Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPad 2


alessandros

Recommended Posts

247a3d344094f348.jpg

На прага сме на излизането на iPad 2. Така че, анализатора Минг-Shih Куо (Минг-Chi Куо) от агенцията Конкорд публикува доклад,в който се посочват техническите характеристики на iPad 2. Според него тези данни той е получил от доставчиците на компоненти, които участват в производството на iPad 2. Той твърди, че екрана на iPad 2 остава с резолюция 1024 х 768, но той ще бъде с 30-35% по-тънак и с антирефлексно покритие, което ще му помогне да се конкурира с Amazon Kindle. В iPad 2 ще има нов двуядрен A9 Cortex процесор с честота 1.2 GHz, който може евентуално да се нарича А5 chip. Що се отнася до CPU-то, на iPad 2 ще използва чип SGX543 PowerVR, които ще го направи до 200 - 300% по-мощен от iPhone 4.

73f3621195ae2983.jpg

Също така, iPad 2 ще се произвежда в три разновидности: Wi-Fi, GSM и CDMA версии. Също така той ще разполага с 2 камери, предна VGA камера с резолюция 0,3 мегапиксела и задна с 1 мегапиксел. Предната камера ще бъде използван за FaceTime и Foto Booth. 0.3-мегапиксела е достатъчно, като се има предвид разделителната способност на екрана на iPad 2. Задната камера ще бъде използван за видео.

В заключителната си доклад, анализатора отбеляза, че IPAD 2 ще бъде на пазара в края на първото тримесечие - началото на второто тримесечие на 2011 година.

Източник: Минг-Chi Куо Concord Securities

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Nistel

    14

  • The Shaman

    12

  • DreamcatcheR

    12

  • alessandros

    8

Ето какви ще са и характеристиките на следващия iPhone, ако тази информация е вярна де...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставили са си доста място за развитие. Сигурно някои от моделите ще се предлагат и с договори от оператори, като виждам новите разновидности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само задната камера малко ще ме разочарова ако е само 1 МП. Иначе х-ките изглеждат обещаващи. Наистина ще е страхотен плюс ако второто поколение iPad e с 30% по-тънък. А за iPhone 5 да не говорим. Ще бъде мечта ако има двуядрен процесор на 1.2GHz (макар че ме съмнява да рабори на така честота - по-скоро 1GHz). Но всички тук сме скромни - стига iPad 2 и iPhone 5 да са 3 пъти по-бързо от iPhone 4 ще бъдем доволни :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ако остане със същия дисплей ще ме спре поне мен да си купя друг Айпад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова малоумно гадаене на боб не бях виждал скоро. Автора на статията сигурно е школуван в ТВ СКАТ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще се въздържа, ако няма промяна в резолюцията на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го очаквам, само заради дисплея, тъй като смятам да го ползвам главно за четене на електронни книги. Ако дисплят не е ретина, май ще се ориентирам към нещо по евтинко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За четене на книги си купи Amazon Kindle. Много по-добре е от iPad, защото не ти товари очите. Имам и двете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За четене на книги си купи Amazon Kindle. Много по-добре е от iPad, защото не ти товари очите. Имам и двете.

Потвърждавам думите на Тони, имам ги и двете джаджи, но E-INK е доста по-приятен за четене от Айпадския дисплей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За четене на книги не е ли най-добре да си купувате книги? Аз примерно книгите, които чета ги имам в iBooks, но си е съвсем друго да си хванеш книгата в ръка, а и като разгледах няколко от платените версии на тези които чета в iBooks магазина, беше пълно с грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cb8b575816b4fd26.jpg

Най-новият ябълков слух твърди, че идната седмица Apple ще покаже новото си поколение таблет. Наследникът на iPad ще претърпи премиерата си в рамките на медийна изява, посветено на новата версия на мобилната операционна система на компанията. Поне така твърдят задокеанските клюки, според които другата седмица ще има iOS 4.3 събитие, съчетано с официална демонстрация на iPad 2. Все още не са разпратени поканите за предполагаема пресконференция, но слухът може би не е чак толкова далеч от истината. Преди броени дни беше пуснат софтуерният пакет за разработчиците на iOS 4.3, което означава, че съвсем скоро ще видим финалната версия на платформата. С други думи, напълно възможно е това да стане следващата седмица. Далеч по-невероятно изглежда представянето на iPad 2 да се състои тогава обаче. Ако Apple следва опита си от миналата година и премиерата на първия си таблет, вероятно ще организира отделно събитие. Още повече, че най-вероятно ще искат да изчакат да видят какво има да предложи Motorola Xoom, за да нанесат финалните щрихи върху своя продукт и да го направят по-конкурентоспособен.

Източник: HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

С две думи честит ви нов стар iPad с камера :) и подложка за ядене :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, нека не забравяме правилата,а? ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ НЕ СЕ ЦИТИРА!!!

Нека не забравяме Dual-Core A5 процесор и забравяш втората камера... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм с s0urce, който си има ipad 1 няма особенно смисъл да се сдобие с ipad2 :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам iPad 1 3G - 32GB и мисля да си взема iPad 2 3G - 32GB. Предполагам, че след като е 2х по-мощен, вече ще мога да си пускам всички стриймове през AirPlay на Apple TV 2. Гаранция ще започнат да се появяват приложения, които няма да са съвместими с iPad 1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи - говори се че iPad2 идва с двойно повече рам (вече 512) и рамта е 1066. Т.е. новия ще издуха стария като производителност.

Всякакви софтуерни разработчици само потриват ръце при тези новини, което означава, че ще има несъвместими програми дето на стария няма да тръгват.

А mirror режима е ЗАШЕМЕТИТЕЛЕН, но несъвместим със стария...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мирора и сега го има в Cydia даже май 2 различни програмки бяха и едната безплатна. Не виждам какво се превъзнасят толкова по тая опция.

Едит: Междудругото сега като стана дума пробвах с vga адаптера на големия телевизор Real Racing HD и WOW :yikes:

Взимам си думите обратно и още един път :yikes:

Как не съм се сетил по-рано ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи - говори се че iPad2 идва с двойно повече рам (вече 512) и рамта е 1066. Т.е. новия ще издуха стария като производителност.

Всякакви софтуерни разработчици само потриват ръце при тези новини, което означава, че ще има несъвместими програми дето на стария няма да тръгват.

А mirror режима е ЗАШЕМЕТИТЕЛЕН, но несъвместим със стария...

Не говори глупости моля те ... Рамта е същата прото е клокната на 1066mhz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те помоля да не пишеш наизуст. Целият чипсет в айпад 2 е нов. Епъл НЕ ОБЯВЯВАТ такива детайли, а устройството все още не е налично на пазара, за да твърди някой каквото и да е за съдържанието му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва новия iPad и с риск да не се придържа към темата, започнах да се чудя колко ли тънък ще е iPhone 5 :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...