Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Uber в София


hidalgo

Recommended Posts

Не, казах му да заобиколи през костенски водопад ли беше или неков гора беше за да не е толкова кратък машрута. Днес ми върнаха мейл да ми обяснят за бавното каране. Съвсем като при нормалните бакшиши хахахаххахахахххахах Хранете колкото искате фактите са, че мърлявите цигански бакшиши ще го поемат четвъртит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    35

  • shpeki

    16

  • dessyteneva

    16

  • The Shaman

    10

...Хранете колкото искате фактите са, че мърлявите цигански бакшиши ще го поемат четвъртит.

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го изтрил, даже отговорих на мейла и благодарих за обратната връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, идват най-светлите празници. С тия спорове и дразги нито ще гътнете таксиметровата империя, нито Убер :) Яжте, пийте, носете си новите дрехи и си разцъквайте "ябълките" ( и в двата смисъла :D)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Максим Костадинов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shpeki, мисля, че е редно да се кротнеш. Всички знаем, че най-добрия превоз/ кола е служебния/служебната ! Всичко друго носи своите плюсове и минуси !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом му е зор, да цитираме вносни източници:

http://uberpeople.ne...1-10-mile.8562/

"Далавера" и половина. Гардиън нека се умилкват колкото си искат. Кандидат юбер-ите нека четат и да вземат предвид скапаните условия в България и силно завишената поддръжка. На страна данъци, държава и конкурентоспособност в общоприетия смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че идеята е добра. Малко не ми харесва, че времето се смята от качването до слизането, независимо дали колата се движи или не. Така ако колата се движи си плащаш цената на км + цената за минута. Тук се возих 13 минути от качване до слизане, съответно по 0,20 лв и ето ти почти 2,60. Надявам се като махнат бонусното заплащане към шофьорите от 12лв/час това дублиране на таксуването също да се премахне.

t6xfuh.jpg

Редактирано от momchil_g
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Транспортното министерство вече не прави проверка на Uber

http://www.spekulanti.com/industrii-transport/42299-transportnoto_ministerstvo_veche_ne_pravi_proverka_na_uber

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо да ги затварят....

Трябва ОК-ките да имат клиентела..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много ми е смешно като някой види конкуренция и почне да реве и да се жалва ейтака. Само в България май думата конкурения не е с цел раждане на нови и изгодни продукти/услуги, а с цел монополност и измиване на ръце. Щом може по-евтино, защо такситата не почнат да превозват на цените на Uber? Злани излизат тия таксита вече.

Аз съм категорично ЗА uber, още повече , че дава възможност за работа , което е сравнителна рядкост в тая държава.

Таксиджийските фирми да не реват , че някой предлага по-ниска цена от тях, а да си намалят и те цените. Не може винаги да се кара на принципа "правя за 2 продавам на 200".

Това ми напомня за някакви малки ТВ оператори дето съдиха виваком , че им правил дъпминг, като предлагал повече канали на по-ниска цена. Че нали затова е конкуренцията бе? Ако всички предлагат едно и също на равни цени какво се получава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягай, но личи си, че говориш ей така, на изуст, колкото да не заспиш!

Както вече писах, аз съм за Uber, но в едно не мога да се съглася с теб, а това е теорията ти за цените;) Обложи колите на Uber, с това, което са обложени бакшишите, лицензи, данъци (да, данъци, в тая държава има закони), махни факта, че Uber, ще те закарат ей така, докато отиват до магазина а не да го направят специално за теб и тогава сравнявай цени;) Иначе се радвам винаги, когато има конкуренция, но не и когато е неравнопоставена. Защото и аз имам бизнес (друг, не таксита) и там също има "Uber" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези Uber не се ли следят обороти?Нали всичко е по електронен път?Лесно проследимо е!Това,че шофьорите не плащат данък,не значи че фирмата също!Гледам навсякъде ги има,така че са го измислили май;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам само защо мислите, че Uber ви карат докато "отиват до магазина". Защото там като шофьор нямаш опцията да дадеш "отивам от т. А до т. Б" и да взимаш само такъв курс. Там излизаш и където иска клиентът там караш... И стига с тези данъци - шофьорите са длъжни да си подават декларация като самоосигуряващи се лица.

Те и лелките дето продават гевречета може да ни отровят с тях, ама няма полемики за това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..махни факта, че Uber, ще те закарат ей така, докато отиват до магазина а не да го направят специално за теб и тогава сравнявай цени

Не се засягай, но личи си, че говориш ей така, на изуст, колкото да не заспиш!

Това, че Юбер ще те закарат "докато отиват до магазина" как го съчини? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само това ли прочете или просто ей така да напишеш нещо ;)Сигурно си вдигаш задника, вечер като си седнал на масата и нЕкой фен те пожелае;) Гледам си професор по всичко, обясни ни как действа, вместо да задаваш въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си е на работа - на улицата и си обикаля или седи на едно място.

Като се появи поръчка просто я приема. ;)

Кви магазини, фенове, професори, простотии?? :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си е на работа - на улицата и си обикаля или седи на едно място.

Като се появи поръчка просто я приема. ;)

Кви магазини, фенове, професори, простотии?? :blink:

Така де, това казах и аз ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе за мен факта си е факт-предлага се добра оферта, и тези , които не искат да има такива, за печалбарство на клиентски гръб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такситата ли визираш за печалбарство на клиентски гръб? Що не пробваш да поработиш? Нали е "далавера"? Запознай се отблизо с "много доходния монопол" на такситата и тогава говори. Не съм в този бранш отдавна, но знам какво е зор, пот, кръв и после подигравка от държава и клиенти. Запознай се и с правописа, че аргументите ти са точно както пунктуацията в изреченията ти.

П.П. Гога, инфо за юбер от първа ръка(пича е в бизнеса с кола+шофьор под наем и си плаща масрафа на държавата):

"Пробвах. Абсолютно неизгодно за мен от гледна точка работно време и приходи, чиста лапаница за американците(защото са регистрирани като софтуерна фирма, а парите от 20-те% изобщо не се отчитат, а заминават като плащане за услуга по сметки извън страната) и невинаги изгодно за клиентите."

Той е карал над 10 години такси, сега е с кола под наем и дере по три кожи в сравнение с преди. Обаче си има армия от редовни клиенти, които знаят какво получават и са взаимно доволни. Мога да ви запозная, никът му тук е @koceto - Константин Гюров, но отдавна не е с айфон и не влиза.

За любопитните мога да направя една примерна разбивка на разходи за поддръжка, ремонти, режийни и застраховки на една транспортна кола, после ще допълня с разходите на такситата специално, пък вие си направете сметка колко е "далавера и монопол" таксито и колко ще се овътрят шофьорите на юбер, имайки предвид, че от фирмата получават само някаква интернет реклама и НИЩО друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...