Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Mac OS X Lion


Adamov

Recommended Posts

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Adamov

    15

  • DreamcatcheR

    15

  • Pe6o666

    13

  • iPhoneman

    12

За да си направите bootable USB на вече инсталиран Lion, влизате в appstore и задържате Option бутона, след което посочвате лъвчето. От "installed" ще ви се промени на install и си го дърпате наново. :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Adamov, лъва може да има проблеми но със старите еъри.

На жена ми е ето такъв:

screenshot20110724at300.jpg

и няма никакви ядове, аз сега си поръчах един от новите с i7 и смятам да разкарам про-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Велине, ми аз съм точно със стария :) За това конкретизирах видео картата :) При тоя модел дето си посочил 100% няма да има никакви грижи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ми се да чакам до днес за да мога легално да си сваля Лъва, но ето, че доживях. В момента го свалям от App Store и нямам търпение да го подкарам. После ще си редактирам поста с първи впечатления. :)

Инсталацията отне около 30 минути, всичко мина без проблеми.

Странно, след първия рестарт, опитах да пусна Туньо, и мака тотално зацикли. Първо дока заби, после всичко останало. Според мен го претоварих с информация, тъй като Spotlight още индексираше файлове, бях пуснал и Time Machine backup, и доста отворени приложения. Всичко се оправи след рестарт.

Засега съм повече от доволен. Много добре са изчистили интерфейса, а и новите анимации и благинки радват окото. Като за 24€ нямам оплаквания. naughty3.gif

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда има някакви леки проблеми с ъпдейта на Леопард с Лъва, но може би не за всички.

След като ъпдейтнах с Лъва върху "стар" Леопард - перформанса много зле.

Вчера понеже нямах диск или флашка сложий Леопард начисто с форматиран диск и след това ъпдейтнах с Лъва - малко по-добре.

Сега му сложих Лъв на форматиран диск + iLife + iWork, актуализаирани и вече заприлича на компютър. Като му оправя iTunes и снимките ще го тествам, но поне докато сърфирам в нета вече няма толкова чести проблеми и забивания.

EDIT: Mission Control е много добре особено на малък дисплей. Измислено е супер добре, ако се заиграеш малко и му свикнеш.

Сафари много стабилно дори и с използването на различни десктопи. Все още не съм ги отварял на цял екран, за да може да сравня след време.

Time Machine не ми дава да отварям първият Leopard+Lion, но втората инсталация я отваря.

Диска вече не ръмжи постоянно, а в границите на нормалното, както беше с Leopard.

Като цяло с инсталация върху форматиран диск е много различно поне при мен.

Също така Сафари може да работи като реснеш компа и преди да си влязъл на десктопа и мисля, че това беше нещо ново, което обявиха Аппле преди време, но не знам защо го няма като опция.

Преди да форматираш/инсталираш можеш да свалиш ново копие на Lion от сервидорите на Аппле като се логнеш предварително.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да направя fresh инсталация, вече 3 или 4 пъти ми замръзва, помага само хард рестарт (от копчето).Днес доста се ровех за подобни проблеми, има си ги. Някои дори наричат Лъва - "Епълската Виста". Много хора се оплакват от крашване след заслипиване, гледане на филми в ютуба-а,....(май всичко идва от Сафарито). На мен лично ми се случи в сайта на Епъл, при пускане на едно от филмчетат в сайта. Тази вечер ще инсталирам на чисто и ако пак ми забите се връщам на Леопарда колкото и да ми е мъка.

Ако някой има подобни проблеми, нека сподели.

Редактирано от Cyberman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Налето, ама по - точно на куковото :tooth:

Злати, изтрепа рибата брат. Нали трябва време да го "сготви" някой бре, пък и за хакинтош си има тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко си работи за момента без проблем, а относно браузера Chrome е по-удачния вариант. Върви перфектно и доста по-бързо от сафарито... и също така има full screen функцията. :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се оплакват от крашване след заслипиване, гледане на филми в ютуба-а,....(май всичко идва от Сафарито). На мен лично ми се случи в сайта на Епъл, при пускане на едно от филмчетат в сайта.

Само веднъж имам краш на Сафари досега с Lion и то именно от youtube. Apple са барали нещо по хардуерната поддръжка на Flash. В последно време нещата са малко по-добре, да се надяваме, че проблема ще се закърпи с някой следващ update на ОС.

Редактирано от carrot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти :offtopic:

От сафари е. Има проблем със сафари и под уин - абсолютно същите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Lion Recovery Disk Assistant

Version: 1.0

Post Date: August 08, 2011

Download ID: DL1433

File Size: 1.07 MB

System Requirements

A Mac running OS X Lion with an existing Recovery HD

An external USB hard drive or thumb drive with at least 1GB of free space

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилно/легално ли е като съм инсталирал новата OS на един мак, да отида на друг мак, да се логна в апп стора с моя профил и така да инсталирам OS-a отново, но този път безплатно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилно/легално ли е ако си купиш ОС на диск да отидеш и да я инсталираш на друг компютър от същия диск? :p По принцип от Епъл казват, че ако си е твой другият мак, няма проблем. Ако не е твой, вероятно не е съвсем правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е глупав въпрос,но не ми е ясно защо в Лъвчето няма iSync?Или вече е заместен с друга програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://support.apple.com/kb/HT4764

Цитат:

Mac OS X Lion 10.7.1

10.7.1 ъпдейта се препоръчва за всички потребители на OS X Lion и включва важни системни „кръпки“ и подобрения в сигурността, стабилността и съвместимостта на вашия Mac, включително следните подобрения:

● Поправка на проблем при който системата може да „замръзне“ докато гледате видео в Safari

● Поправка на проблем при който звука може да изчезне при използване на HDMI или оптичен аудио изход

● Подобрение на надеждността на Wi-Fi връзките

● Поправка на проблем който пречи на трансфера на данни, настройки и приложения към нов Mac работещ с OS X Lion

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е глупав въпрос,но не ми е ясно защо в Лъвчето няма iSync?Или вече е заместен с друга програма?

Има една програмка Phone Copy в App Store, която е предназначена за синхронизация с различни устройства и е безплатна.

App Store Link

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За момента си е точно "Епълска Виста". Има много бъгове, върви доста по-мудно от Снежко и товари повече процесора. Несъвместимост със старият бекъп от Тайм Машийн, наложи се да правя нов бекъп на целият хард. Наложи ми се да си сменя МакБука с друг, на Снежко само разменяш хардовете и си готов, при Лъвчо се наложи да преинсталирам. Много шарений, за сметка на производителността. Точно както когато излезе Виста, XP-то си работеше далеч по-добре (и до днес е така).

Много имат да работят от Епъл, тоя път май избързаха с пускането на ОС-а, можеше да го забавят с месец-два, но да го излекуват от някои детски болести.

Ама карай, нали сме фенове, ше търпим, кво да се прави. Малко взе да ми писва, обаче...

Епъл не са това, което бяха. Бавно се превръщат от "бунтовници" в новият "big brother. Но все пак там тежката дума си казват акционерите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой developer може ли да качи reversioner за GM -> final?

Оказа се, че GM е 11c73, а final е 11c74 и не мога да сложа обикновения ъпдейт... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече има и ъпдейти за iPhoto (9.2) и Aperture (3.2), които са нужни за PhotoStream.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Safari 5.1.2

This update contains various improvements, including fixes that:

  • Improve stability
  • Address issues that could cause hangs and excessive memory usage
  • Address issues that could cause webpages to flash white
  • Allow PDFs to be displayed within web content

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...