Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Въпрос към хората, които са взели iPhone4 от Globul


dViktor

Въпрос

Имам iPhone4 от Globul. Преди известно време започна както си е на 2G мрежа да губи обхват и изписваше No Service. Пробвах няколко варианта, рестори смених си микро сим картата но проблема отново се появи. Само с рестарт на апарата се оправяше. Накрая го дадох за рекламация и след 4-5дена ми го смениха с нов.

Новия апарат за сега е добре, но да видим как ще се държи. Питах един познат и при него също се забелязвало прекъсване и го ползвал само на 3G.

Вече почвам да се съмнявам, че нещо Globul не са си направили нещата. Или микро сим картите им не са както трябва.

Та въпроса ми е дали някой е забелязал такива проблеми с мрежата на Globul и iPhone4. Една година ползвъх 3GS и нямах никакви грижи с обхвата и мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Две 4-ки смених и не съм имал проблеми с обхвата "No Service".

Първият ми беше от Испания другият от Глобул го купих.

Мои познати имаха подобни проблеми и от оператора си смениха сим картите с MicroSim и от тогава не съм ги чул да се оплакват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Глобул имат сериозен проблем с мрежата, не е само при 4 проблемът. Вчера ползвах 3G мрежата и след като я спрях -ноу сървис. Случката я повтори днес, като и двата пъти беше в кв. Княжево- в други райони никога не съм губил мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хм, наскоро си срязах картата и в момента я ползвам на 3гс-а с адаптер за стандартен сим. Днес за 2-ри път ми изгуби мрежата. Мислех си, че съм я срязал некадърно или Ауто3г прави проблеми, ама явно ще да е от самия оператор..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си го купил от Глобул няма да имаш проблеми със сервиза, ще ти го подменят в рамките на 1 седмица. Те не ги ремонтират, по точно такива проблеми с обхвата си заменят с нови. Според мен пробвай, нищо не може да загубиш.

При мен съществува проблеми само на горе посоченото място, никъде другаде. Проблема е явно в твоя апарат, пробвал ли си да смениш сим картата или да направиш един чист рестор.

не но го ъпгрейднах до 4.2.1. и сега ще видя има ли резултат..ако не ...както ми препоръча ще го дам в глобул...

мерси много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здр на всички,преди 15 дена си взех iphone 4 16гб от глобул отключен на свободна продажба с микро сим на глобул не съм правил джаилбреак.На 2G 4 дена работи и no service, пускам 3G и се оправя както и с рестарт пак се оправя и на 2G си идва обхвата,след това нещата се повтарят. Дайте съвет какво да правя да го връщам или...Виждам, че и други са с този проблем ако някой е оправил проблема с no service по някакаъв начин да помогне.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Връщай го без да се замисляш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен на 3Gs го прави, имам гаранция до 12.2011 , но се чудя с какво ще ми го сменят, като вече не се произвеждат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като отидеш ще разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен няма логика на 2G да няма мрежа и като пуснеш 3G всичко се оправя.Поне това не би трябвало да е проблем в телефона, си мисля по скоро или софтуерен лош ром или някаква настройка в самия телефон да се пипне или по мрежата на глобул .Ще продължа да го тествам моя и да видим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не търси логика в повреден чип. Ако искаш да имаш работещ телефон, отиди да го подменят.

П.С. Ако не ми вярваш, продължавай да тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами най вероятно накрая ще отида да го сменят.Всъщност предишния ми тел беше iphone 3G и имах същия проблем с глобул,но го продадох и човека си го ползва и до днес без проблем на 2G на мтел без да губи обхват

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като си наумил сам да си трошиш главата, защо изобщо питаш нас? Или е така, само за собствено успокоение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

аз съм от хасково имам проблем с 4та 4.2.1 globul на 2g губи обхват а на 3g има.без рестарт неможе да намери 2g забелязах че обхвата бавно пада по чертичка на ден на 2я-3я ден и батерията почва да пада по-бързо след рестарт се оправя.имам и 3g и 3gs не съм имал проблем

gorgior: В Хасково точки , запетайки, главни букви ползвате ли?

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ам това:

Aveliky

Не търси логика в повреден чип. Ако искаш да имаш работещ телефон, отиди да го подменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Немога да си обясня всичките тези телефони с подобни проблеми са взети от Глобул, цялата партида да е с дефект. Аз преди 2 дена отново си оставих телефона на сервиза им да го гледат, това ми е вторият първият също даде проблем и бе заменен.

Някой да е имал проблеми с Мтелска карта или друга? Ще видим след 1 седмица какво ще ми кажат. Но това е всеобщ проблем с iPhone4 взет от Глобул .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както бях писал някъде, с Ментел, при мен положението е точно обратното. Като пусна 3G, обхвата ми пада наполовина. Не стига до пълното му изчезване, но...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отговора е ясен - дефектна партида.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

85043HSPA4S това ми е сериала ако някой има същия проблем нека сравним дали са от една партида.дали глобул не ни набутва дефектни телефони.в магазина ми казаха че с същия проблем има още няколко телефона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ситуацията е много неприятна, какво ли ще стане като ми го върнат и кажат, че няма проблем? Или ако го сменят с нов и той отново почне да прави същите проблеми, колега от форума е със същия проблем, и новия му апарат губи обхват. Ако цялата им партида е с такива дефекти.

Чеда се какво да правя, парите няма да си ги взема обратно.

Да се занимавам само със сервизите им не си е работа, но друг вариант май няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Те нямат сервиз :) Чакай, а междувременно нищо не ти пречи да драснеш някой ред на епъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Нов съм във форума. Имам Iphone 4 от глобул и имам същия проблем с No Service както всички Вас. Въпроса ми е следния: Телефона ми е на 4 месеца и твърдо съм решил да го върна за рекламация в Германос, но ще ми важи ли гаранцията в случая като е Jailbreak-нат? Някой друг връщал ли е джейлбрейкнат телефон в глобул и имал ли е проблеми с това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не си и помисляй да им го носиш джейлбрейкнат!

Направи му рестор и джейла ще изчезне.

Тогава спокойно може да им го засилиш по гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приятелски съвет: изискай да огледат пред теб маркерите за влага и да ти дадат приемо-предавателен протокол в какво състояние им го оставяш. Германос имат лоша слава по отношение на спазване на гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...