Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с iMessages


emil stoyanov

Въпрос

Здравейте,

Използвам IPhone 3GS - IOS 5.0.1 jail/unlock - всичко ми изглеждаше да работи нормално до вчера.

Проблемът е че не мога да подкарам IMessages. Опитвах да сменя регистрацията, опитвам се да изпратя съобщение както в БГ така и в други страни изобщо не става. Избирателно ми показва един път в синьо друг път в зелено един и същ контакт.Когато се опитвам да изпратя на син контакт ми изписва (not delivered). Контактите са със Iphone - IOS 5 и нагоре така че не от тях. Пробвам както през Wi-Fi така и през 3G.

Друг проблем който забелязах е че от вчера не получавам notification-и от Viber да речем а от други приложения получавам което е много странно.

Благодаря Ви предварително,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да,да т'ва вече ми стана ясно, още когато написах първото мнение, но все пак благодаря ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич ;) Все пак за да няма недоразумения... Отсреща трябва да е iPhone, подържащ услугата и тя да е активирана...

iMessage ми е активиран, както и Фейстайм. На отсрещната страна тоже. Аз не мога да пращам, нито те на мен. С Фейстайма тоже греда. Какво още трябва да кажа, за да подскажете решения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какви решения очакваш?!Ако нищо в темата ме помага,проблема трябва да е някъде при теб;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много са им зле сървърите.Не знам защо,но при тези 2 услуги Apple не са на познатото ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какви решения очакваш?!Ако нищо в темата ме помага,проблема трябва да е някъде при теб ;)

Е, то е ясно, че е при мен :) въпросът е, има ли какво още да пипна или да го нося при по-умни от мен за настройки специални?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако е сървърите,би трябвало да е масов проблем!Лично аз подозирам операторите,които искат да припечелят нещо допълнително:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

trsv, пробвай да пратиш една iбележка до мейла от профила ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С оригинална сим карта ли е? С турбосим или Ultrasn0w? Заключен е към оператора с който го ползваш?

Ако е заключен към оператора ти, не пречи да го деактивираш с Redsn0w и да си го активираш после с картата.

Ако пак не стане може да пробваш след като си запазиш сигнатури за 5.1.1, да си направиш един custom 5.1.1 с iFaith - пробваш първо iMessage и FaceTime и после си слагаш Cydia с Redsn0w и останалите програмки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето ти го отговора тогава.

Следва да си намериш една карта на O2 и да направиш написаното по-горе.

Друг вариант е да си ползваш WhatsApp и подобните му вместо iMessage.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги аз имам проблем. Пращам sms преди да се прати ми пише imessage и тн, праща се синьо е, и примерно след 10 мин като отворя, виждам че е станало зелено, т.е таксувало ми го е като нормален смс. Какъв трябва да е проблемът ? Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблем с активацията на iMessage или липса на интернет в този момент. Можеш да предотвратиш пращането като нормални съобщения когато не може да изпрати iMessage като влезнеш в настройките на съобщенията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е само това. Може отсрещният изобщо да не е абониран за услугата(или да я е спрял временно, нет да няма) и затова да го праща като смс. Ако го остави само на аймесидж, рискува да праща нещо, което никога няма да пристигне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@slu4ainik За не те таксува след като ти изпрати съобщението като iMessege,изключи следното нещо от настройки (Send as SMS)

e8e4ymez.jpg

Надявам се да съм помогнал,успех!

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Редактирано от wabbittPG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефона му се вижда...може да го нафлудим с аймесиджчета :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте вече месец става откакто не мога да активирам FaceTime и iMessages на iPhone 4S на съпругата ми.Със инсталацията на новата iOS дойде и проблема. Аз също имам такъв апарат но при мене няма никакви проблеми , при апарата на баща ми които е чиста 4-ка също работят , но на жена ми апарата увисна на waiting for activation за около 2-3 минути след което дава, че интернет връзката не е добра , което не е верно.Пробвах и през 3g пак също.Мисля за рестор , но ако има друг начин ще съм Ви благодарен.

Открих проблема след като във на Apple сайта коментираха възможните проблеми , при мене беше ресет на тайм зоната и активацията и на ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

И аз съм на същия хал, като колегата. Пробвам - не става даже си направих нов епъл ИД и пак същата работа. Това на какво се дължи? Как да го оправя? С 7.1.2 и JB.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рестор,активация и инсталиране на нужните ти приложения и джейла последно,колега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря обаче ще трябва да качвам до 8.1.2 нали? А аз съм с 7.1.2 и малко не ми се иска но ако трябва ще се нарожи.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...