственият вариант е да се изтегли ето тази добавка от тук: http://dcl.bas.bg/MacEst.html

и да се нагласят няколко настройки, а именно:

1) system preferences/language & text/text - Spelling - Български (DCL)

Чекърът вече работи в textedit и Mail (може би и други програми, аз в тези забелязах)

2) в Pages: създавате нов документ. Кликвате на View - Show inspector. В таба Text, подменю More избирате Language: Български (DCL). За да не правите тази процедура при всеки нов документ, в system preferences/language & text/Language провлачете "Български" най-горе. И долу на падащото меню Order for sorted lists изберете "български".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Този Boot Camp само разделя харда ли?

После , аз както имам оригинална 7-ца я инсталвам на новият дял, регистрирам я с ключа и газ?

Определено няма да мина без Diablo iconmrgreen.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Parallels и е много по-готино от бууткамп-а(поне за мен), понеже съм пробвал и него. Работиш и на двете ОС. Като покажа на приятелите как минавам от Win на Mac с 4 пръста остават с отворени усти.. :D:p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще я видим тая работа :)

Много смятам да ви тормозя, докато не го направя да ми е готЯно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам VMware fusion. Имам и бууткамп партишън, който разбира се VM засича и може да маунтне без рестарт. Имам уин 7 на бууткампа и Уин ХР на виртуална машина. Прави впечатление, че като запаля 7-цата през VM мака загравя яко.

П.С. добре мислете като делите харда, колко ще сложите за уин-а, че после няма рисайз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Паралелс по цял ден включен - Win 7 Ultimate x64,iTunes,Safari,Firefox,Skype,Twitter,Mail и не грее кой знае колко. Това зависи от Мак-а според мен. :)

И съм със SSD . :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...