Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с iMessages


emil stoyanov

Въпрос

Здравейте,

Използвам IPhone 3GS - IOS 5.0.1 jail/unlock - всичко ми изглеждаше да работи нормално до вчера.

Проблемът е че не мога да подкарам IMessages. Опитвах да сменя регистрацията, опитвам се да изпратя съобщение както в БГ така и в други страни изобщо не става. Избирателно ми показва един път в синьо друг път в зелено един и същ контакт.Когато се опитвам да изпратя на син контакт ми изписва (not delivered). Контактите са със Iphone - IOS 5 и нагоре така че не от тях. Пробвам както през Wi-Fi така и през 3G.

Друг проблем който забелязах е че от вчера не получавам notification-и от Viber да речем а от други приложения получавам което е много странно.

Благодаря Ви предварително,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Праща като смс, защото сте получили iMsg от емайла на изпращача, а пращате iMsg на неговия номер, но след като не му е активиран номера, а само емайла вие пращате обикновен смс

За потребителите на Глобул днес получих информация, че се води кореспонденция между Глобул и Епъл и нещата ще се оправят. Другото е, че се обсъжда да се компенсират потребителите изпращали смс за активация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така е. Аз съм писал глупости по - горе, в сървърите на Епъл е проблемчето. пробвах с Шамана и...греда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми се вярва да е от сървърите.И с двата ми телефона и с iPad-a нямам проблем.Приятелите ми също нямат пишем си без проблем.Facetime-a също е 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиша/приемам и аз, но не от номера ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Още на предишната страница беше писано, че във форума на Apple се пише за много проблеми с iMessage от цял свят. Очевидно проблема не е само при нас и нашите оператори. А и както писах до преди два дни и аз имах проблем с активацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тогава остава да е от iOS 6.1. Аз друга причина не виждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с 5.0.1 с джейл на iPhone4 от Мтел и имах тези проблеми с активацията. И на *88 си признаха за проблемите и казаха, че ги отстраняват. В момента в който се спомена, че във форумите на Apple са започнали хора да казват за успех с активацията на услугата и аз успях да я активирам. Това беше преди два дни и от тогава нямам проблеми. Всичко е наред и е активиран през мобилния номер, не през е-мейл. Също така и не ми е взимало допълнително пари за активиращ смс.

Да не звучи конспиративно, но на мен ми звучи като да са вкарали някакви такси към операторите за услугата, МТел са платили на бързо, а Глобул се стискат да платят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За тези които имат проблем с iMessage и не им се ресторва(като мен) и джейлва наново ето решението

Лично го тествах и работи.След синка с тюню един ребутт да не забравите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен не работи, а и няма как, това не е проблем от ОС-а или от сорта

Редактирано от Hcattaneo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се оправи като включих "автоматична времева зона".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
При мен се оправи като включих "автоматична времева зона".

Само при теб :D

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С жена ми си разменяме 20-ина СМС-а - тя си е в работата на едно място и аз не мърдам от другото.

Отварям преди малко да напиша още нещо, че се сетих и гледам - 3 от 20-те съобщения са си минали като нормален СМС, а всичко останало си е като iMessages.

Докато ги писах и пращах, обаче, си бяха маркирани в синьо.

Хамава работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Same sh@t и при мен...ама няма как...нали оператора трябва да папка :smile:

Затова спрях опцията да се изпраща като смс когато не може iMessage

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз се блъсках с тоя iMessagе и накрая разбрах, че what'sapp-a е много добра алтернатива, :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И Whatsapp, не работи без интернет ;) Просто махни от iMessages, Send as SMS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът при Глобул е оправен :smile: И парите за смс-те, които са пратени за активация ще възстановят :smile:. Работи без проблем:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Праща като смс, защото сте получили iMsg от емайла на изпращача, а пращате iMsg на неговия номер, но след като не му е активиран номера, а само емайла вие пращате обикновен смс

За потребителите на Глобул днес получих информация, че се води кореспонденция между Глобул и Епъл и нещата ще се оправят. Другото е, че се обсъжда да се компенсират потребителите изпращали смс за активация.

На мен ми излезе фактурата и имам начислени 30лв. към тоя UK номер за активацията, но от Глобул се оправдават, че това е бил проблем на Ейпъл и няма нищо общо с тях.

Това ми го казаха от технически отдел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А мойта фактура е от 10лв.След вория ми скандал по телефона с Глобул незнайно как проблема се реши:).Демек са напред с 10лв.от мен.Телефона е iPhone 5 от Verizon.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитал съм от всичко,дане говорим,че и сега ги имам трите:).Всичките са за Е....Е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен ми излезе фактурата и имам начислени 30лв. към тоя UK номер за активацията, но от Глобул се оправдават, че това е бил проблем на Ейпъл и няма нищо общо с тях.

Това ми го казаха от технически отдел.

Аз написах, че се обсъжда, а не, че е взето решение. Моята фактура е ок.

П.С а и ако не си потърсиш правата, всеки един търговец би ти казал същото, само и само ако може да не ти върне парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От днес имам много странен проблем:

Мога да изпращам текстови съобщения през iМessage, обаче когато искам да изпратя снимка - > failed

/iPhone 5 6.1.2 - не е jailbreak-ван /

Това се получава и през 3G и през Wi-Fi.

Пробвах да изключа рестартна и пак да включа iМessage от settings, пак същото.

Да не е някакъв масов проблем в момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...