Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ГЕРБ раздаде iPad на министрите и депутатите си


bustybg

Recommended Posts

Никого не съм искал да обиждам,коѝто се е засегнал,извинявам се.Елате да видите във Филибето:Старата песен на нов глас,всички са една мафия,червени,сини,зелени,в един театър играят,тва на теб,тва на мен,аѝ сиктир:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • bgdn

    7

  • The Shaman

    6

  • tonygti

    6

  • lubomir_stoilov

    6

Наште* политици са вулгарни и нахакани!!!

Като чуя как "пожарникарчето" дава пари и строи магистрали ми се повдига!!!

Той ли ги дава или неговата кобила Бориславова!?

С нашите пари помен правят....!!!

Така всеки е мъж!!!Аз на една кука като Цветанов и Борисов"евала" няма да дам!!!

Големи "шерифи" взеха да стават!? Нещо като Зоро на България....

Колкото за ipad-те....направиха "алъш вериш" на близък,това е....!

PS

Технологии:) Тогава пишех от iPhone-ът си:)

Наште*.....погледнете звездата горе....:),който чете книги знае за какво става въпрос:)

  • Не харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой се пени. Айде да извадим калкулаторите и да посмятаме малко.

Значи ако се обсъжда законопроект за нещо-си от около 20-30 страници (има и много по-големи) това трябва да се разпечата за депутатите в един екземпляр. За всеки депутат. Май бяха 240 което прави бройка от около 260 минимум. Нека закона да е от около 25 страници което прави 260*25= 6500 страници. Един законопроект има няколко обсъждания (първо, второ и май рядко стигат и до трето). Това означава приблизително 13000 страници.

Седмично се коват приблизително 2-3 закона което надявам се вече лампичката ви светна колко бумащина е. Цифрата стана около 26000-39000 листа на седмица. Нека ги закръглим на около 30000 за последващата сметка.

Един топ от 500 листа е приблизително 5 лева. Само за хартия отиват седмично около 300 лв.

На един лазерен принтер тонера му е приблизително 5000 листа като консуматив (без амортизация). Тонер хасета е около 100 лв. Само за тонер отиват около 600 лв.

След разпечатките трябва да се подвържат и прошнуроват - бавна операция сигурно има поне 3-4 секретарки които се занимават само с това. Не се наемам да смятам заплати, но нека да приемем че са около 500 лв. Което е разход от около 2000 лв. (тук са на месец).

Отделно за телбодчета, лепила, тикса, канап и др. такива хвръкват ситурно 100 лв. на седмица.

И сега TOTAL = разходите за печат са около 6000 лв. на месец (сметки на око). Това прави колосалната сума от 300 х. лв. за бумащина.

Е сега няма ли да е по-удобно веднъж да се дадат пари за едни iPad-и и разходите за печат да се намалят драстично?

PS: Както казах цифрите са на око. Всичко се базира на предположения. Ако някой разполага с по-точни сметки нека не се притеснява да ме коригира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

PS: Както казах цифрите са на око. Всичко се базира на предположения. Ако някой разполага с по-точни сметки нека не се притеснява да ме коригира.

Много повече е бумащината. Законопроектите търпят непрекъснато ревизии - първо, второ четене, към тях има доклади, експертни становища и т.н. За министрите положението е още по-тежко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да - знам, но на око вадя сметка от около 300 хиляди лева годишно само за Парламента. При това при минимални цени - не съм включил принтери, ток, компютри и др. такива.

Предполагам се подразбира че не се използват не най-евтините консумативи и техника. Разлика в хартията (оригинални Xerox са около 7+ лв.), а аз съм извадил някаква за 5 (носеща престижното име Noname).

Сега 200 хиляди за iPad за около година ще се избият и даже ще има печалба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига да се използват по предназначение!!!!!!

Не да се дават на.....родата.....!!!!!!!

Мен ме дразни това да не ги използват!!!!!

Прав си,но да няма прошка....,не им се дава право да искат хартиени екземпляри!!!!Ако не използват устройството глоба....,ако го предоставят на второ или трето лице и т.н пак глоба!!!!!Като не могат да работят си признават публично и го връщат!!!!!Понасяйки си последствията.....!!!!!

Освен това устройството не трябва да излиза извън парламента....,докато не се амортизира и не излезе извън употреба!!!!!!!

Така може!!!!!

  • Харесвам 2
  • Не харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ако не се изнасят от парламента, тогава каква е разликата с desktop машините? Да вземат ги оборудват с по един iMac направо?

Ти си софиенец, ама ний от прованса имаме проблем. Примерно Русе-София с автомобил е около 5 часа в едната посока.

Ако аз съм важна клечка в администрацията и пътувам това разстояние 2 пъти на седмица бих искал един iPad за да мога да си работя докато пътувам.

Ако iPad-а е запечатан в Парламента - тогава за какъв чеп ми е?

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че иска да каже за парите на всички данъкоплатци, което не е малко де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Европейски програми ама друг път!

Тези пари си идват от "членската вноска"....Нали сме членове на ЕС...:)))

То тези пари Европа да не ги печата....и да ни ги раздава като вестници "Кауфланд".....

Подарък на този свят никой не прави!!!

Всеки гледа интереса,който естествено "клати феса":)))

  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mале, мале, боже опази. :blink: Голяма смешка каза колегата през един пост по нагоре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...