Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си всяка година да си купуваме iPhone


joroiliev

Recommended Posts

Като заговорихме за дизайн - някой помни ли добрия, стар Т610 от SonyEricsson? Все се чудех четворката на какво ми напомня...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманче, високата цена е напълно оправдана с оглед търсенето. Не казвам, че не е спекулативна, но когато търсенето надхвърля предлагането в пъти, то спекулата е неизбежна. В случая търговецът няма как да печели от оборот, защото наличностите му са крайно ограничени и трудно достъпни, поради това е принуден да продава на много по-висока цена за да реализира търсената печалба. Представи си, че си решил да продаваш iPhone 4. Имаш пазар за 400 бройки на месец, но можеш да си доставиш само 10. Какво ще правиш? Логично е търсиш максималната печалба. Когато спре да се чака по 1 месец за доставка от apple store и телефонът цъфне на всяка витрина, цените ще се нормализират и пазара ще започне да ги регулира отново. Тъй че всеки си преценява в момента. Ако не му е зор или не му се дават повече пари, чака. За другите - кеф цена няма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, прав си. Това казвам и аз. Тяхното е оправдано, но...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sony Ericsson T610 ми беше първия личен GSM...лятото на 2003 година...най-иновативния тогава...беше върха! Абе любов от пръв поглед! Кaто при iPhone...само че май ще изчакам петицата догодина. Има още хляб в мойта тройка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа хората, които не са наясно и идея си нямат какво е iPhone. Мой роднина вижда моето 3G и вика: " Много як телефон. Да си взема и аз а?!" Казвам му, че това не е телефон и ако иска телефон да си вземе Нокия. На него не му се вижда нормално да си вземе телефон и да не може да се оправи с него. Т.е. джи ес ем за него е хващаш и говориш. Затова препоръчвам на всички първо да се регнат тук да прочетат за какво става въпрос и тогава да купуват. Щото за едната гъзария имам 5 телефона, които не са мои, но се грижа за тях с безплатен абонамент!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се отказах от 4 мисля да посъбера пари и евентуално да си взема следващия модел :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли, хем не искам да се самоопределям като "наивен консуматор", но по някакъв начин се залъгвам, че покупката на нов iPhone, например, е смислена. И, на практика е. Ъпгрейднах от 2G ъм 3GS, скоро ще си взема и 4. Разликата в моята производителност не е толкова голяма, колкото е в тази на устройствата, но, някак, не мога да приема мисълта, че може да е по-добре

Точно така ми отиват всичките фрийленс доходи всеки месец, оборудване, оборудване, оборудване. Не мисля, че е лошо обаче. Занимавам се професионално с IT, същевременно това ми е тръпка, една от най-големите радости в живота ми, така, че, нека бъдем хедонисти, защо да не си угаждаме?

Темичката е малко или много безсмислена, според мен, защото всеки сам си преценява. Ако за теб няма смисъл, не си купувай, но, има ли смисъл да се опитваш за захраниш егото си, надявайки се някой друг да сподели подбудата на постъпката ти? Проблемът започва да става по-сериозен - недостатъчна сила и вяра в собственото решение, самият Фройд го диагностицира като болест. Няколко стъпки по-късно идва конформизмът. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изместваш същността на въпроса към друга посока.

Темата не е пряко или коствено свързана с мен дали ще си взимам новият модел или не ,а заслужава ли си всяка година да сменяме айфона си или не. Също така може да бъде и друго яче зададен. Заслужава ли си както излезе нов модел телевизор да захвърлим "стария" и да вземем възможно най новия само защото има още един HDMI вход и е с 2 инча повече.

Аз нямам проблем в решението си та чак и тема да пускам за това. Хареса ли ми нещо моментално го купувам без значение дали утре ще имам пари или не.

Май щом си си взел новият модел ти си гъделичкаш егото не аз с моето решение.

Разбирам ако въпроса беше свързан пряко с Nokiа нещата там стоят коренно различно.

Защото разликата от медел до модел е ОГРОМНА. за пример n95 i n97. Тогава се заслужава да се сменя. Но я да сравним за същият период 3G и 4G. Разлика толкова фрапантна няма.

Ако и при айфон беше такава иновацията всяка година с дисплей , функции и тн. нямаше да се замисля да я сменя, но тя не е.

ПОкажи ми на твоят 4G какво можеш повече от мен. Нищо.

Какво ще отвориш Google maps с 1 сек по бързо или че нещо което върви при теб няма да тръгне и при мен.

Като си IT специалист и получаваш 2500-3000 лв. заплата бълха те охапала дали веднъж в годината ще го смениш.

Но за хората дето взимат между 500 и 1500 лв. заплата и издържат семейство/аз не съм женен и не визирам мен/ по друг начин седи въпроса дали си заслужава да си го купят.

Ще го вземеш , ще лишиш теб, жена ти децата ти от много неща и в крайна сметка ще осъзнаеш че това което си взел не е чак толкова различно от предното а единственото което си постигнал е да си повдигнеш егото.

Не искам да споря с никой, просто исках да споделите дали наистина си заслужава да се сменя устройството всяка година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,

Именно разликата от модел до модел кара хората/зомбитата/... да купуват. Ако Стив Джобс беше излязъл и казал - ето новия iPhone 4 с по-бърз процесор и повече памет никой нямаше да плати тия пари за upgrade-a. Просто Apple слагат повече екстри (било то и революционни като мултитаскинга 21.gif и пускат новия модел.

А за въпроса с купуването всичко е въпрос на его - не може комшията да има по-добър телефон от твоя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото разликата от медел до модел е ОГРОМНА. за пример n95 i n97. Тогава се заслужава да се сменя. Но я да сравним за същият период 3G и 4G. Разлика толкова фрапантна няма.
 

Доста голяма глупост каза!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Особено това за заплатата беше изключително тъпо. Първо, да се оглеждаш на другия в канчето си е чиста проба българска злоба и завист. Второ, като имаш малки доходи и семейство за издържане, то си правиш приоритети при разходите, а тези приоритети надали включват стоки на лукса, към които се числи и iPhone. Аз не видях Deezel да е споменавал доходите си, нито да се обръщал лично към теб. Когато в един пост се говори в единствено число, то съвсем не е задължително да става дума ЕДИНСТВЕНО за теб, колкото и значим и неповторим да се чувстваш в собствените си очи. Просто не си единствен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо си ми говореше на мен,. Ако прочетеш отново поста му ще разбереш.

Не изпитвам завист ни най-малко, защото и моите доходи са горе долу толкова, а и пряко съм свързан с IT специалисти и знам много добре доходите им.

Май по-добре беше темата да е във вид на анкета, защото така много се отнесохме и захванахме съвсем други теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек има пари няма нищо лошо в това да си купува постоянно всяко ново нещо, било то автомобил, телевизор или iPhone. Темата наистина е безмислена :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично като взимам телефон инвестирам в него. Избирам го така, че да отговаря на потребностите ми и не смятам, че само защото има по-нов модел си заслужава да го заменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, мнението ми не беше обърнато към теб. Всъщност, дори не бях прочел инициалното мнение и името на автора му. Имах идея за какво става въпрос, това не е първата такава тема. Във форумите за автомобили (каквито не посещавам) всички притежатели на по-стар модел пускат такива теми, споделяли са ми. Същото е и тук.

Не мисля, че има нужда да намесваме доходите на когото и да било. А това с "лишаваш жената и детето си" просто ме втрещи. Аз самият не съм женен и нямам деца, макар да споделям същствуването си с най-прекрасното същество на света. И, щом съм решил, че мога да си позволявам покупката на каквото и да било, значи това наистина е така и не лишавам половинката си от каквото и да е, пък и тя не е миловидна домакиня, която прави фелацио на мъжа си за пари, а иначе готви по цял ден.

Дразни ме как българите разпределят парите си, харесват си нещо, купуват си го и после остават с няколко лева и живеят един месец като мръсни цигани. Препоръчвам на всички да си свалят няое приложение за менажиране на финансите, много са удобни, така си спестявам добри суми за всякаки "глезотии", без да понижавам стандарта си на живот.

Та, все пак, скъпи ми Жоро, аз не разбирам причината за тази тема. Твоето заслужава ли си и моето заслужава ли си не са еднакви понятия. Няма един отговор. Всичко трябваше да се случи по друг начин - трябваше да се питаш "Заслужава ли си за мен?" на ум, да си отговориш и съответно да ъпгрейднеш или не. А не да се допитваш до нас. Ние не можем да знаем какви са твоите финансови и морални приоритети. А, единен отговор, както споменах, няма.

За мен смисъл има. Върша около 1/3 от работата си с iPhone-а. Използвам десетина специализирани приложения. Да, ще си купя 4, тъй като високата резолюция на дисплея, по-издръжливата батерия и по-качественото видеозаснемане са важни за мен. Скоростта също, всяка секунда е важна. И, добре, ще кажеш, че можеш всичко с 2G-то си (3GS де). АКо искам да съм дребнав, мога да изтъкна, че нямаш жироскоп, например, и че не можеш да снимаш 720p видео. Но аз не съм. Мога обаче да се бася, че мога да върша всичко, което вършиш на компютъра си с един iMac G3. Обаче разликата е голяма. Мога да стигна от точка А до точка Б с трабантче и с Mini. Капиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме за дизайн - някой помни ли добрия, стар Т610 от SonyEricsson? Все се чудех четворката на какво ми напомня...

На мене супер много ми прилича на Vodafone 225.

20070727091205110.jpg

Аз лично нямам пари за iPhone 4. И да имах пак нямаше да си го взема, защото не ми харесва дизайна. Дизайна на 3G/3GS ми харесва мнооого повече от на 4. Някак си по стилен е, а новия ми изглежда много казионен.... По скоро бих събрал пари за 3GS, ако 3G-то издаде багажа. :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...