Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на AppleTV 2Gen с FW 4.2.1/4.3/5.2/5.3/6.1.4 чрез Seas0nPass - Mac OS


Aveliky

Recommended Posts

Да.опитах и с точно този къстъм.Стигам почти до края и ми излиза грешка 1600

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 3 компютъра пробвах за да се убедя ,че не е там причината.Понеже някъде по-горе Aveliki беше споменал че може да се ресторва от по-нова към по-стара версия без запазени сигнатури ,това важи ли още към настоящия момент или да не пробвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало скоро да правя рестор и не мога да ти кажа.

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, вече не важи рестора без сигнатури, но с горния линк на Джони не би трябвало да имаш проблем. Явно не започваш рестора от DFU и за това приключваш с грешка 16хх.

Ето ти и един custom направен от мен с PwnageTool: AppleTV2,1_4.3_8F305_Custom_Restore.ipsw

С този фирмуер флашнах вчера едно AppleTV без проблем, но задължително започваш рестора от DFU Mod.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,получи се.Мисля че проблема е бил DFU мода.инсталирах и всички необходими плъгини от другите теми.Забелязвам обаче,че сега не ми работи airplay когато стриймвам видео с Oplayer и Buzzplayer от айпада(пробвах и с афона).Върви ми само аудиото без видео.Когато го правя с youtube или air video всичко е наред.Да не би да има някакви забрани в по-новите версии.На 4.2.1 всичко си вървеше.Затова още един въпрос имам към Aveliky или който е наясно:От коя версия мога да върна фърма назад без запазени сигнатури и от коя вече не мога?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oplayer и Buzzplayer винаги са могли да стриимват само звук през airplay. Можеш да ресторнеш само до последна версия без сигнатури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Seas0nPass Updated for AppleTV 4.3

un-tethered jailbreak of the new AppleTV 4.3 (8F455) software.

new version of Media Player (0.7.1)

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте прди 5 дни си взех Apple TV2 от щатите и от 2 дни се опитвам да го джейлна но не се получава.Процедурата с Seas0nPass минава успешно но след като го закача за телевизора иконата я няма ,дори и икона Movies нямам.Имам само Internet,Computers и Settings.Моля помогнете няколко пъти се опитвам само това се получава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля за къстъм с новия фърм AppleTV 4.3 (8F455),че нещо не се справям със Seas0nPass под windows 7.Стигам до грешка 1602,включвам го към телевизора и там виждам че имам качена просто последната версия на фърма без никакъв джейл.Ресторвам с къстъм AppleTV2,1_4.3_8F305_Custom_Restore.ipsw и там отново ми се появява грешка 1602,но всичко е наред и си имам нормално работещ джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай, след като си направил JailBreak на 455, да пуснеш aTV Flash (black) и всичко, ще се оправи.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте прди 5 дни си взех Apple TV2 от щатите и от 2 дни се опитвам да го джейлна но не се получава.Процедурата с Seas0nPass минава успешно но след като го закача за телевизора иконата я няма ,дори и икона Movies нямам.Имам само Internet,Computers и Settings.Моля помогнете няколко пъти се опитвам само това се получава!

Аз имам абсолютно същия проблем, преминах през всички стъпки на Seas0npass, но няма развитие, не се появява допълнително меню. Иначе apple tv-то се ресторва с къстъма на Seas0npass без проблем. Ако бях сигурен, че ATV Flash Black, ще работи бих си го купил веднага. Съвети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С aTV Flash (black) beta 7 става най лесно и я има на доста места в нета. На който не му се търси има друг начин. Можете да си инсталирате направо nitoTV със следните команди през SSH:


apt-get install wget
wget http://dl.dropbox.com/u/16129573/com.nito.deb
dpkg -i com.nito.deb
apt-get update
apt-get install com.nito.nitotv

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам спасение от 1600 и 1602.

Преди 3-4 дни с Alxx и с още един форумен ентусиаст в къщи се заехме с голямата битка, след като взех и рутер AirPort Extreme и в комплект с външен хард и AppleTV2 идеята ми е да си направя всички благини на едно място, барабар с тези над 4000 канала в домашния AB IPBox 900HD.

Alxx направи джейла на AppleTV2 и аз го продължих с инсталирането на НитоТВ, XBMC и всички останали екстри както подобава.

Разкъквах машинката ден-два и установих, че половината неща не работят коректно, като например не ми даваше да инстална доста неща или ги инсталираше, казваше че всичко е ок, но след това пак си стоеше сорса като неисталиран.

Добавих и каналите от IPBox-а, разчиташе имената на сателитите, но като цъкна да влизам вече на програмите и AppleTV зависваше за 2-3 секунди, след което се рестартираше и зареждаше началния екран.

В тази връзка вчера реших, че нещо (или някои неща) не са се случили коректно и си викам да му направя един чист рестор и след това с iMac-а да го плесна със Seas0nPass.

Да, ама не.

Започнах ходене по мъките до 5 часа тая сутрин. За да не изпадам в безмислени описвателни подробности да кажа накратко, че съм опитал всички фирмуери един по един, всички методи (дори и тези, с които знаех, че няма да се получи) и т.н.

И опитите за рестор и Seas0nPass-а завършват по един и същи начин - грешките 1600 и 1602.

Накрая стигнах до там, че пробвах рестор и вкарването в DFU на лаптопа на жена ми с Уиндоус 7. Четох внимателно и стъпките от тук.

Та така.

Не знам какъв точно джейл направи Alxx, но той ще се появи след малко и ще каже. На неговия комп го направи под Уиндоус - за това се сещам.

Който има каквито и да са идеи за проба - насреща съм.

johnnybravo, използвам поста ми за да те питам и да не пиша после пак имаш ли идея метода, който си описал за добавяне на пакетите от приемника дали ще се получи и от моя по същия аналогичен начин, тъй като са различни марки и нямам идея има ли значение това?

Благодаря предварително на всички отзовали се. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, махни захранването, след като влезеш в дфу и тогава го млатни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако бъркам,ме извинете,но мисля че при DFU трябва да е включено само микро usb към комп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, гоуем си бате! :bravo:

Знаех си, че е нещо незначително и дребно, затова и попитах тук, за да не се балтавя повече.

Във вторник съм и аз, та празника ще е двоен. :cool:

Но начинаещите в материята AppleTV да знаят, че при този метод след като вкарате AppleTV в ДФУ, задължително трябва да махнете захранването и да остане само на ЮСБ.

pepo1919, аз в ДФУ го ръгнах току-що с включен захранващ кабел и всичко е ок.

:smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа,че всички инструкции,които съм прочел и гледал,не включват захранващ кабел!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих един видео клип, където съм показал какво да се прави. 1602 не е проблем, а за да се вкара лесно в DFU, захранващия кабел трябва да е "боднат" :) Аз лично не съм успявал да вкарам в DFU mode Apple TV с инструкциите на Seas0nPass, поне не съм имал нерви за 100 опита ;)

edit: algor, относно AB IPBox 900HD, ако е с enigma2 няма да има никакви проблеми. Само трябва да направим някой друг опит :) Пробвай метода с

tuxbox://user:pass@reciever IP:web interface port

Ако не се получи, не е проблем, просто ще трябва да вкараме ръчно стриймовете, които те интересуват в LiveStream (video) Add-on на XBMC ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При мен също даваше постоянно грешки 21 ...1600 и накрая със iREB r4 го оправих и по метода на johnnybravo успях да го ресторна и да си инсталирам всичко !! Благодаря на всички !! за съветите !!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Seas0nPass Updated for AppleTV 4.4 (TETHERED jailbreak)

http://support.firec.../entries/387605" target="_blank">Свали

Which plugins are supported on 4.4 and 4.4.1?

  • Media Player (works)
  • Couch Surfer (works)
  • Last.fm (works)
  • Weather (works)
  • RSS Feeds(works)
  • NitoTV (works)
  • Overflow (works)
  • XBMC (not working) XBMC - latest nightly build (works)
  • Plex (not working)
  • Remote HD (not working) (works)
  • Rowmote (not working)

По-добре да изчакаме следваща версия :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...