Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Пазарна политика, iPhone, Бентли, Ролекс и бат' Неол


The Shaman

Recommended Posts

Абе разбери, че да го направи е негов избор и право. Не може някакъв малоумен да пуска теми колко гаден е живота щото Пешо искал 2000 лева за телефон!!! Това не го ли разбра?

Пп Поста ми е в отговор на Нео

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там и със златен Ролекс да идеш, и за 50 лв няма да го продадеш. Говорим за средно статистически пазар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само в БГ обаче - ГЪЗАРИЯТА Е ОПРЕДЕЛЯЩА - може да нямам пари да ям, ама ще си купя последният телефон, да съм гъзар, може да няма къде да спя, ама ще карам S класа - да съм гъзар и ще спя в нея и т.н.!
Това определено е чисто и просто истината за Българите . Живей сега че утре може и да няма .
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто Iphone се наложи, като един от най-комерсиялните телефони и си държи цената, защото няма стабилна конкуренция сред другите телефони.

Жалкото е, че повече от половината от хората купили си какъвто и да е iPhone, въобще нямат предастава какво държат в ръцете си. За тях това е поредното аксесоарче, донасящо им някакъв си процент гъзарийка. Именно заради тези хора телефоните държат цена, не защото нямат равни на пазара от към функции, програми и т.н,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама HTC не ги продава за 500-600лв. От там идва предпочитанията. Приблизително еднакви услуги на приблизителна цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета не забравяйте, че досега е нямало iPhone на такава цена. Този е с 100 EUR по-скъп от предходните модели, поне на EU пазар. Поправете ме ако бъркам. Най-вероятно затова има недоволни.

Нека си спомним колко стуваха предходните модели в БГ преди офицялното им пускане?

Редактирано от prasko
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, тук бъркаш. Има много такива хора и сега банките стават собственици на имуществото им :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

neol23, усети ли как прее*а още една тема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудих за какъв дявол ги учим тея простотии в първи курс... мислех че на всички са ясни

Само да вметна, че на 800 лева 150 лева отгоре са 18,75% - никак не са малко. Вие тея пари ги бройкате май на око - +-100-200 все тая. Като ви е толкоз лесно, дайте 100 евро за самолетни билети и отидете я до Франция, я до Италия и си ги вземете отключени с гаранция.

Да, но нали говорим за луксозна вещ. Ако тези 150 лева са ти проблем, какво остава за другите 800? Щом не можеш да поработиш/окрадеш/заемеш още 150 лева си купуваш реплика за 300 лева, с фенерче, телевизор, помпа и газова лампа и си говориш на воля.

П.П. Към долния коментар. Еми Неол си легна - почувствах се морално задължен до към 2-3 да поддържам темата жива. :)

Редактирано от kartichko
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуу, изпуснах купона...

Картичко- ти пак нещо " барабар Петко с мъжете"?

Помниш какво ти казах веднъж? Май си в групата, упомената от @source ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалкото е, че повече от половината от хората купили си какъвто и да е iPhone, въобще нямат предастава какво държат в ръцете си. За тях това е поредното аксесоарче, донасящо им някакъв си процент гъзарийка. Именно заради тези хора телефоните държат цена, не защото нямат равни на пазара от към функции, програми и т.н,

Кой друг телефон на световния пазар, може да бие iPhone по приложения,програми,игри,аксесоари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само по тази тема може да се напишат три дипломни работи: психология, икономика и маркетинг. ;)

Особено първото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в търсенето, а в предлагането. Ако има всички модели iPhone във всеки квартален магазин за GSM-и и може да се купи по-всяко време без обвързване с какъвто и да е договор или оператор, то е ясно, че втора ръка телефони ще са на много по-ниска цена от новите. Броя на приложенията тук нямат водеща роля. Аз преди да си взема iPhone не бях и чувал за AppStore.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само по тази тема може да се напишат три дипломни работи: психология, икономика и маркетинг. :cheers:

Особено първото.

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в търсенето, а в предлагането. Ако има всички модели iPhone във всеки квартален магазин за GSM-и и може да се купи по-всяко време без обвързване с какъвто и да е договор или оператор, то е ясно, че втора ръка телефони ще са на много по-ниска цена от новите. Броя на приложенията тук нямат водеща роля. Аз преди да си взема iPhone не бях и чувал за AppStore.

Тук мога да се изкажа, че когато аз имах iPhone нямаше AppStore, пък търсенето беше огромно а предлагането малко ;)

И аз до колкото помня взех iPhone 2G за 550лв. с доставка (тогава се предлагаха само в хАмерика) :cheers:

Всъщност тогава имаше само Installer и приложенията бяха много малко, в сравнение със сега :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой друг телефон на световния пазар, може да бие iPhone по приложения,програми,игри,аксесоари?

Четеш между редовете или аз съм се изказал неразбираемо.

Не казвам че не е най-добрия, но това далеч не е причината да държи цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@gorgior

Ами по критерийте, които е изброил колегата, не знам кой телефон ще го бие, сега и в близко бъдеще.

Имал съм Nokia 3230, e50 и в момента съм с 6360 и мога да кажа че са много стабилни машини и по-добра мобилна платформа от Symbian допреди Os X Mobile нямаше.

Иначе като хардуер и пърформанс този бие дори 4-ката, ако ще да е на 2 годинки, но май така и не го пуснаха серийно.

Това което се опитваш да кажеш в случая потвърждава моята теза по-предишния ми пост по темата,че iPhone е скъп защото и за да носи някакъв процент гъзарийка.

Знам колко е болезнено за нас-истинските фенове на Os X Mobile (казвам го защото не всички ползваме точно iPhone), но има и обнадеждаващ момент...има много хора купили си iPhone от имиджовата гледна точка и в последствие са запленени от функционалността,програмите и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е пуснат защото му липсва баланс. Лесно е да се сложи просто мощен хардуер в концептуално устройство. Но я го направи да е под 150 грама да издържа батерията един ден и да е под 500$ :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

То така като е тръгнало Самсунг пускат нов телевизор ОЛЕД ултра слим ? някой да иска ползвал съм го 2-3-4 месеца само взех го за 5000 ама понеже малко съм го ползвал ще ви го дам за 4500 :):D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг пускат нов модел на всеки 4 мин и няма грам опашки за него. Имат вече 847684576485654 модела телефони и съм убеден, че дори и в самата компания няма човек, който да може да ги изброи всичките :) Купи си телевизор Lowe или Bang & Olufsen и ще ти държи цена дълго време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Я, вижте сладурите на колко продават...мамини златни

1280853245_spym5545_price.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...