Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с iMessages


emil stoyanov

Въпрос

Здравейте,

Използвам IPhone 3GS - IOS 5.0.1 jail/unlock - всичко ми изглеждаше да работи нормално до вчера.

Проблемът е че не мога да подкарам IMessages. Опитвах да сменя регистрацията, опитвам се да изпратя съобщение както в БГ така и в други страни изобщо не става. Избирателно ми показва един път в синьо друг път в зелено един и същ контакт.Когато се опитвам да изпратя на син контакт ми изписва (not delivered). Контактите са със Iphone - IOS 5 и нагоре така че не от тях. Пробвам както през Wi-Fi така и през 3G.

Друг проблем който забелязах е че от вчера не получавам notification-и от Viber да речем а от други приложения получавам което е много странно.

Благодаря Ви предварително,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

А, да потърсиш малко из форума?

Sent from my nokia 1100

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен работи iMessage. Преди малко го пробвах. Мисля че има все пак значение отсрешния дали е на Wi-Fi. Човека с който го пробвам е с 3GS но е на Wi-Fi, а не на 3G. Аз съм с iPhone 4 5.0.1 с джейл. Иначе и при мен се е случвало да го прати като синьо съобщение ( през iMessage ) и като влезна след малко да видя дали е прочетено, да го видя че е в зелено, което значи че е изпратено като нормално съобщение през мрежата на оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен ми се случи да праща през оператора когато нямах обхват на моб. интернет. Щом захапе обхвата си праща пак iMessage

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В опциите на Messages под IMessages ми пише ( waiting for activation ) на вас какво ви пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти от къде ги пишеш? Аз си влизам във съобщенията и от там преди да пиша с блед текст ми пише iMessage и като напиша съобщението, то става синьо горе. След това под него пише Delivered. Когато се прочете ми изписва Read и часа на прочитане. При мен няма нищо за Activation ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да за настройките говоря. Иначе съобщенията и аз си ги пиша по нормалният начин. Например на сестра ми като тръгна да и пиша съобщение ми е в синьо. Но когато тръгна да го пращам ми пише ( not delivered ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега и аз влезнах в настройките. Спрях iMessage и го пуснах повторно. Поиска ми AppleID парола и ме предупреди че оператора може да ме таксува за съобщения който не са през iMessage ( или нещо подобно ). След като го активирах ми пишеше 10 секунди Waiting for Activation и след това се активира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да и аз правя същото в настрйките само че си чакам 30 мин и не се активира а си чака на Waiting for Activation. Ще опитам да си направя нов акаунт да видиме дали това е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

emil stoyanov, ако телефона ти е хактивиран, проблема с активирането на iMessages е много вероятно да идва от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След дълго търсене и четене и рестартиране на телефона всичко се оправи :) Благодаря Ви за помоща. След инсталация на SAM всичко си работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали може да бозят сървърите на Apple ,че стига докрая на бара sending ,но не изпраща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Работи ли ви iMessage след джейл на 5.0.1?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно, сега правя рестор.

Джейла ми е от първите под Mac. Не ми позволява да го активирам. Пускам го, то веднага се изключва, като липсват и половината опции. :D

937582b926252b56.PNG

П.С. Готово, всичко си дойде на мястото.

cbc26a33fe19f5d6.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чистичък.

Правих джейла в заведение и стигнах до извода, че интернета беше слаб. Прибрах се в нас и сега всичко е ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен работи, с първия джейл. Всъщност не е спирал да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

3GS 5.0.1 JB - работи си още от първата бета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
:offtopic::tooth: Абе, хора, някой като попита дали ви работи (или не работи) нещо, достатъчно е 1-2ма да потвърдят, че нещото работи, та човекът спокойно да си търси проблема при него. Не е необходимо 12312424234234 потребителя да пишат, че работи. Да не говорим, че въпросният потребител вече е оправил проблема и сигурно е забравил, че го е имало. :tooth:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От няколко дни имам проблем с iMessage. Имам 4-ма познати с който си пишем редовно. Аз имам уайерлес интернет, имам и неограничен интернет на телефона, но не изпраща iMessage при никакви настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...