Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Няколко проблема с MacBook Pro


DreamcatcheR

Recommended Posts

Хаха. Купих диск, отворих мак-а, като следвах инструкциите по видеото и стигнах до премахването на супердрайва. Сега нямам в какво да сложа новия диск, защото бях останал с убеждението, че се ползва обвивката на сд-рома :D разбрах, че ми трябва отделен enclosure. Откъде мога да се сдобия с такъв за най-кратко време и най-малко пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах в eBay.uk за 16,95 паунда , пристигна от Шангхай по пощата за 20 дни , всичко беше точно и още щом го взех в следващите няколко минути (около 15 мин) го инсталирах на мястото на двд - то , сега съм с два диска един основен ssd 128 gb и втори нормален с 500 gb 7200 оборота. Ако срещнеш затруднение с намирането и решението от коя фирма да го поръчаш пиши на ЛС , ще ти изпратя контакта .Мога да помогна и със съвети при монтажа , ако е необходимо , но определено не е сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас колеги смята ли да си изнася "хоум" папката извън SSD-то? Аз обмислям да го направя това, струва ми се малко по щадящо за SSD-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hrelas, да не говориш за някои от тези:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220697659879&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180524269893&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

Единственото, което ме дразни е, че ще трябва да чакам 3-4 седмици, докато пристигне.. Търсих някой европейски търговец, ама няма.. (Само един немски 65 лири :) )

Някой поръчвал ли е от този сайт?: http://eshop.macsales.com/ най-евтината им доставка до България е под 5$. Вече тук ще има и други разходи на митницата като пристигнат нещата де.. Гледам примерно 2х4 гб рам за 112$.

techo, и аз мисля, че е по-добре да я преместиш.

В момента клонирам стария диск с Carbon-a, който препоръча. Клонирам в/у външен диск. След това как да буутна от него така че да прехвърля всичко на новия диск?

Засега ще прехвърля всичко на хибридния диск, а като взема enclosure, ще ползвам стария за бууткамп може би..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал няколко пъти. Никакви проблеми, бърза доставка. Но.. това беше преди 1.1.2010. От тогава насам, стана сложно т.к. трябва да се занимаваш с митница и т.н. Предпочитам UK онлайн магазини. Поръчаните неща пристигат директно в офиса/дома.

Редактирано от ivaylodj
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас колеги смята ли да си изнася "хоум" папката извън SSD-то? Аз обмислям да го направя това, струва ми се малко по щадящо за SSD-то.

Ако ще го ползваш 50 години, може да почнеш да го щадиш. Иначе се съмнявам при нормална употреба да достигнеш лимита на запис на отделните блокове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам примерно 2х4 гб рам за 112$.

2 x 4GB Kingston DDR-3 1333 - 135 $

На склад, с 5 години гаранция.

112 $ + транспорт + 20% ддс + 1 ден разправии по митниците + без гаранция + незнайна марка = "страшна далавера"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента клонирам стария диск с Carbon-a, който препоръча. Клонирам в/у външен диск. След това как да буутна от него така че да прехвърля всичко на новия диск?

Засега ще прехвърля всичко на хибридния диск, а като взема enclosure, ще ползвам стария за бууткамп може би..

Защо не копираш всичко директно на новия, хибриден диск? Макар че аз бих направил една чиста инсталация и после с migration assistant можеш да изтеглиш някои неща от time machine бекъп, ако имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямаше как.. Единственото, за което се сетих е да клонирам от стария на външен и след това от него на новия. Вече всичко е наред. След като свърши прехвърлянето на информация, зададох новия диск като системен от сетингс. Направих му repair permissions и verify disk. Изключително съм изненадан от бързината!

Време на стартиране:

-------------------------------преди-----------------------------------------------------------------сега---------------------------------------

60e5b09004b06894.jpg0cd51c747027841d.jpg

lap 1 - от boot up до показване на десктопа и иконите.

stop time - от boot up до зареждане изцяло (skype, transmission, istats, evernote, gmail notifier, dashboard, translator)

Сега всяка програма ми се отваря за по няколко секунди. Най-тежките отнемат до 7-8 (photoshop, word, pages, aperture). Firefox-a летиии (с всичките му адд-они).

Много съм доволен засега, всичко е много бързо :) Остава само да взема РАМ от Anthony и всичко е на 6.

Иначе самия диск почти не се чува, единственият минус е, че май имам с 1 час по-малко батерия, но не ми е проблем след като го ползвам повече за десктоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hrelas, да не говориш за някои от тези:

http://cgi.ebay.com/...E:X:AAQ:US:1123

http://cgi.ebay.com/...E:X:AAQ:US:1123

Единственото, което ме дразни е, че ще трябва да чакам 3-4 седмици, докато пристигне.. Търсих някой европейски търговец, ама няма.. (Само един немски 65 лири :) )

@DreamcatcheR,

точно за тези говоря. От чакането няма как да се избяга.Важното е че пристигат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се омазаха нещата с една програма сканираща хард диска и в момента не ще да запали. Като го пусна ми мига иконка с въпросителен на сивия фон. Буутнах от диска с Мак ОС и пуснах repair на hdd-то, но ми казва, че не може да го поправи и да си копирам колкото мога от данните и да форматирам. Обаче самия диск не ми се маунтва. Как мога да си прехвърля информацията и въобще възможно ли е? Посредством Терминал например? Много лошо стана, понеже тия дни всички хардове на компютрите около мен се скапаха и си изтрих всички бекъпи на външните дискове, за да копирам информация, та сега нямам нищо запазено от Мак-а...

edit: оправих се още в същия ден :) трябваше няколко пъти да буутна от ДВД-то и да направя поправка на диска. Всеки път ми казваше, че не може и трябва формат. Е важното е, че успях да стартирам ОС-а (за около 10 минути буут) и си направих бекъп с time machine. Всичко мина без никакви проблеми - форматирах диска и върнах бекъпа от машината на времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и 8ГБ рам сложих и машината лети, благодарности на Anthony, за което. :)

Сега имам излишни 2х2ГБ ddr3 sodimm (които бяха в Мак-а), така че ако някой си търси, да ми пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, кажи реална разлика, че и аз мисля да ъпгрейдна рамта. Интересува ме дали забелязваш разлика в бързината на машината или само повече приложения можеш да караш наведнъж. Дай на лично и цена ако ти е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами реално разлика в бързината не усещам, понеже машината си е бърза по принцип (особено след като сложих хибридния диск) :)

Самата рам е на 1333 mhz и може би работи малко по-бързо, отколкото предишната (1067). Но в момента си е рай, преди като имах пуснат скайп и файърфойс и като стартирам Aperture, цялата се напълваше и се започваше с едни beach balls... В момента почти винаги не ползвам повече от половината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...