Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си всяка година да си купуваме iPhone


joroiliev

Recommended Posts

Всеки излязал iPhone е почти 2 пъти по-добър от предшественика си.

Въпросът ми е следният:

Заслужава ли си всяка година да си купуваме всеки нов модел iPhone, или е по добре да го правим през поколение.

До тази година 3G и 3GS нямаха проблеми с всички налични приложения , но след излизането на 4G нещата до няколко месеца ще се променят и 3G ще почне да издиша и да не му стигат ресурси.

Същото ще сполети и 3GS другата година.

Така че кое ни кара всяка година да сменяме устройствата си: Мания, необходимост, да сме в крак с модата или просто гъзария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо сектанта дарява всичките си пари на сектантската църква? :) Не задавай отговори. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам че е глупав, защото днес из форумите срещнах поне над 100 подобни въпроса.

Пряко или косвено в коментарите си те се въртяха около тази дилема.

За това реших и да пусна темата, какво кара всеки да си сменя устройството всяка година при положение че старото/ако може да се нарече така/ още върши работа и не отстъпва почти по нищо на новото.

За да се закупят за 2 месеца 4 млн. бройки, явно има причина и всеки има възможност да я сподели.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнението на @gorgior .

Ако телефона ми върши работа в момента има ли смисъл да го сменям?

Не съм някъв супер маняк да чакам нов iPhone и като излезне да си го взема на секундата.

И никога не бих го направил !

Винаги първите бройки са бъгави и имат проблеми :D

И те така :) Ако ми върши работа си остава в мен, ако ли не си купувам нов :)

П.П.

Аз ще ти кажа какво кара хората да си купуват винаги по новото!

Почти всички са маняци на тема iphone и чакат с нетърпение новото

и просто си имат за цел да си купуват винаги последният модел, не че стария

не им върши работа :) Сякаш Steve Jobs е зомбирал хората :)

Редактирано от Legend
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние станахме част от така нареченото "консуматорско общество". Прогресът се движи от това (към днешна дата) - продавачът печели и в конкурирането си с други продавачи/производители, предлага нов продукт (на някакъв период), който да те задържи като клиент. Има ли потребление - има и новости, защото финансите са основен стимул за производителите.

Зависи за какво ти трябва - за личните ми нужди, даже и 2Г е много (затова си го ползвам). Друг вече е въпроса, колко ти влияе фактора "гъзария" и можеш ли да го поддържаш?!

Сякаш Steve Jobs е зомбирал хората :)

Епъл наистина нямат потребители, а зомбита - Anthony го каза в прав текст, хауг! :)

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каза го Anthony , но и той си купи четворката

Безсилни сме пред дяволският маркетинг на чичко Стив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Осъзнаването на едното не пречи на реализацията на другото,само го прави по–тежко и терзаещо...:rolling:

Други са факторите, съставляващи пречки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много влюбчив :) Като ми хареса нещо купувам го. Преди да си взема 3G-то сменях телефони през два три месеца. Хареса ми купувам го, до като взех iPhone (а си търсих Asus). Прескочих 3Gs, незнам защо, сега чакам 4-ката. Няма отговор на въпроса ти. Всеки има своите пороци. Моите са джаджите. Не мисля, че това ме прави зомби :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретната джаджа (в случая iPhone), те прави такъв. И аз съм в списъка, ама ми малеят финансите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много влюбчив :) Като ми хареса нещо....

Леле, ако половинката очи, допълващи твойте големите от снимката види това признание в лесна манипулируемост...:rolling: Няма да дочакаш "новата любов", пък било то и джаджа... :rolling:

|

alxx: Ще има "Бой по антенката", да? :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с финансите за 4.

Лошото е ,че като мухата ми влезне в главата няма отърване...

Просто съм си такъв... Мога да не спя и да не ям по цял ден докато не си получа телефона примерно :)

Ама все още ми върши работа 3G-то xD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако си го купуваш само, за да изпъкнеш и 1 лев не си заслужава. Каквато работа върши 4, я прави и 3Г и 3ГС. 5-10 секунди лаг eдва ли костват нещо на някой. Купуваш си Iphone 4 за кеф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айфон не харесва този ,който не се е докосвал до него. И аз не бях до преди 9 месеца, но щом го докоснах ток ме удари през ръцета. Имах чувството че държа нещо съвършенно и разни нокии lg-ta i samsungi ми се виждаха като тамагочита пред него. Веднага ми влезе бръмбар в главата и си го взех а след мен и 10 познати. Обаче не смятам че 4-ката би ме накарала да се разделя с 3gs-ката.

Друго ще е следващата година...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам си прозорче на света и той е моят телефон.отдавна свърши моята гъзариа ама ще си го купя каквото ще да става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче не смятам че 4-ката би ме накарала да се разделя с 3gs-ката.

Повярвай ми, може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва с изпъкването вече се изтърка! Измислете нещо друго.

Адаш, аз също няма да броя на тея "изедници" 500 лева над официалната цена. Не, че не мога а просто е тъпо. Разходи имали и т.н. Глупости :D Сега някой да не се засегне:) Ще почакам повечко и това е:D Алекс, ето това доказва, че не съм зомбар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво да кажем примерно за гет .бг дето са шибнали цена за 16GB 2362 лв. http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=50038.

Направо са се оляли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам предвид, че трябва да се работи безплатно, и аз се занимавам с търговия, но на мен тази надценка ми идва в повече. Това си е мое мнение де. Пак казвам, не искам да засегна нито продавачите, нито купувачите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че рано или късно(дано е по-рано) и аз ще взема "4" дори бюджета да не го позволява.Особено с този ретина дисплей,от който всички са възхитени,а аз обичам като погледна дисплея да ми радва окото.Не искам да го видя на живо,защото знам,че веднага ще започна да мисля как да го взема :) Според мен,вече мина времето,когато се вземаха телефони за гъзария...Заслужава ли си да се вземе...ами след като ще ми носи удобство и удоволствие от употребата му,естествено,че си заслужава.В едно съм сигурен от 9 месеца,когато взех iPhone.Знам,че винаги ще имам такъв телефон в джоба си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато един продукт е ексклузивен и търсен, когато е станал легендарен и дизайнерска икона, с всеки нов модел променя цяла една индустрия и диктува правилата на пазара въпреки някои свои недостатъци (то пък кой телефон няма такива), то този продукт си заслужава според мен.

Новия дизайн.... смятам че е поразителен. Имах нужда от такава промяна във визията на телефона.

Ето един цитат от ревю:

"Вместо да се подчинява на заобления, пластмасов, сребрист вид на iPhone 3G и 3GS , компанията поема в друга посока с корпуса и лицето на устройството към нещо несъмнено по-детаилно и изискано. От естетиката на дизайна до самия процес на изработката , Jony Eve (главния хардуерен дизайнер на Apple) и неговия екип са преустановили това което очакваме в един iPhone , излизайки с нещо , което явно се вслушва назад към ретро-футуристичен Braun дизайн на Dieter Rams."

Ми това е.... Кефи ме! :) Не се смятам за зомби, но знае ли човек.... :D

Редактирано от LUBECA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...