Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Въпрос към хората, които са взели iPhone4 от Globul


dViktor

Въпрос

Имам iPhone4 от Globul. Преди известно време започна както си е на 2G мрежа да губи обхват и изписваше No Service. Пробвах няколко варианта, рестори смених си микро сим картата но проблема отново се появи. Само с рестарт на апарата се оправяше. Накрая го дадох за рекламация и след 4-5дена ми го смениха с нов.

Новия апарат за сега е добре, но да видим как ще се държи. Питах един познат и при него също се забелязвало прекъсване и го ползвал само на 3G.

Вече почвам да се съмнявам, че нещо Globul не са си направили нещата. Или микро сим картите им не са както трябва.

Та въпроса ми е дали някой е забелязал такива проблеми с мрежата на Globul и iPhone4. Една година ползвъх 3GS и нямах никакви грижи с обхвата и мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Преди ден-два клиент ми се оплака от същото. Реших да се убедя и действително беше така. На 2G режим обхвата пада до No Service, но щом пуснеш 3G и задължително рестартираш работи. Не е трябвало да го сменяш, ама а де, от къде да знае човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с iPhone 4, който съм взел от Глобул, но телефонът е без договор и си го ползвам с M-Tel micro sim. Нямам нито един от посочените проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трябваше да поразпитам преди да го сменям, но както и да е.

Извода какъв е че Globul не са си направили нещата както трябва и продават телефон който не работи както трябва в тяхната мрежа.

Ще го тествам как ще е като пусна постоянно 3G-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с Глобулски 4G, който ползвам с Vivacom- нямам никакви проблеми нито 2G или 3G!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е явно само с картите на глобул!

Какво ли може да се направи по този въпрос. От 123 едва ли ще могат да ми кажат нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с iPhone 4, ФО, от Англия. Ползвам го с карта на Виваком и при мен е точно обратното. На 2G обхвата ми е винаги пълен и не мърда дори при death grip, а на 3G e под всякаква критика. Не съм виждал микро сим на глобул, но ако чипа е със същата големина като стандартния сим, ми се струва просто твърде голям. На Виваком чипа е с по 2мм по-тесен от този на глобул. Явно проблема е в операторите.

Неофициално един приятел, който работи във Виваком ми сподели, че има някаква особеност в комуникацията между iPhone и радио мрежата(тази за обаждания, не за интернет) на операторите и това е при всички, включително глобул, които са официален продавач на iPhone. Тъй като не ги разбирам нещата в тази област, се разбрахме да се видим и да ми обясни по-подробно и с думи прости, за да го разбера. После ще пиша пак.

Редактирано от Grievous
Кому беше нужен този цитат?!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещата кривнаха към една друга тема и глобалния проблем с обхвата на iPhone 4. Нека се изказват онези от Вас, които са закупили телефона от Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На места където е по слаб сигнала определено има проблем! Пада на една чертичка до No servise!С 3GS нямах такъв проблем!Довечера ще пробвам на 2G мрежа и ще споделя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мене няма проблем. на 2 ж. но на 3ж ми пада само на 1 чертичка.е верно на 2ж бавно зарежда ама иначе няма проблем с карта на глобул съм тяхната м@м@ прокл$та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Спряно 3г-пълен обхват!Пускам 3г-то-No service!Това става на място,където обхвата на глобул е наистина по-слаб!Май ще слагам SBS setings:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен е друго, спирам 3G и ми изписва No service. Пускам го и си има обхват, най - интересното е че като съм на място където няма добро покритие 3G си минава на 2G, имам си интернет говоря никакви проблеми, спра ли 3G и губи обхват. С рестарт се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След няколко теста и с помощта на колегата lyubaka от форума установих, че проблема май е в мрежата в района около бул. България и Билата, и Манастирски ливади (противоположно на Била). Другаде из София не се забелязва такова нещо, бях командировка във Велико Търново и нямаше никакви проблеми.

Явно има нещо с мрежата! Сега остава от Глобул да вземат да установят какъв е проблема и да го оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След няколко теста и с помощта на колегата lyubaka от форума установих, че проблема май е в мрежата в района около бул. България и Билата, и Манастирски ливади (противоположно на Била). Другаде из София не се забелязва такова нещо, бях командировка във Велико Търново и нямаше никакви проблеми.

Явно има нещо с мрежата! Сега остава от Глобул да вземат да установят какъв е проблема и да го оправят.

Живея точно в този район (до бившата сграда на Лексус) и определено от няколко месеца има проблем тук, така е. Но обхвата се губи и на Нокиите на жена ми и на други хора, като дойдат в къщи. Понякога показва пълен обхват, но не се получава връзката или ако стане, то не се чуваме с другата страна. Другия случай е ясен - или стои на границата на изчезването или направо си пише No service.

Но не съм съгласен, че никъде другаде освен в горепосочения район в София го няма проблема. Продължавам с едната карта да си ползвам 3GS-а (имам го от година, ФО, закупен от Глобул), но в добавка имам от месец с другата карта и една 4-ка, също ФО, закупен от Англия. Определено първо си мислех, че нещо 4-ката не е в ред и щях да пиша тук за проблема, но от известно време същия факт с губенето на обхвата се появи и на 3GS-а. Няма хронология, няма закономерност кога губи и кога не, случва ми се и на път да стане или в кой да е град или на различни места в София. Когато загубят обхват единствено помага рестарт. Само да спомена, че не губят обхват заедно и по едно и също време - тоест единия има, а другия няма. Никога не се е случвало и двата да изгубят обхват на едно и също място по едно и също време.

От два месеца имам Pad with Wi-Fi + 3G и при него дори не мърда обхвата и с чертичка.

Една от колежките в офиса също има iPhone 3GS ФО от Глобул и на нейния се получава абсолютно същото с No service.

Това са моите наблюдения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди няколко дена писах доста подробен мейл на Глобул, и вчера им се обадиха, казаха че имали някакъв проблем, но бил от трета страна и неможели да кажат конкретен срок да отстраняването му. Приблизително 1-2 месеца това и бяха думите.

Дано изобщо да стане нещо, че малко се съмнявам но ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам същия проблем с "No service" ... с 4ка фабрично отключена от UK и карта на виваком.

При изключено 3G постоянно ми излиза "No service" и забива, докато не се пусне 3G-то или не се рестартира телефона.

3G-то ми намалява обхвата, но с него няма проблеми и работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми, освен да си смените оператора... :Wink::blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте .. искам да попитам следното.Преди три дни закупих от Глобул два апарата Iphone 4(32Г) версия 4.1(8b117);Modem Firmware 02.10.04.И на двата е направен Джейл с limera1n.На този който ползвам аз когато е спряно 3Г потреблението ,състоянието на антената е в максимално или близко до него състояние , в момента в който пусна 3Г'то спада до почти максимално 1 бар (левичар съм и определено го държа и "неправилно"). Искам да попитам за съвет как да постъпя относно Глобул ...? За мен определено има проблем с антената ... Другия апарат се държи по-добре . За тест сравних и с 3Г апарат , с него на тези места нямам никъв проблем , също така и с апарат 2Г няма проблеми .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така е, проблема съществува както е писано и по-горе! При мен с включено 3g п ада до една две черти, но не губи обхват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен също пада до две чертички, при включено 3G, и леко се влошава качеството на разговора. Почва да се губи сигнала за момент и да се появява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера занесох двата телефона , и ми ги взеха за рекламация без никви проблеми .... направо съм фрапиран , но е рано за радост ,нека да видиме какво ще ми върнат.

EDIT : 07.12.2010 - Телефоните бяха заменени с нови .

Редактирано от zooyork
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много ми харесват Apple-ите,но....продадох си 3g-то заради този проблем NoService от Глобул,не си купих 3GS,сега си купих 4-ката и пак същия проблем на 7-8 дена изписва No Service...понеже го ползвам на 2G да не му пада бързо батерията...рестарт или пускане на 3G и се оправя...еми мисля че е прекалено за апарат 1019 лв. кеш.Незнам дали да го продавам или да го давам в сервиз на глобул...и да го купя от Мтел..тъкмо се зарибих да си взема лаптоп макбук и пак разочарование от телефона...прочетох всичко надолу но не видях решение на този No Service problem(освен рестарт и 3Г превключване което е неприемливо за мен)..pls ако някой вече е намерил решение да пише... че не искам да го продавам ,писна ми от htc-та! поздрави!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще изчакам още малко и отново ще пиша на Глобул да проверят какво става и какви са проблемите в този район на София, на предишното ми запитване ми казаха, че има проблем и се очаква да се реши в близките месеци. Чувам и други хора да се оплакват от същия проблем загуба но обхват и не са с iPhone. Много неприятна ситуация.

Sti на това място бул. България, Билата и Манастирски ливади ли ти прави проблеми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще изчакам още малко и отново ще пиша на Глобул да проверят какво става и какви са проблемите в този район на София, на предишното ми запитване ми казаха, че има проблем и се очаква да се реши в близките месеци. Чувам и други хора да се оплакват от същия проблем загуба но обхват и не са с iPhone. Много неприятна ситуация.

Sti на това място бул. България, Билата и Манастирски ливади ли ти прави проблеми?

Не,няма значение къде се намирам,просто минават 8-9 дена и No service...Благоевград,Велико търново,София...където и да съм бил..губи обхват прибирам се в нас понеже ми е личен тел. и говоря 5-10 мин на ден,и гледам изгубил е обхват и изобщо не съм забелязал...е не мога постоянно да го наблюдавам... :)май ще го продам...че тези в сервиза на Глобул не ми вдъхват доверие....или поне на 123 ми казаха че никога не били чували за такова нещо :)) добре са ги обучили..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си го купил от Глобул няма да имаш проблеми със сервиза, ще ти го подменят в рамките на 1 седмица. Те не ги ремонтират, по точно такива проблеми с обхвата си заменят с нови. Според мен пробвай, нищо не може да загубиш.

При мен съществува проблеми само на горе посоченото място, никъде другаде. Проблема е явно в твоя апарат, пробвал ли си да смениш сим картата или да направиш един чист рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...