Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на AppleTV 2Gen с FW 4.2.1/4.3/5.2/5.3/6.1.4 чрез Seas0nPass - Mac OS


Aveliky

Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...

Аз съм го отписал отдавна АТВ3- то и засега съм се примирил с това, че ще се ползва само за youtube и airplay. Пък вече излезе ли джейл в бъдеще, би бил приятен бонус :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз много добре постъпих като прибрах Apple TV3 в кутийката му и си закупих Apple TV2.

Да се надяваме, че ще излезе джейл и за aTV3 ... някой ден :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 постъпил по същия начин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+3... и аз не купил тройка :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е -1, а +2 :tooth:

Знам бре...ама така е по интересно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои сме оптимисти и вярвахме, че ще има джейл и за тройката, ама уви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

aTV Flash (black) 2.0.1 has been released.

Improved trakt.tv syncing and scrobbling

Improved handling of nested favorites

Resolved issues with DRM file playback

Resolved SMB related conflicts with XBMC

Resolved minor conflict with Plex

Resolved rare issue with thumbnail loading

Resolved minor issue observed when clearing metadata

Resolved a number of rare crashes

Resolved issue that caused some music files to appear in 'Other' section

Enabled playlist option for top level music folder

Ъпдейтва се директно от AppleTV от меню Maintenance > Manage Extras.

(Предполагам, че и от nitoTV -> Update All също ще става.)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен няма откъде да го ъпдейтна през Maintenance.

Току-що го ресторнах АТВ-то, джейлнах със Seasonpass, сега съм с 5.0.2 untethered и atv flash black 2.0. И все още имам проблема, заради който ресторнах на първо място..

От известно време насам (около седмица) на всеки видео файл, който пусна ми буферира на всяка минута. Ползвам различни share-и - time capsule, mac, външен диск към mac-a. При всичките е едно и също. Единственият начин, по който си гледам филмите в момента е през airvideo (нещо напълно отделно от firecore). Имам чувството, че проблемът се появи, когато ъпдейтнах media player-a наскоро през maintenance. Някой друг има ли подобни наблюдения? При 2.0.1 дали е оправено? Не мисля, че грешката е в рутера, понеже по него нищо не е променяно.. АТВ-то също, все пак е ресторнато.. Някой ако има на файл ATV flash black 2.0.1, моля да ми пусне едно ЛС, че не го намирам в камъните..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем, след последния ъпдейт на media player започна през две минути да ми вади следното съобщение "your device is running low on memory".

Интересното е, че проблема го има само при media player-а, при XBMC няма драма. Във форума на Fire Core има доста писано по моя проблем, ясно е че от media player-а, но все още няма решение. И аз съм с 2.0, ако в 2.0.1 е оправено моля и аз за ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема с low memory се реши с изтриване на "последно гледани" и после рестарт от кабела;)Засега всичко е наред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потествах малко повече и забелязах, че го прави проблема с буферирането само на .mkv файлове с DTS audio (т.е. почти всички филми и сериали в HD формат).. Много жалко, а съм сигурен, че преди беше наред. Откакто ъпдейтнах на 2.0 станаха мизериите.. И все пак, да кажа, че не съм с платен лиценз. Дали пък нещо не са ни резнали - нас, пиратите :) ? Някой с платен лиценз ако може да сподели дали всичко е наред с този тип файлове.

А относно ъпдейта - maintenance и media player са си ми на 2.0.1, но в maintenance/about си седи на 2.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с платен лиценз Lifetime:

screenshot20121013at115.png

Нямам проблеми, но основно гледам сериали, които са mp4 HDTV.x264. Ако искаш ми пиши конкретно с кой файл имаш проблем, аз ще го дръпна и ще пробвам. Това, че не си с палтен лиценз няма никакво значение към момента.

edit: Пуснал съм ти ЛС :)

Пробвах с файлът, който ми посочи и няма ядове. В момента качвам клипче, което направих по време на теста и ще ти пратя линк на ЛС. При мен AppleTV е скабел към един осем портов суич, който е монтиран в телевизионният кът :) от там в един рутър Lynksys WRT54GL, който ми е основен рутър. Time Capsule ми е свързана с кабел към същият Lynksys и така става връзката между всички. Суича и Lynksys-a са със 100Mbps портове, което ми е напълно достатъчно. После ще пробвам как е по въздух, като смятам да закача Apple TV за Time Capsule през 5 GHz.

Сега направих тест и през Wi-Fi, също не ми прекъсва. Единствената разлика е във времето за първоначално зареждане, когато е през Wi-Fi става малко по-бавно. Файлът е mkv 1080p.BluRay.X264 и е с размер 9.39GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със пиратски aTV Flash :smile:

Гледам само .mkv 720p DTS /защото Dolby Digital няма звук при мен/ Нямам абсолютно никакъв проблем със което и да е било /да чукна на дърво/

Media Player ми е 2.0.1 най-новата версия.

Забелязах преди два дена, че много често взе да ми буферира, отидох до компютъра и гледам, че харддиска където е филма който гледах беше пълен догоре, имах свободни 74МБ :smile: Изтрих веднага едно .mkv и освободих 4.40ГБ свободни и проблема с буферирането изчезна.

Също така сега се сетих, че преди да пусна филма ми написа Low Memory и филма не тръгна, стоя само на надписа Low Memory. Реших да направя рестарт на aTV. Рестартирах и филма тръгна като по вода.

Дано съм успял да помогна малко или да дам някаква идея.

P.S. Забравих да кажа, че гледам по WiFi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Taкаа, реших проблема и направо ме е срам да кажа къде беше..

WiFi канала.. Явно и Тime Capsule-ите не са толкова умни, колкото се очаква да са. Беше си ми зададено на автоматично и повече от половин година си работи без проблем. Реших обаче да изтегля една програмка (от cydia - WiFiFoFum), за да видя мрежите около мен на какъв канал са. Повечето бяха на 1. А моя рутер работеше в момента на 2. Смених го на 11 и всичко си тръгна постарому от РАЗ! Всички видео файлове вече зареждат за няколко секунди. Може и някой съсед малко нагло да си е настроил рутера да работи в по-лошите N честоти и това да е дало отражение при мен. Знам ли.. Важното е, че всичко вече е наред. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

може ли някой да ми даде ATV Flash Black 2 или последния които е излязъл. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия не е 2.0 а е 2.0.1. Пуснал съм ти ЛС.

screenshot20121028at709.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Full List of Changes

  • NEW! TV Show Playlists - easily pick up from the last unwatched episode
  • NEW! Custom Favorites - create favorites from almost anything, including search terms
  • Big speed improvements while browsing movies/shows
  • Library and Search items can now be hidden from main menu
  • Now showing ‘Writers’ instead of ‘Producers’ on pre-playback screen
  • .ite folders are now hidden from view
  • Hidden files are no longer included in slideshows
  • Better metadata fetching
  • Better trakt syncing and scrobbling
  • Better handling of network settings and errors
  • Many search related improvements
  • Many subtitle related improvements (special characters, performance, etc…)
  • Fixed rare Last.fm scrobbling issue
  • Fixed rare problems when playing audio files
  • Fixed a few memory related issues
  • iOS 6 support
  • Many other bug fixes and improvements

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой пробвал ли е да джейлне аТВ2 с фърмуер 5.2 със evasi0n ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще тествам и ще пиша

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Не, не поддържа Apple tv 2

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм… нали уж пише, че подържа аТВ 2?!

Явно ще се чака да излезе нов Seas0nPass.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...