Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с iMessages


emil stoyanov

Въпрос

Здравейте,

Използвам IPhone 3GS - IOS 5.0.1 jail/unlock - всичко ми изглеждаше да работи нормално до вчера.

Проблемът е че не мога да подкарам IMessages. Опитвах да сменя регистрацията, опитвам се да изпратя съобщение както в БГ така и в други страни изобщо не става. Избирателно ми показва един път в синьо друг път в зелено един и същ контакт.Когато се опитвам да изпратя на син контакт ми изписва (not delivered). Контактите са със Iphone - IOS 5 и нагоре така че не от тях. Пробвам както през Wi-Fi така и през 3G.

Друг проблем който забелязах е че от вчера не получавам notification-и от Viber да речем а от други приложения получавам което е много странно.

Благодаря Ви предварително,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Виж в настройките дали е настроено да получава на номера, или на apple ID.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами пише ми и номера и AppleID, но като чели номера ми е сив неактивен. Сега след рестарт с двата бутона и рестарт на iMessage ги получавам но на AppleID а през номера идват като нормални съобщения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изключи appleID-то рестартирай телефона за да активира номера, след като получиш/изпратиш, може да активираш и appleID-то. Това става въпрос и за ФейсТайм-а също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам проблем с пращането на снимки през iMessage. Пращам и получавам съобщения без проблем, но мога само да получавам снимки, немога да пращам обаче. Когато се опитам да пратя снимка уж всичко е наред изписва си Delivred, но човека отсреща не я получава. Пробвах да пращам на различни телефони (3gs, 4), но нестава. Аз получавам техните снимки, те мойте не. С iPhone 4S (5.0.1) съм джейлнат с Absenth 0.4.

Някакви идеи?

Редактирано от testdemo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Без проблем се пращат/получават .png файлове. Не е от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай някъде на wi-fi. На грабул сесиите често прекъсват и ако са големи снимките - няма как да ги изпрати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблем го реших след като рових из какви ли не форуми и открих, че в крайна сметка тъпия "Copic" прави проблема... Идея си нямам защо, но след uninstall на Copic, деактивиране на iMessage-а, ребуут и активиране на ново всичко тръгна както трябва... Добре, че има алтернативи на тоя tweak :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Copic прави проблем ако е кракната,като си я купиш няма грижи с iMessage

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И двете ми работят, втората е кракната. Не е от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Искам да попитам някой дали е наясно с imessage,iphone-a ми е never lock с 5,1.значи мога да пращам и да получавам imessage само ако Caller ID-to ми е мейла за apple ID,като го сложа на телефонния ми номер съобщенията не се пращат (Not Delivered) и на Receive at настройките телефонния ми номер е в светло сиво не е син като мейла,незнам дали така трябва .....мерси предварително за помоща :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ти се е активирало. Отиди в настройките и му дай off-->on и изчакай да се активира. Другият вариант е рестор --> set at new и не би трябвало да имаш проблем с активацията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Би трябвало да се е активирал номера , незнам рестора какво може да помогне :(((

интересно при всяка активация на imessage и facetime ми се начисляват стотинки може би За смс-и :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си дал да ти го активират глупендърите в магазина - така ще е. Ресторвай докато е време и не ползвай wi-fi, а нет-а от картата за да подкараш всички функции коректно. Иначе ще има да въртиш смс-и...

П.П. Забрави да връщаш бекъп след рестора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не са го активирали тези от магазина,дадох му RESET NETWORK SETTINGS и за момента се оправи....а какво е това все пак с смс-и те :0 мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи проблемът е следният, като звъня през FaceTime и като пиша смс-и през iMessage ми изкарва, че пиша и звъня през емайл-а си, вместо от тел. ми номер.?! Давам на Send & Receive и не мога да си дам върху gsm номера ми, защото е в сиво, имам отметка само на имейл адреса ми и това е. Моля Ви за съпорт, как да се фиксне този проблем! И имам и още един проблем, как да изтрия нещо, което го няма в Контактите и в търсачката не го вижда, само в Message To: (само тука ми излиза) ? Моля Ви за помощ!

Дадох Reset All Settings и проблема с Facetime и iMessage се оправи!!! Но другият проблем с неизтриваемото "нещо" си остава!!! Ако някой иска да ми помогне да пише и на ЛС да му дам и снимка!

Редактирано от naso
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При сестра ми това със мейла го излекувах със един хубав рестор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам следния проблем с iMessege. Телефона ми е активиран с карта на глобул, но не тази с която съм в момента. Имам проблем с активирането на iMessege и Facetime и в частност да използвам телефонния си номер вместо апъл акаунта си. Пробвах с рестартираване, активиране и деактивиране. Ловане, разлогване и всеки път като се логна ми дава телефона маркиран, но в сиво и после не ми е активен. Само майла ми е активен. Пробвах и с erase all settings, но проблема остана.

Също така ми дава error during activating iMessege. Възможно ли проблема да е от там, че картата е рязана? и има ли вариант това да се оправи без рестор?

edit: Рестора не помогна. Ресторнах телефона дадох му set as new и въпреки това не иска да се активира. Започва да ме съмнява за картата защото като го рестартирам, ми пише no service и след това изгрява глобула.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От няколко места ми се оплакват от аймесидж при всички оператори тия дни. Не бързай, може да си имат проблем със сървърите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ok, мерси за отговора. Ще почкаме и ще видим. Странното е, че проблема е само на 5цата. На старата 4ка след интсал на 6.1 всичко се активира от раз.

Не че е кой знае какъв проблем след като има вайбър и whatsapp но все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно с четворки бяха оплакващите се, иначе нямаше да ти пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен пък въобще не ми излиза номер за iMessage(на жена ми петицата също)!Само мейли!Това откакто съм с 6.1!Намирисва ми нещо!Сега получателя получава съобщение от мейл и ако не му кажеш кой си има да се чуди:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И прри мен така само майл излиза. Телефона го дава номе сив и не може даа се избира. Чета тука 2 дена и пробвам . Нищо не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

A в Settings/Phone/My Number,номера който ползвате ли е изписан?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да. Даже го изтрих и въведох въвел съм си го и в апъл ид-то. Изкарва телефона, но не мога да го избирам за да ме търсят на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...