Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ГЕРБ раздаде iPad на министрите и депутатите си


bustybg

Recommended Posts

"ГЕРБ обзаведе с по един iPAD министрите на редовното заседание на правителството. Идеята била с модерната техника да се улесни работата им, а от екологична гледна точка да пестят хартия от документи.

Таблетите на Apple са купени с пари от държавната субсидия за партия ГЕРБ, призна земеделският министър Мирослав Найденов, цитиран от КРОСС.

По един таблет ще получат и депутатите от партията на Бойко Борисов. За областните управители още не се знае.

Всички министри са подписали протоколи, че получават iPAD, но те са останали при главния секретар на Министерски съвет, за да се инсталират нови програми и да бъдат свързани със сървъра на Министерски съвет.

Очаквано, министрите останаха доволни от подаръците.

Найденов се оказа на "ти" с i-PAD-а, защото го ползвал от доста време. Според него, идеята е поетапно да се заменят документите, които се ползват от министрите от хартия на електронен носител.

Ще спестим хартия и ще помогнем за изсичането на по-малко дървета, убеден е и здравният министър Стефан Константинов. Досега той "не е работил с операционна система на Аpple", но смята, че ще се справи.

Покрай новината за таблетите, министърът на регионалното развитие Росен Плевнелиев призна, че не е написал един мейл през живота си.

Той се изненадал от подаръка и откровено каза, че може би iPAD няма да му помогне много.

„Аз съм учил изчислителна техника в МЕИ и за радост не използвам интернет. Аз всяка седмица правя оперативки, гоня планове, натискам хората, бой по каската, както се казва, от това ми побеля косата", сподели Плевнелиев, цитиран от КРОСС и БГНЕС.

Той щял да използва i-PAD-а, за да се информира за актуалните новини в медиите.

Военният министър Аню Ангелов каза, че също има такова устройство, а новото ще използва в Министерския съвет и за връзка с народните представители, предаде "Фокус".

Министърът на икономиката Трайчо Трайков пък лаконично обясни, че новата техника е за документи."

източник: www.dir.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • bgdn

    7

  • The Shaman

    6

  • tonygti

    6

  • lubomir_stoilov

    6

Хубави подаръчета са си направили с паричките от данъците ни. Не може всички да са запознати и да могат да ползват техниката без проблеми, както листите хартия. И разбира се няма да стане това да ги ползват за това за което твърдят, а ще си ги ползват за лични нужди. А и интересно като членовете на партията напуснат партията или не са вече депутати, какво ще стане с тези "играчки"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да заповядат! Тук не е разпуснато като при тях.

П.П. Неведоми са пътищата...финансови. Къде ни отиват парите :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама държавата ни е богата... Защо бе Бойко ги мъчиш тея "мозъци"? Да беше им купил по един MacBook Air 2010. По 3200 - 3600 лв на 140 - 150 човека... Нищо работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече от половината Ipad - и, ще отидат при децата им, разбира се.. Това са персонални подаръци и си остават за тях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е проблема, че е в Новини? Хайде готово в Говорилня е.

Щели да пестят от хартия...с тия пари дадени за iPad-ите (кой знае колко бройки са) може да се купи мноооооооого хартия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аааааааа ........ има и друг момент - аз като имам iPad - мога ли да "кандидатствам" за министър или депутат ? tease3.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе то лошо няма да са в крак с технологиите, но да бяхме опряли до там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забележете: "Депутатите от управляващото мнозинство". ГЕРБ няма мнозинство в парламента. Управляват с подкрепата на "Аката".

Ето и сметката: 17 министри + 117 депутати на ГЕРБ + 21 депутати на Атака, със средна цена на всяко Ipad устройство - 900лв.

Всичко това прави 139 500 български лева на данъкоплатците... На всичкото отгоре подаряват и на тези измекяри от "Атака"...

П.С. Ако има от къде да си купя чисто нов Ipad за 600лв, кажете ми. Понеже цената им била между 600 и 1200 лв...

Редактирано от petio.dimitrov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема и за говорилня не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия 140 000 лева за айпади са най малката капчица в морето. Предпочитам всеки ден да купуваме по един айпад на всеки депутат, но те да се откажат от схеми за една седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На м...а им в у....а на всички п........и от парламента!Такива неща и в Скандинавия не си подаряват! Нищо,че са най-богатите държави!!!В Холандия пък Транспортният министър ходи с колело!!!Лично аз съм го виждал...,мина на половин метър от мен!!!Култура и човечност!!!! Това е Европа!!!

Аз си купувам тези устройства с лични пари не като подаръци!!!Те са там,за да дават пример на тези от долу!!! Този олигофрен Вежди и бат Пожарникаря дали ще работят с това! Той "Пожарната" го гледам едвам пише на клавиатура,камо ли на IPad !!!!Безобразие!!!Да вървят на майната си!!!!Всичко в БГ е помия! Аз дори няма да участвам в преброяването им!!! Да си ме водят както искат...като мангал без образование,който ходи по нужда на земята!

България=Булгаристан

Редактирано от pe6o666
малко цензура
  • Харесвам 2
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За бат Бойко трябва дъска и калем. Най-сложното устройство, което му е по силите, е някоя радиоточка :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди минути гледах новините на BTV, видях как някакви министри, говорят за пестене на хартия и др. подобни глупости. Общата равносметка каква е 207 000 лв. без ДДС, похарчени за 150 смукача. Не знам как господин Борисов няма срам, до преди месец да говори, че трябвало да се правят икономии от бюджета, имало големи липси, които няма от къде да се компенсират. Ама на господата депутати не им пука за хората, които спят по подлезите на - 15 градуса, не им пука за жените които мечтаят да имат деца, а пари за инвитро няма. Те горките икономисват от хартия, като си купуват iPad, та даже и най скъпият модел 64 GB 3G, а кой ли ще плаща за тяхната постоянна 3G връзка, всички знаем кой. Друг въпрос ми е интересен, дали ще се внесе ДДС в хазната за тази покупка, отново всички знаем отговора.

Онзи дългия правилно казва в неговата песен "Нема такава държава".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във всичко търсите само негативното.

iPad е изключително удобен за работа с документи и наистина ще се спестят купища хартия. Една горичка ще бъда спасена ;)

От друга страна, много български доставчици на електронни услуги - административни, правни, банкови и т.н. ще получат "реален стимул" да положат усилия, за да ги направят съвместими с iOS.

От това последното ще спечелим всички ние.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко Колеги :biggrin::D

Тези Ipad-и ние сме ги купили(по принцип са наши). :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Да си ни ги върнат(майтап):D :D :D :D :D :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе те хартията дето я хабят(герб, деПУТАтите) е само от вестниците които четат и хартията дето си бършат лайняните задници! Да бяха взели на администрацията... Тогава става;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във всичко търсите само негативното.

iPad е изключително удобен за работа с документи и наистина ще се спестят купища хартия. Една горичка ще бъда спасена ;)

От друга страна, много български доставчици на електронни услуги - административни, правни, банкови и т.н. ще получат "реален стимул" да положат усилия, за да ги направят съвместими с iOS.

От това последното ще спечелим всички ние.

Както винаги най умното и разумно мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе щели да икономисат хартия!? Че те с нея само задници умеят да бършат, а сега с iPad и това няма да свършат като хората :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...