Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Размисли и страсти за OS 3.0


Anthony

Въпрос

Ползвам 3.0 още от излизането на GM (телефонът ми е 3G, фабрично отключен) и бях много доволен преди да излезе джейлбрейк. Първо ресторнах с къстъм фърмуер и не останах доволен. Телефонът стана муден, зависваше, имах пропуснати обаждания. След това направих рестор и джейл с redsn0w 0.71. Още по-зле. Телефонът стана по-бавен от 1.1.1., не можех да приемам обаждания винаги, налагаше се често да го рестартирам. Вчера реших да направя пореден рестор и джайлбрейк с 0.72. При джейлването избрах да качи Cydia и Icy. Голяма грешка. Това бъгва Cydia и не иска да си качи ъпдейтите. Мъчих се доста да го оправя, но не успях. Направи ми впечатление обаче, че телефона вече работи значително по-бързо. И така, направих поредният рестор и този път избрах да ми качи само Cydia. След това тя си се ъпдейтна без грижи и от нея си качих Icy. Всичко работи перфектно, а скороста си остана много добра. Изчезнаха и всички предишни проблеми. Като извод мога да кажа следното: Всички, които имат някакви грижи след преминаване на 3.0, най-добре да направят рестор на чисто, после set as new phone, а при джейлбрейка да качат само Cydia. Задължително да използват последната версия на redsn0w.

П.П.

Знам, че сега Адамво ще напише, че никога не е имал такива проблеми, но това го пиша за всички останали :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • tonygti

    18

  • Anthony

    7

  • mupo

    7

  • Severus

    4

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Антъни, да наистина не съм имал тези проблеми при бета версиите. При финалната също не съм имал и причината да не съм, може би се крие в това, че аз Icy нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е в Icy причината, в първите версии на redsn0w. А ти си го правил на Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз го направих с PwnageTools, сложих и Cydia, и Icy и не съм имал такива проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както в една друга тема писахме... с win е така, много проблеми :)

Аз също под мак нямам никакви грижи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Стига с това Win/Mac, AMD/Intel, ФК Левски/ФК ЦСКА, ATI/Nvidia.

Тези спорове до никъде не стигат, понеже всеки си знае своето.

Аз направих рестор и jailbreak под Windows XP SP2 Media Center Edition с redsn0w 0.7.1 и както вече писах нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Както в една друга тема писахме... с win е така, много проблеми :)

Аз също под мак нямам никакви грижи :)

Аз и под Win нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

и аз нямам никакви проблеми... даже усещам, че по-бързо ми работи спрямо бетите... сравнявах го и с друг 2Г телефон с FW 2.2.1 и си личи бързината! Аз съм с 2G и качих първо къстъма на Тъндър и всичко си бачкаше идеално докато некачих Winterboard и телефона не се пусна повече... ресторнах пак с руски къстъм FW, който освен, че отключва телефона той качва отново Cydia и Icy ... и отново телефона си бачка идеално... сега съм и с SBSettings и всичко си ми върви без проблеми! Всичкото това го правих през Windows 7... Изключително съм доволен от телефона! И бих го заменил за 3Gs-а единствено, ако цената му стане 1000 лв. Понеже сега гледам 32GB в GlobalCo е на цена от 1799 лв. Което хич не ме устройва! Понеже не съм човек с излишни финанси за такива неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре, де, мамка му, написал съм всичко това за да знаят хората с проблеми как да ги решат. В целия свят се оплакват от това, стигнал съм до някакво решение и съм го постнал. Не мога да разбера защо притежанието на някаква вещ ви прави нещо повече? Дай да пишем и кой каква кола има, а? Ето, Аmmcfc ползва и Мак и Уин, Джони и Авелики също. Никой от тях не е тръгнал да плюе едното или другото, просто защото трябва да си наистина слабоумен за да кажеш, че Майкрософт прави само боклуци. Или да пишеш M$, докато от Епъл всички е евтинко, даже безплатно. Почвам много да се дразня от подобна снобария или не знам и аз как да го нарека. Някакво кретенско поклонничество към дадена марка, което не мога да приема. Мога да си купя Мак, но няма да го направя. Това си е лично мой избор. Ползвайте си квото искате, ама не серете в темите. Чакайте с изплезен език Стив Джобс да ви подхвърли поредната 5 годишна "новост" и си мислете, че сте богоизбрани. Амин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Добре, де, мамка му, написал съм всичко това за да знаят хората с проблеми как да ги решат. В целия свят се оплакват от това, стигнал съм до някакво решение и съм го постнал. Не мога да разбера защо притежанието на някаква вещ ви прави нещо повече? Дай да пишем и кой каква кола има, а? Ето, Аmmcfc ползва и Мак и Уин, Джони и Авелики също. Никой от тях не е тръгнал да плюе едното или другото, просто защото трябва да си наистина слабоумен за да кажеш, че Майкрософт прави само боклуци. Или да пишеш M$, докато от Епъл всички е евтинко, даже безплатно. Почвам много да се дразня от подобна снобария или не знам и аз как да го нарека. Някакво кретенско поклонничество към дадена марка, което не мога да приема. Мога да си купя Мак, но няма да го направя. Това си е лично мой избор. Ползвайте си квото искате, ама не серете в темите. Чакайте с изплезен език Стив Джобс да ви подхвърли поредната 5 годишна "новост" и си мислете, че сте богоизбрани. Амин.

Аз съм съгласен с теб. Който не може да се оправи с Мак, ще има проблеми и с Уин, както и обратното, така че не зависи от ОС-а. Майкрософт не прави само боклуци, аз си работех на ХР, после на Виста откакто излезна и сега ползвам 7цата и съм супер доволен. Както и от вече почти 2 години ползвам ХВОХ 360 :) Сляпото фенство на дадена марка води само до загуби за потребителя и печалби за компаниите, доста често незаслужени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ауу човек да не се пошегува,.,, вие на къде обърнахте :)

Определено ако трябва да се пише $ някъде, то това е при епъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз правя чисто нов рестор и джеилбрейк с redsn0w 0.71 слагам сидия и Icy и веднага почват проблемите с неъпдейтването на сидия. Пробвам варианта да кача само сидия, но веднага почват други проблеми... не ми работи bossprefs и разни други тъпотии... Пробвах и с redsn0w 0.72 и пак същата работа. Ем така не става. ем иначе... е какво да правя в този случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с 2G...За сега нямам проблеми.Само че правих 2 рестора,защото не чета.В темата за връщане на ръчен бекъп,пише да не се връщат СМС-ите ,а аз ги върнах и ресторнах наново :( Иначе общо взето няма други ядове

EDIT: И ми направи впечетление,че снощи като инсталирах SBsettings и ми заби телефона (много яко).Но след Hard Restart взе,че се оправи и всичко си тръгна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Aз имам малък дразнещ пробелм. Когато влезна в settings ми се запаметява последната директория в която съм бил. Това се получава докато ми зарежда и после си ме връща в началното меню на settings. Помогнете да го оправя този проблем. :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

blizzard тук става въпрос за FW 3.0, ти си с 2.х и инсталиран Backgrounder, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Между другото само да подметна, че аз си направих ръчен бекъп на SMS, Call History, Maps, Safari, AdressBook, Notes... и всичко си го върнах и всичко си ми е наред както съм написал на първата страница...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това, че записах 3.0 ми беше най-голямата грешка ;(

А по принцип винаги изчаквам нещата да се изяснят кое, какво, как и тогава правя някоя нова стъпка, а този път избързах и ето, че куп проблеми настанаха... ;(

Някой има ли представа докога тая Cydia няма да се ъпдейтва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поне 3 пъти се е ъпдейтнала откакто излезе 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз не мога да изтегля нищо от нея. Дава ми няква грешка и това е. Даже ъпдейтите, които си излизат от време на време само се трупат и така си стоят. Нищо не мога да ги направя. Баси смотаната работа....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо при теб не е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Стига с това Win/Mac, AMD/Intel, ФК Левски/ФК ЦСКА, ATI/Nvidia.

Тези спорове до никъде не стигат, понеже всеки си знае своето.

Аз направих рестор и jailbreak под Windows XP SP2 Media Center Edition с redsn0w 0.7.1 и както вече писах нямам проблеми.

Пробвах първо с кастъм,и не ми се получи-забива,бави. После минах по стъпките на mupo(winxp sp3 pro), и вече нямам грижи. Сериозно се замислям обаче имаше ли смисъл? Няма кой знае каква разлика , докато бях с 2.2.1 тел-а бачкаше на страх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Нещо при теб не е наред.

Какво да не е наред? 100 рестора направих. Сидия си работи ако при рестора не дам отметка на Icy, но пък тогава куп други неща не бачкат. А когато при рестора дам отметки и на Сидия и Icy когато се опитам да изтегля нещо от сидия след като го download и се опита да го инсталира ми дава ето тая грешка: "Internat Error, Could not perform immediate, configuration (2), on essential" ??????? Някой да помага защото вече положението е сериозно. Аз досега никога не съм имал проблеми с каквото и да е било. С предишния фирмуер всичко си правех от първия път и просто проблеми не съм имал. Сега направо се върнах в първи клас...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...