Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Няма значение откъде е закупен. Занеси го в официалният сервиз на марката, а не при търговеца. Баси и абсурда е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като напиша сервиз на Картие в Бг. ми излиза магазина на ул. Съборна 4. Ако знаете друг адрес моля да го споделите.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май е само това. Най-добре го занеси при Мето на Позитано 2 да го замери на виброграф и да ти каже дали има смисъл въобще да се разправяш. Ще отнеме няколко минути, без да се отваря часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, утре ще пътуваме към Сф. и ще мина през човека, но какъв би бил смисъла, като той ще ми каже, че има проблем часовника. От неделя до днес е вече с 5:30 мин. напред.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще мина задължително през него да видим какво ще каже. Имам още едно питане тъй като не съм от София, ул. Позитано 2 някаде тук ли се намира ? За да не се лутам из улиците

40a5652038360f41b151bc852ae9825c.png

f6fd311cae51b106c342c5b2ea1548fa.png

 

Това ли е ателието ?

2810b7d7bea0afd94b5e619c53dfc084.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е.
Самия бизнес център е на Позитано 2, ама гледай да не се объркаш с Позитано 20 и да те гледаме по новините в кадър до кака ти Корнелия със спрял часовник. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, Мето е който преди работеше със Светльо в Омега ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

turganay, на последната ти снимка е ателието. Другите снимки са от края на Позитано и е доста далеч от него. Пада се на Витошка и Позитано, почти срещу съдебната палата.

Саше, не знам къде е работил преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, вече го дадохме на Картие и обещаха, че ако не решат проблема ще изискват нов. Относно часовникара, не можахме да минем през него, че ни хвана някакъв ужасен дъжд и нямаше къде да паркираме.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
на ‎09‎.‎08‎.‎2016 at 21:42, niksan76 написа:

 

И аз да се похваля най-накрая.

 


image.jpeg

Това е резултатът от днешното ми посещение в Гюлиян.

Привет колеги! Този мой хубавец, закупен преди 9 месеца започна да дава отклонение спрамо двата ми айфона. Избързва с около минута за две седмици. До сега не се бях вглеждал но сега ми направи впечатление. Часовникът се носи през деня и вечер в къщи се сваля. Не спя с него. Събота и неделя не винаги се носи. Има ли място за притеснения и какво да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи по 5 сек/ден. И е добре, и не е добре. Пробвай като го оставиш да бъде в друга позиция, а не със стъклото нагоре - например настрани с коронката нагоре. Трябва да намериш положението, в което изостава и да го оставяш така през ноща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега винаги е оставян настрани. С коронката накоре и с хелиевата клапа надоло. Странното е, че не ми е правило впечатление да избързва. Може би защото не го нося през уикенда и често спира, съответно често го сверявам и не съм и забелязал, но сега просто се загледах. Достасъм притеснен от каквоможе да е и поправимо ли е. Нужно ли е да се търси гаранционното обслужване, все пак има четири години гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си купиш навиваща кутия и когато го оставяш, да го слагаш в нея. Трябва да не му позволяваш да спира, за да можеш коректно да го засечеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освем да започна да спя с него и да не го свалям. Колко е нормалното отклонение? Доколкото знам е нормалното да изостава, а не да избързва. Особено при моя начин на експлоатация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да избързва когато не се нуждае от профилактика. Нормалното отклонение е -1 - +6 сек/ден (нали е хронометър). За твоя модел Антъни е по-компетентен като бевш притежател на такъв. Мисля си, че +2-3 сек/ден е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сверил съм го по айфона вчера следобеда, към 16:00. Ще засега днес в същия час с колко е отклонението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сверявай го само по сайта time.is, а не по айфона. Носи го нормално, без да го сваляш за дълго и засичай средно отклонение на няколко дни или седмица, а не всеки ден или през няколко часа. Моя даваше + 1-2 секунди на месец, което е го прави най-точния ми механичен часовник, но и това е много относително и нищо не значи. Имай предвид, че според начина на носене може да дава много големи разлики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нося денем - сутрин от 8:00 вечер до 19:00. В къщи, вечер и нощем не го нося. Сега ще го сверя по сайта Time.is. От вчера до днес спрямо айфона е избързал с 2-3 секунди. Притеснението ми е, възможно ли е да има проблем и налага ли се ползването на гаранцията? Благодаря много за помоща и за всички съвети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бах тоя айфон, за атомен часовник го имате :) Откъде си сигурен, че телефонът ти не е избързал? Иначе 2-3 секунди на ден е в рамките на COSC стандарта и няма причини да го носиш в сервиз. Точността зависи от много фактори, коментирано е вече. Позиция на часовника, начин на носене, колко е навита пружината, температура и т.н. А засичане прави веднъж седмично или дори месечно. Така ще може да получиш много по-реална представа за точността, отколкото ако го мериш непрестанно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Casio за 100 кинта, което стои в шкафа вече 1 година и е 3 минути назад! Какви са тия китайски часовници които купувате, че избързват и изостават с минута за месец?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 2 дни е избързал с 4-5 секунди спрямо Time is, което прави средно с около 2.5 секунди на ден. За месец би трябвало да е около минута и 15 сек. В сравнение с на колегата Антъни, разликата е главозамайваща. Не смятам, че ако си променя начина на носене и започна да не го свалям нощем ще има съществена разлика, тъй като не съм го свалял последните 24 ч. и отново е избързал с около 2.5 секунди, както и предните 24 часа когато го свалях за през ноща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще рискуваш ли в Гюлиян да ти го разбъзикат (или пък оправят да избързва 1 сек/ден)?
Занеси им го да го пробват, може и да не ти го надраскат ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да го носиш в сервиз, това си в рамките на COSC. Казах ти да го засичаш на месец, а не ежедневно. При мен на ден беше също 1-2 сек, но като почнах да засичам на месец и се промени. Тъй или иначе, 1-2 минути на месец за механичен часовник е супер. Иди при Мето на Позитано да го замери на виброграф, но според мен няма смисъл. И не сравнявай с моя случай, защото всеки механичен часовник е уникален сам за себе си. Няма два еднакви и няма как да има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите и успокоението! Здраво се бях прецепил, че нещо не му е наред. Ще го засега за месец и ще видя как е. Тогава ще му мисля. Разбирам, че според теб всичко си е в рамките на нормалното и часовника ми си е съвсем наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...